Jaki rozdzielacz do żywicy

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Wattomaniac
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 24 gru 2020, 12:37

Jaki rozdzielacz do żywicy

Post autor: Wattomaniac »

j.w Forma z płyty laminowanej, skrzynka z żywicy poliestrowej,
zaokrąglenia że szpachlówki do zderzaków.
Co po taniości jako rozdzielacz.

Wosk do podłogi drewnianej?
Pasta bezbarwna do butów firmy 🥝 😉?

Czy coś innego sprawdzonego?
Awatar użytkownika
krzychu666
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 19 lut 2018, 19:52
Lokalizacja: wiskitki

Re: Jaki rozdzielacz do żywicy

Post autor: krzychu666 »

elektryczna damka MXUS 3K 18S 35ah 50 A, MAXIM -MXUS 500W 14S 20ah 25A
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1321
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Jaki rozdzielacz do żywicy

Post autor: Yasiu77 »

Może folia spozywcza? :)
kamaro111
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 20 sty 2021, 12:14

Re: Jaki rozdzielacz do żywicy

Post autor: kamaro111 »

Nie lepiej zrobić metodą tz. traconego styropianu?
kamaro111
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 20 sty 2021, 12:14

Re: Jaki rozdzielacz do żywicy

Post autor: kamaro111 »

Poszukaj na forach modelarskich zaraz ktoś napiszę styropian i żywica, żywica wytwarza ciepło i styropian się rozpadnie.....koleś głupoty pisze.Po taniości powiadasz .....styropian szlifujesz na co potrzebujesz dowolny kształt ,pamiętasz za dzieciaka co to masa solna? mieszasz sobie takie ustrojstwo i obklejasz styropian ,czekasz aż wyschnie ewentualne nierówności szlifujesz nie jest to kamień dasz radę.Gnasz do sklepu po pończochy ,kurde albo kobite rozbierasz (masz przyjemne z pożytecznym) naciągasz te gacie na formę laminujesz.Dla wzmocnienia możesz dać jakiś rozciągliwy polar lub zacząć obkładać formę matą szklaną .Smród niesamowity tego całego ustrojstwa przerabiałem wielokrotnie,robiłem zabudowy caraudio takim właśnie sposobem.Po wychynięciu co z ty styropianem,ano nalać trochę acetonu do środka i po styropianie
kamaro111
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 20 sty 2021, 12:14

Re: Jaki rozdzielacz do żywicy

Post autor: kamaro111 »

W czwartek dojedzie do mnie felga będę zaplatał i w sobotę biorę się za robienie skrzynki pod moją ramę.Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę zrobić fotorelację co i jak ,moja skrzynka ma pomieścić pakiet 10s ze sterownikiem .
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Jaki rozdzielacz do żywicy

Post autor: verre »

zrób fotorelację, zawsze można coś sie nauczyć, podejrzeć :D
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Awatar użytkownika
exmotech
Forumowicz
Posty: 323
Rejestracja: 22 lut 2018, 16:19

Re: Jaki rozdzielacz do żywicy

Post autor: exmotech »

Obawiam się jednak, że trochę za dużo kombinowania ze styropianem. Problem też w tym, że czasami trzeba zrobić kilka warstw styropianu i je czymś skleić a wtedy po wytopieniu acetonem zostają poprzyklejane farfocle z kleju. No i jak coś przesiąknie to roztopi styropian przedwcześnie.

Ja robiłem styropian plus żywica epoksydowa, ale szpachlowania było co niemiara bo produkt końcowy był nakładany na formę zamiast w środek formy i mata szklana się nie chciała kłaść idealnie. Jednak wklęsłe formy to jest to.

Teraz na płycie laminowanej przykręcam formę z MDFu czy sklejki, szlifuję, szpachluję zaokrąglenia, nakładam 6 warstw wosku, przecieram, nakładam PVA, potem żelkot bez wosku, mata, żywica itd.. Z takiego kopyta robię dopiero wklęsłą formę, którą następnie nacieram woskiem i PVA i dopiero wtedy mogę nastukać tyle skrzynek ile zechcę.
ODPOWIEDZ