Falcon budowa kilka pytań

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
darek17bb
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 24 sty 2021, 0:31

Falcon budowa kilka pytań

Post autor: darek17bb »

Witam wszystkich. Przymierzam się do budowy Falcona V2 i mam kilka pytań do ich użytkowników. Ebike buduję głównie do jazdy po górach (dojazd asfaltem ok 10km) do Jaworza lub zapora w wapienicy i dalej Szyndzielnia lub Błatnia, Brenna, Kotarz, Skrzyczne, Malinowska Skała.. I spowrotem. Myślę, że jest tu trochę osób które robią takie trasy i mogą się wypowiedzieć na temat zasięgu. Pytanie jaki zasięg mniej więcej osiągacie w rejonie, który podałem. Dodam, że pakiet jaki chce zbudować to 20s17p chyba że w ramie Falcona da się zmieścić większy? tylko nie wiem jeszcze na jakich ogniwach. Mam tez zamiar pedałować ;)


1. Silnik Qs205 5T i pytanie czy odrazu go przewinąć? Czytałem, że fabryczny nawój jest kiepskiej jakości i po przewinięciu mniej się grzeje
2. Pakiet 20s17p jakie ogniwa do moich wymagań? Fajnie byłoby coś po środku pomiędzy mocą a pojemnością
3. Sterownik sabek 150 czy coś innego?
4. Koło tył 18" moto ale nie wiem czy przód 26" nie będzie za wysoki?
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2992
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Falcon budowa kilka pytań

Post autor: tas »

Zasięg spokojnie zrobisz, akurat tą trasę zrobiłem ale to nie jazdą jak na motorze tylko bardziej rowerowo. Jazda jak na motorze w stylu pełny ogień to może możeee zrobisz w 1 stronę, ale już nie wrócisz bo to jest ze 50km i masa przewyższeń
Fabryczny nawój nie jest kiepski ale jakoś trzeba przekonać ludzi do przewinięcia silnika o wartości tego silnika ;) Więc krążą mity typu "chińska miedź" i inne bzdury.
Moim zdaniem optymalna jazda w beskidy to 90-100A i aku 20s17p na GA, MJ1 lub 35E.
Sabek 150 ustawiony na 100A
Koło przednie zależy od wzrostu, do 170cm można pomyśleć nad 24" przód, jak masz więcej to raczej bym został na 26"
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
darek17bb
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 24 sty 2021, 0:31

Re: Falcon budowa kilka pytań

Post autor: darek17bb »

Właśnie wzrostu mam 170 cm. Nie zależy mi żeby iść pełnym ogniem bardziej rekreacyjnie ale szybciej niż na moim dotychczasowym haibike'u. Trasę na Malinowska i spowrotem 85km bodajże zrobiłem na dwóch bateriach 500wh z doładowywaniem jednej po drodze w przerwie na obiad. Do Jaworza 10km potem błatnia, chata Wuja Toma, Szczyrk, Małe Skrzyczne, Malinowska i spowrotem do Szczyrku, Klimczok Szyndzielnia, zapora w wapienicy i 10km do domu głównie z górki. Dlatego zastanawiam się czy zrobię taką trasę na jednym ładowaniu Falconem oczywiście wspomagając
tkoko
Forumowicz
Posty: 4985
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Falcon budowa kilka pytań

Post autor: tkoko »

darek17bb pisze:
26 sty 2021, 0:39
....... Nie zależy mi żeby iść pełnym ogniem bardziej rekreacyjnie ale szybciej niż na moim dotychczasowym haibike'u. .......
Tu jest właśnie największy problem z określeniem zasięgu w górach. Przy Falconie nominalnie będziesz miał 3 - 4 krotnie większą baterię niż użyte w Hibaiku, ale silnik który pobierze 5 - 10 razy większą moc na maksa. Zasięg w Twoim przypadku będzie zależny więc od znaczenia słowa "jazda rekreacyjna"
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2992
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Falcon budowa kilka pytań

Post autor: tas »

Przy dynamicznej jeździe ale jednak bliższej rowerowi niż e-moto to tą trasę zrobisz tam, wrócisz i jeszcze zostanie i to spoooro. Myślę, że nawet 2x zrobisz :)
Przy czym dynamiczna jazda rowerowa - mam na myśli, że Twój poprzedni rower na podjeździe jechał 5km/h, to tym falconem będziesz jechać ponad 30... kilka razy szybciej ale wciąż w zakresie prędkości kręcenia i wspomagania. A nie pełny ogień i 70 pod góre aż kamieniami sypie.
Tu nie chodzi we wspomaganiu, że falcon potrzebuje twojego kręcenia, nie potrzebuje. Ale kręcąc jedziesz wolniej, wybierasz trase, dozujesz moc adekwatnie do przeszkód, pracujesz nogami. To pomaga lepiej korzystać z dobrodziejstw napędu 10x mocniejszego niż w seryjnym.
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Falcon budowa kilka pytań

Post autor: ap0f1s »

Na aku 20s14p przejadę taka trasę. Dojeżdżam na falconie 30km pod błonie asfaltem(tempo 30km/h) Tutaj dopiero zaczynam trasę na kozia góre dalej na Szyndzielnie, Klimczok dalej czerwonym szlakiem właśnie na chate wuja, kotarz grabowa, biały krzyż, przełęcz salmopolska (tutaj karczma piwko) i dalej na malinowska skała, małe skrzyczne, skrzyczne. Tutaj koniec trasy, jednak trzeba jeszcze wracać 40km do domu. Zrobie 140km w sumię.
na aku 20s14p 3200wh, który ma prawie 6lat. W drodze powrotem dozuje moc aby wrócił pusty. Na 20s17p zostanie aby wradzać i nie przejmować sie ile pozostało energii.
Większego aku niż 17p nie potrzebuję a taka trasa jest dość ciężka. Dużo pchania a więszky aku już utrudnia. Customy co maja ponad 80kg już jest problem wypchać.
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
darek17bb
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 24 sty 2021, 0:31

Re: Falcon budowa kilka pytań

Post autor: darek17bb »

Tas Racja, moim obecnym rowerem pod górkę jadę max między 5 a 10km/h w trybie standard bo na wyższym już idzie dużo więcej baterii.
ap0f1s dla mnie taki zasięg to bajka, objechalbym te trasy myślę bez problemu. Jeśli możesz napisz jakie masz przełożenie, koła, silnik sterownik i jakie ogniwa masz w swojej baterii? No i najważniejsze jaki masz ustawiony prąd?
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Falcon budowa kilka pytań

Post autor: ap0f1s »

Jestem mały karkan więc mam 24 przód i 19 moto tył. Z przodu mam 48z tył 11t, sabek 150a, qs 205 v3 24x5, ogniwa to sanyo ga prad to coś koło 80-90 a z aku i koło 300a z fazy.

Obrazek ten po prawej (biały) jak masz 170cm to raczej przód 24.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2021, 13:09 przez ap0f1s, łącznie zmieniany 2 razy.
darek17bb
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 24 sty 2021, 0:31

Re: Falcon budowa kilka pytań

Post autor: darek17bb »

Ja też wielki nie jestem :D Czyli specyfikacja taka jaką planuje u mnie po za tylnim kołem. Używasz jakiegoś dodatkowego chłodzenia silnika czy nie jest potrzebne?
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Falcon budowa kilka pytań

Post autor: ap0f1s »

Niby wszystkie mody typu ferro i radiatory robi swoje 10% lepszego chłodzenia. Tylko trzeba o to dbać i takię ferro co 6miesiecy uzupełniać. Dla mnie taki qs wystarcza goły bez modyfikacji. Dokładnie wiem, kiedy się może przegrzać to nie raz schodzę i prowadzę(pcham)
Ostatnio zmieniony 26 sty 2021, 13:17 przez ap0f1s, łącznie zmieniany 1 raz.
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2992
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Falcon budowa kilka pytań

Post autor: tas »

Tez nie mam ani ferro ani radiatorów :)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
darek17bb
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 24 sty 2021, 0:31

Re: Falcon budowa kilka pytań

Post autor: darek17bb »

Mam jeszcze pytanie odnośnie podjazdów. Założmy, że jest podjazd w miarę krótki ale stromy i teraz jak go pokonujecie? Chodzi mi o to czy na manetce z rozpędu czy można pedałując? No i jak z prędkością bo nie zawsze da się to zrobić szybko, często są wystające korzenie, duże luźne kamienie. Pytam bo wcześniej czytałem, że nie można "dusić" tych silników. W moim obecnym rowerze daje mocniejsze wspomaganie i najlżejszą przerzutkę i jadę dopuki się da
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Falcon budowa kilka pytań

Post autor: ap0f1s »

Nie ma co się przejmować, jeżeli zajdzie potrzeba dajesz manete do oporu i tyle. Jeżeli jedziesz wolno po prostu szybciej się grzeje. Więc póki masz silnik zabezpieczony termicznie i jest to porwanie zrobione, nie myślisz o takich rzeczach. Po czasie nauczysz się dla jakich optymalnych prędkościach trzeba jechać, aby pokonać pewne podjazdy.
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
darek17bb
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 24 sty 2021, 0:31

Re: Falcon budowa kilka pytań

Post autor: darek17bb »

Jeżdżę na moto enduro 4t, będzie trzeba trochę zmienić przyzwyczajenia i styl jazdy :D
Jeśli chodzi o funkcje pas to muszę kupić tego sabvotona z wyświetlaczem, który jest np na nexunie czy można kupić samego i skompletować resztę bo szczerze mówiąc ten wyświetlacz mi jakoś nie podchodzi?
darek17bb
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 24 sty 2021, 0:31

Re: Falcon budowa kilka pytań

Post autor: darek17bb »

Może ktoś polecić jakąś korbę pasującą do ramy Falcona, która jest jeszcze w sprzedaży? Znalazłem jakieś dwie, które były tu polecane ale nie są już dostępne
Awatar użytkownika
BeneQ
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 10 kwie 2021, 18:45
Lokalizacja: Milówka

Re: Falcon budowa kilka pytań

Post autor: BeneQ »

Czyżby temat umarł ? Też planuje zlecenie budowy pojazdu na ramie Falcon V2 i silnika Qs205 5T mam pytanie odnośnie czy pakiet 20s18p wejdzie do tej ramy bez problemu ? Potrzebuje mega zasięgu przy wadze 95kg tak żebym z po górach przez Tyniok na Baranią potem Skrzyczne nazad do Hali Radziechowskiej w dół do Kamesnicy ( to jest jakieś 63km i 2500m przewyższeń ) zakładam prędkość na podjazdach 15km/h przelotową 35km czy pakiet 20s18p +/- 4400Wh plus lekkie wspomaganie girami na podjazdach wystarczy ?

Zapytanie do Tasa Tasowskiego którą firmę byś polecił MonsterEbike z B.B czy Falconrowery.. z Cięciny ?
żeby się nie narażać proszę o info na priv ;)
darek17bb
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 24 sty 2021, 0:31

Re: Falcon budowa kilka pytań

Post autor: darek17bb »

Temat nie umarł, trochę gratów idzie z Chin i utknęły ale w międzyczasie składam sparka light dla kobity. Co do pakietu to jak się orientowałem wchodzi 20s19p w trzech piętrach
Awatar użytkownika
BeneQ
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 10 kwie 2021, 18:45
Lokalizacja: Milówka

Re: Falcon budowa kilka pytań

Post autor: BeneQ »

darek17bb pisze:
12 lip 2021, 20:33
Co do pakietu to jak się orientowałem wchodzi 20s19p w trzech piętrach
Niestety w firmie w Cięcinie powiedziano mi że maksymalnie co wkładają to 20s17p ,nic trzeba będzie jakoś przeżyć .
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2992
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Falcon budowa kilka pytań

Post autor: tas »

Ja mam 20s17p, zasięg przy spokojnej jeździe jakieś 400km :)
Max kiedykolwiek przejechałem chyba 300 za jednym razem bo tyłek w ogniu
Ostatnio zmieniony 14 lip 2021, 13:35 przez tas, łącznie zmieniany 2 razy.
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
darek17bb
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 24 sty 2021, 0:31

Re: Falcon budowa kilka pytań

Post autor: darek17bb »

Jeżeli nie zależy Ci na ramie Falcona to do Evsparka napewno wchodzi więcej ogniw. Mi odradzali więcej niż 17p ze względu na masę pojazdu, która i tak już jest dość duża
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Falcon budowa kilka pytań

Post autor: ap0f1s »

Jak chcesz jechać takie trasy nie rób więcej niż te 17p. To już granicą aby można wypchać bajka w górach. Wszędzie nie wyjedziesz. Tak samo fajnie wchodzi wszystko przy 17p do ramy.
Zasięg na pełnym gazie to te 70km. Normalna z 130km. Przy rowerowej ponad 150km.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2021, 13:51 przez ap0f1s, łącznie zmieniany 1 raz.
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
Awatar użytkownika
BeneQ
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 10 kwie 2021, 18:45
Lokalizacja: Milówka

Re: Falcon budowa kilka pytań

Post autor: BeneQ »

To że 20s17p wystarczy ogromnej większości użytkowników nie podlega żadnej wątpliwości .
Niestety w moim przypadku nastąpiła radykalna zmiana i padło na innego wykonawcę mocnych ''rowerów''

Tak że będzie rower ale na ''gorszej'' ramie za to bardziej pojemnej 20s20p 66Ah .
Ostatnio zmieniony 17 lip 2021, 16:33 przez BeneQ, łącznie zmieniany 3 razy.
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Falcon budowa kilka pytań

Post autor: ap0f1s »

Spark też jest fajna rama. Mam nadzieję że ciężar w górach nie będzie przekazał przy 400ogniw.
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
Awatar użytkownika
BeneQ
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 10 kwie 2021, 18:45
Lokalizacja: Milówka

Re: Falcon budowa kilka pytań

Post autor: BeneQ »

ap0f1s pisze:
17 lip 2021, 17:04
Spark też jest fajna rama. Mam nadzieję że ciężar w górach nie będzie przekazał przy 400ogniw.
Różnica w wadze pomiędzy tą samą konstrukcją z pakietem 20s17p a 20s20p to całe 1850 gramów powodzenia życzę temu co to wyczuje w ręcach i w nogach .
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1323
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Falcon budowa kilka pytań

Post autor: Yasiu77 »

BeneQ pisze:
17 lip 2021, 19:46

Różnica w wadze pomiędzy tą samą konstrukcją z pakietem 20s17p a 20s20p to całe 1850 gramów powodzenia życzę temu co to wyczuje w ręcach i w nogach .
tak ciut dokładniej to 60 prawdziwych ogniw 18650 waży ok 3kg :)
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Falcon budowa kilka pytań

Post autor: ap0f1s »

Do tego taśmy, przekładki, uchwyty na dodatkowe piętro i tak dalej i robi się 6kg albo więcej, ale to już nie ważne szkoda dyskusji, zrobi jak zrobi a wszystko wyjdzie jak znaczenie użytkować. Ciężko stwierdzić kto jak będzie użytkował rower. Na początku każdy ma obraz jak to wyglądać.
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
Awatar użytkownika
BeneQ
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 10 kwie 2021, 18:45
Lokalizacja: Milówka

Re: Falcon budowa kilka pytań

Post autor: BeneQ »

Yasiu77

ap0f1s

Zwracam honor panowie , z blaszkami i lutem będzie tego 3.5 kg a to już na siłę można odczuć rowerze .

Wracając bardziej na kurs czy można się spodziewać jakichś konkretnych pozytywnych zmian Falconowych ram ?
Słyszałem od Pawełka że coś tam mają w planach na ten rok.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2021, 23:16 przez BeneQ, łącznie zmieniany 4 razy.
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Falcon budowa kilka pytań

Post autor: ap0f1s »

Jest tyle ram na rynku, że możesz wybierać i nie musisz czekać. Dla mnie falcon ma najbardziej pozycję rowerowa. Osobną oś supportu i wahacza. Znowu według mnie cierpi na tym tylna amortyzacja, gdzie wydaję lepiej działać właśnie wspólna oś supportu i wahacza. W falconie też dość wysoko jest środek ciężkości. Wszystko ma swoje plusy i minusy.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2021, 23:24 przez ap0f1s, łącznie zmieniany 1 raz.
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
Awatar użytkownika
BeneQ
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 10 kwie 2021, 18:45
Lokalizacja: Milówka

Re: Falcon budowa kilka pytań

Post autor: BeneQ »

Ja już wybrałem szeroki eleek u Ukraińców 20s20p wchodzi i jeszcze jest miejsce na pół litra gorzołki ;)
ODPOWIEDZ