Kompatybilność sterownika z wyświetlaczem i opona do elektryka.

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
mariooo
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 19 gru 2019, 20:30

Kompatybilność sterownika z wyświetlaczem i opona do elektryka.

Post autor: mariooo »

Witam wszystkich.
Właśnie wystartowałem z pierwszą przeróbką analogowego MTB, sztywn rama Kellys na kołach 26. Chodziło mi po głowie włożenie prądu do fula, fula jeszcze nie kupiłem, a Kellys stoi okazjonalnie odkurzany więc pierwszy projekt zrobię na tej bazie.
Pierwsze pytanie dotyczy opony tylnej, czy coś są warte(wytrzymalsze od tych zwykłych) opony antyprzebiciowe? czy lepiej zainwestować w zestaw do bezdętkowych. Chodzi mi o przydatność powyższych rozwiązań w elektrykach.
Kolejna rzecz to sterownik i kompatybilność z wyświetlaczem. Osoba która sprzedała mi silnik rekomenduje do niego sterownik GT-500 natomiast przy wyświetlaczu KT-LCD3 z usb jest napisane, że jest on kompatybilny tylko ze sterownikiem KT, więc prawdopodobnie nie będzie to działało razem, czy może będzie miał ograniczoną funkcjonalność?
Zależy mi głownie na przełączaniu trybów pracy, do tej pory jeździłem na fabrycznym Bionx i bardzo wygodne są 4 poziomy wspomagania elektrycznego. Prędkość też jest przydatna, pilot w włącznikiem światła z przodu. W jaki sposób uzyskać te funkcje przy niekompatybilnym wyświetlaczu? są może uniwersalne współpracujące z wszystkimi sterownikami.
Co z zabezpieczeniem, stacyjki wydają się bardzo prymitywne, są jakieś patenty na utrudnienie kradzieży? Czasem zostawiam rower przed sklepem, albo przypinam gdzieś i idę zwiedzać fajnie by było mieć w jakiś sposób zabezpieczony sprzęt.
molpiku
Forumowicz
Posty: 244
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:02
Lokalizacja: Kutno, Łódzkie

Re: Kompatybilność sterownika z wyświetlaczem i opona do elektryka.

Post autor: molpiku »

Kt lcd jest tylko do sterowników kt, do gt są tylko proste wskaźniki i kt lcd nie podepniesz. Można zastosować Mpe ale dość sporo kosztuje, dlatego lepiej kupić sterownik kt. W kt przecinasz czerwony lub niebieski przewód do wyświetlacza i wstawiasz tam np. stacyjkę.
Maciej
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kompatybilność sterownika z wyświetlaczem i opona do elektryka.

Post autor: tkoko »

molpiku pisze:
26 lut 2021, 8:20
...., do gt są tylko proste wskaźniki i kt lcd nie podepniesz. ...
Przykład "prostego" wskaźnika do GT :D
Załączniki
mix 1.jpg
molpiku
Forumowicz
Posty: 244
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:02
Lokalizacja: Kutno, Łódzkie

Re: Kompatybilność sterownika z wyświetlaczem i opona do elektryka.

Post autor: molpiku »

tkoko pisze:
26 lut 2021, 13:16
molpiku pisze:
26 lut 2021, 8:20
...., do gt są tylko proste wskaźniki i kt lcd nie podepniesz. ...
Przykład "prostego" wskaźnika do GT :D
pisałem o pl
Maciej
mariooo
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 19 gru 2019, 20:30

Re: Kompatybilność sterownika z wyświetlaczem i opona do elektryka.

Post autor: mariooo »

Kontroler GT czyli GREENTIME znalazłem takie cudo i to z wyświetlaczem w zestawie
https://pl.aliexpress.com/item/40010419 ... hweb201603_

nie ma niestety USB bo ładowanie do komórki by się przydało, ale może inaczej ogarnę.

Będzie to jeździło?
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Kompatybilność sterownika z wyświetlaczem i opona do elektryka.

Post autor: Goliath »

Kiedyś klasyki typu GT1500 miały wyciągnięte złącze do wyświetlaczy takich jak CA v3 (Cycle Analyst V3)
https://ebikes.ca/product-info/grin-pro ... yst-3.html
Aż się łezka w oku kręci jak sobie to przypominam... :P
ODPOWIEDZ