POMOC W DOBORZE OSPRZĘTU

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
kajzer170
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 06 mar 2021, 16:50

POMOC W DOBORZE OSPRZĘTU

Post autor: kajzer170 »

witam wszystkich :) potrzebuje pomocy :?
posiadam rower ROMET LTD EDITION 2018 rama 17, potrzebuje przerobić go na elektryczny w celu dojazdu i powrotu z pracy tj. około 24 km w obie strony przez centrum miasta.
Nie ukrywam, że zależy mi na czymś budżetowym, ale też nie chce najtańszej tandety więc jeśli coś jest warte dołożenia kilku zł to z miłą checią :)
Dodam, że nie obce mi majterkowanie i dużo rzeczy mógłbym zrobić sam w ten sposób trochę oszczędzając

liczę na pomoc w doborze sprzetu oraz porad co można samemu zrobić, a co lepiej kupić gotowe.
Załączniki
romet.jpg
Awatar użytkownika
2kola
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:56

Re: POMOC W DOBORZE OSPRZĘTU

Post autor: 2kola »

W jaką moc celujesz?
Silnik mid czy hub?
kajzer170
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 06 mar 2021, 16:50

Re: POMOC W DOBORZE OSPRZĘTU

Post autor: kajzer170 »

Jeśli chodzi o umiejscowienie silnika to jest mi to bez różnicy, nie orientuje się jaki byłbym lepszy do tej pory patrzyłem za hub.
Moc hmm po trasie jaką sie mam poruszać są tylko dwa średnie pagórki, jestem raczej za tym, że będe wspomagał również pedałując chciałbym tak osiągać prędkośc około 40km/h na trasie.
Awatar użytkownika
cyklista
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:14
Lokalizacja: Rzeszów, gg:7481912

Re: POMOC W DOBORZE OSPRZĘTU

Post autor: cyklista »

Na dojazdy do pracy to uważam że zdecydowania hub i koniecznie manetka, a jak chcesz 40km/h a pewnie przydało by się 50 to jakiś co 1,5 - 2kw będzie miał mocy.
daniel89
Forumowicz
Posty: 207
Rejestracja: 07 cze 2020, 10:51

Re: POMOC W DOBORZE OSPRZĘTU

Post autor: daniel89 »

No to jak nie masz tam jakiś sporych gór i podjazdów to wystarczy MXUS 30H 10x6.
Jak chcesz do tego czujnik PAS do wspomagania to pozostaje tylko sterownik serii KT .
Oszczędzić możesz na zrobieniu samemu baterii bo to najdroższy element w rowerze.
Do 48 na godzinę to pakiet 13S .
Sterownik do tego silnika by miał PAS to ten : https://nexun.pl/czesci-do-e-bike/stero ... -45a-sinus
Wyświetlacz do tego jaki ma wiekszość osób to ten: https://nexun.pl/czesci-do-e-bike/wyswi ... -48v-z-usb
Silnik no to masz tutaj: https://nexun.pl/czesci-do-e-bike/silni ... tyl-kaseta
manetkę jak chcesz to za pół ceny Ci mogę dać bo mi została jedna niepotrzebna.
Co do baterii to albo robisz sam skrzynkę bo zamawianie u kogoś to duży koszt , albo taniej masz bidonową baterię .
A i dla własnego bezpieczeństwa to wymień sobie te hamulce V-brake na hydrauliczne nawet najtańsze jakie są w ofercie shimano z tarczami 203mm + czujniki hamowania.
Też przy prędkości takiej 48 na godzinę na sztywnej sztycy to będzie nie przyjemnie na jakimś krawężniku. Sa sztyce takie santour ncx popatrz sobie za tym jak zauważysz dyskomfort na tym co masz teraz.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2021, 9:15 przez daniel89, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
cyklista
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:14
Lokalizacja: Rzeszów, gg:7481912

Re: POMOC W DOBORZE OSPRZĘTU

Post autor: cyklista »

No i określ możliwości finansowe bo od tego tez zależy co ci podoradzają.
slow
Forumowicz
Posty: 525
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:41
Lokalizacja: podkarpackie

Re: POMOC W DOBORZE OSPRZĘTU

Post autor: slow »

A ja Ci w inną stronę doradzę.
Do jazdy z centrum miasta to wystarczy ci mały silnik 250W np mxus xf07/08. Do tego małą bateria bidonowa i spokojnie pojedziesz a rowerowi przybędzie tylko koło 6kg. Ja głownie jeżdże na 120W-200W i to w zupełności wystarczy żeby nawet pod sporą górę w lecie się nie spocić.
2kW to znacznie cięższy silnik, cięższa bateria i moc której nie wykorzystasz w tych warunkach.
Awatar użytkownika
cyklista
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:14
Lokalizacja: Rzeszów, gg:7481912

Re: POMOC W DOBORZE OSPRZĘTU

Post autor: cyklista »

To by wystarczało gdyby chciał jeżdzić 20-25km.h, ale skoro chce 40 to juz sie fizyki nie oszuka i trzeba moca ten opór powietrza pokonać. Zapewne chce do pracy dojechać tylko rozruszany a nie zgrzany czy spocony wiec i musi miec taka moc i zapas prądu żeby dojechał na samej manetce jak będzie gorąco latem
tkoko
Forumowicz
Posty: 4985
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: POMOC W DOBORZE OSPRZĘTU

Post autor: tkoko »

cyklista pisze:
11 mar 2021, 10:33
To by wystarczało gdyby chciał jeżdzić 20-25km.h, ale skoro chce 40 to juz sie fizyki nie oszuka i trzeba moca ten opór powietrza pokonać. .....
Nie jest tak tragicznie :D Na silniku 250 wat (500 wat w szczycie), w optymalnych warunkach, czyli brak wiatru, gładka równa droga, maksymalne ciśnienie w oponach, aerodynamiczna pozycja, niska waga itd, da się bez problemu osiągać 35 km/godz, a ze wspomaganiem nogami nawet magiczne 40 km/godz. Jeżeli jednak zechce osiągnąć te 40 km/godz bez wspomagania nogami, to potrzebuje min 800 wat lub więcej.
Awatar użytkownika
cyklista
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:14
Lokalizacja: Rzeszów, gg:7481912

Re: POMOC W DOBORZE OSPRZĘTU

Post autor: cyklista »

Dlatego pisałem o 1500w żeby dało się tak jechać w nieidealnych warunkach, czyli nawet pod mocny wiatr, nierównej drodze, i na połflaku, w normalnej wyprostowanej pozycji :). Jak masz rano dojechać do pracy na konkretną godzinę to ma być pewny czas jazdy niezależnie od warunków aktualnych pogodowych czy zdrowotnych.

Też dojeżdżałem na rowerze i na krótkie 10km dystanse i na długie 50km. Oczywiście fajnie się jedzie przekładniową 250-500w bo lekki rower, ale jednak tam gdzie jedziesz ulicą to te 30km za mało jest (przy 50 to juz cię mało kto mija), tak samo midem fajnie sie wraca z pracy ale jak jedzie i jest bardzo gorąco czy wietrznie to juz tak różowo nie jest bo człowiek zmęczony czy spocony do pracy dojeżdza.

Nie ma niby daleko bo te 13km w jedna stronę więc różnica w czasie niewielka między 30 a 50km, może 5 minut max 10 (ale z rana te 10 minut zawsze jest najgorzej wstać wczesniej) ale pozostałe aspekty jazdy do pracy jednak dla pełnego komfortu wymagają tej mocy.
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: POMOC W DOBORZE OSPRZĘTU

Post autor: verre »

i ja dojeżdżam do pracy na rowerze jak jest ciepło :) 24km w jedną stronę, przekładniowka 500W w zupełności wystarczy na swobodne dojazdy, dodatkowo sprawdzony zasięg na manetce w obie strony na bidonie 13s5p obleciałem,no lekko się wspomagałem :) . Trasa Tychy - Katowice więc jakaś górka jest.
😁😁😁😁😁...😁😁😁
daniel89
Forumowicz
Posty: 207
Rejestracja: 07 cze 2020, 10:51

Re: POMOC W DOBORZE OSPRZĘTU

Post autor: daniel89 »

no to tutaj ma 500W przekładniowy Bafanga : https://pl.aliexpress.com/item/32938300 ... 5c0fQasLgh
kajzer170
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 06 mar 2021, 16:50

Re: POMOC W DOBORZE OSPRZĘTU

Post autor: kajzer170 »

daniel89 pisze:
11 mar 2021, 8:41
No to jak nie masz tam jakiś sporych gór i podjazdów to wystarczy MXUS 30H 10x6.
Jak chcesz do tego czujnik PAS do wspomagania to pozostaje tylko sterownik serii KT .
Oszczędzić możesz na zrobieniu samemu baterii bo to najdroższy element w rowerze.
Do 48 na godzinę to pakiet 13S .
Sterownik do tego silnika by miał PAS to ten : https://nexun.pl/czesci-do-e-bike/stero ... -45a-sinus
Wyświetlacz do tego jaki ma wiekszość osób to ten: https://nexun.pl/czesci-do-e-bike/wyswi ... -48v-z-usb
Silnik no to masz tutaj: https://nexun.pl/czesci-do-e-bike/silni ... tyl-kaseta
manetkę jak chcesz to za pół ceny Ci mogę dać bo mi została jedna niepotrzebna.
Co do baterii to albo robisz sam skrzynkę bo zamawianie u kogoś to duży koszt , albo taniej masz bidonową baterię .
A i dla własnego bezpieczeństwa to wymień sobie te hamulce V-brake na hydrauliczne nawet najtańsze jakie są w ofercie shimano z tarczami 203mm + czujniki hamowania.
Też przy prędkości takiej 48 na godzinę na sztywnej sztycy to będzie nie przyjemnie na jakimś krawężniku. Sa sztyce takie santour ncx popatrz sobie za tym jak zauważysz dyskomfort na tym co masz teraz.

okej, chętnie odkupię tą manetkę ! :)
kajzer170
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 06 mar 2021, 16:50

Re: POMOC W DOBORZE OSPRZĘTU

Post autor: kajzer170 »

czyli rzeczy lądujące w koszyku, podsumowując:

- silnik hub mxus 30h 10x6
- czujnik pas
- sterownik Kt48SVPRC 48v, 30A (sinus)
- wyś KT-LCD3 (36/48v) z USB
- manetka od daniel89

-- szprychy
-centrowanie i zaplatanie

coś jeszcze ?

zastanawiam się jeszcze w co zapakować ten sterownik są jakieś obudowy do tego ?

i teraz kwestia baterii na pewno 13s
chciałbym właśnie w formie bidonu, tylko teraz gdzie zamówić ? czy całość ? czy może bardziej się opłaca zamówić poszczególne części ogniwa, bms, bidon ?
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: POMOC W DOBORZE OSPRZĘTU

Post autor: verre »

a nie chcesz czasem KT-LCD8H zamiast LCD3? posiadam na zbyciu używany, oczywiście w pełni sprawny z lekkim mankamentem, tzn. pęknięty uchwyt przycisków, ale jeździł z tym pęknięciem 2 sezony i trzymał, kleić mi się nie chciało
😁😁😁😁😁...😁😁😁
kajzer170
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 06 mar 2021, 16:50

Re: POMOC W DOBORZE OSPRZĘTU

Post autor: kajzer170 »

verre pisze:
11 mar 2021, 18:14
a nie chcesz czasem KT-LCD8H zamiast LCD3? posiadam na zbyciu używany, oczywiście w pełni sprawny z lekkim mankamentem, tzn. pęknięty uchwyt przycisków, ale jeździł z tym pęknięciem 2 sezony i trzymał, kleić mi się nie chciało
priv
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1322
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: POMOC W DOBORZE OSPRZĘTU

Post autor: Yasiu77 »

na kołach 26" i bidonie 13s i tym silniku w powietrzu koło osiągnie ponad 55km/h, na ziemi wiadomo ciut mniej, powiedzmy 45km/h tak że wydaje mi się że 13 s Ci wystarczy. Samemu zawsze taniej jest złożyć baterię ale trzeba mieć jakieś zaplecze techniczne. Można też w nexunie zamówić bidon do skończenia lub gotowiec od kogoś z forum
kajzer170
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 06 mar 2021, 16:50

Re: POMOC W DOBORZE OSPRZĘTU

Post autor: kajzer170 »

tak 13s zostaje więcej nie potrzebuje, mógłbym złożyć samemu nie ma problemu i tak sie włąśnie nad tym zastanawiam...
jeśli ktoś ma do sprzedania proszę również o kontakt :)
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: POMOC W DOBORZE OSPRZĘTU

Post autor: verre »

bidon 13s5p też mam, i też używany zrobiony przez glebora więc o jakość się nie ma co martwić :)
😁😁😁😁😁...😁😁😁
daniel89
Forumowicz
Posty: 207
Rejestracja: 07 cze 2020, 10:51

Re: POMOC W DOBORZE OSPRZĘTU

Post autor: daniel89 »

Verre ty to biznesmen jesteś :D
Daj koledze nowe ogniwa ;) montowane przez glebora to bym się tym tak nie chwalił :P
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: POMOC W DOBORZE OSPRZĘTU

Post autor: verre »

mam rozmontowany zestaw Daniel, niepotrzebny to co, mam go zakisić? i pisz na temat a nie pitol głupot :)
😁😁😁😁😁...😁😁😁
ODPOWIEDZ