Rower elektryczny bionx szarpie na postoju.

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
pavka638
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2021, 9:40

Rower elektryczny bionx szarpie na postoju.

Post autor: pavka638 »

Witam. Kupiłem rower elektryczny Diamond z systemem bionx napęd na tylne koło chyba pierwszej generacji. Niesprawna była bateria zakupiłem ogniwa wszystkie wymieniłem na nowe. Teraz po włożeniu baterii włącza sie wyswietlacz pięć stopni wspomagania jazdy. Po chwili zaczyna szarpać na zmianę do przodu i do tyłu. Co może być przyczyną? Jakie koszta? Może jakiś fachowiec w okolicach Malborka? Albo ewentualnie c zrobić by obejść czujniki Halla bo pawdopodobnie one zawiniły może dodać manetkę albo zewnętrzny czujnik pass?
pavka638
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2021, 9:40

Re: Rower elektryczny bionx szarpie na postoju.

Post autor: pavka638 »

Nie posiada ten rower manetki jest tylko wspomaganie podczas jazdy.
Leopold
Forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 19 lut 2018, 21:52
Lokalizacja: Zamość

Re: Rower elektryczny bionx szarpie na postoju.

Post autor: Leopold »

Spotkałem się w Bionxsie z takim zjawiskiem, a przyczyną okazał się zimny lut na przewodzie fazowym. Facet przejechał na tym ze trzy lata w końcu rower odmówił jazdy. Po rozebraniu silnika okazało się jak na wstępie - przewód fazowy wyciągnąłem ze sterownika z lekkim oporem. Trzeba było przejść na sterownik zewnętrzny - zresztą dalej czeka na przeprowadzkę!
Leopold
Leopold
Forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 19 lut 2018, 21:52
Lokalizacja: Zamość

Re: Rower elektryczny bionx szarpie na postoju.

Post autor: Leopold »

Byłoby to możliwe, gdybym tą usterkę zidentyfikował po otwarciu silnika, zajarzyłem dopiero jak usunąłem sterownik, ot co! Wnioski z tego? W elektryce trzeba być dokładnym i nie pośpiesznym.
Leopold
miki
Forumowicz
Posty: 1412
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Rower elektryczny bionx szarpie na postoju.

Post autor: miki »

Leopold pisze:
31 mar 2021, 22:27
W elektryce trzeba być dokładnym i nie pośpiesznym.
I to jest motto na dzisiaj. Też wielokrotnie serwisowałem różne rzeczy za szybko i za daleko :-)
ODPOWIEDZ