Potrzebuję pożyczyć baterię do roweru na 2 minuty

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
komora
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 01 kwie 2021, 20:04

Potrzebuję pożyczyć baterię do roweru na 2 minuty

Post autor: komora »

Cześć wszystkim!
Krótka wersja, żeby nie marnować waszego czasu.
Jeśli jest na forum ktoś z Poznania, kto ma rower elektryczny z baterią bidonową 48v marki bafang i chciałby mi pomóc w szybkim sprawdzeniu czy w moim rowerze padła bateria czy to jednak coś poważniejszego to bardzo proszę o kontakt w tym wątku.

A teraz długa historia dla zainteresowanych ;)
Od dłuższego czasu posiadam rower przerobiony na elektryczny za pomocą chinskiego silnika centralnego bafang. Niestety po zimie silnik odmówił posłuszeństwa i po włączeniu na ekranie wyświetla się błąd 30E. Staram się ustalić co jest przyczyną. Wyświetlacz już wykluczyłem. Podejrzewam, że problemem jest bateria bo po rozkręceniu zaważyłem w środku sporo skroplonej wody. Niby po osuszeniu napięcie jest ok, ale nie mam jak sprawdzić jej pod obciążeniem. Podłączenie do zestawu sprawdzonej, działającej baterii da mi natychmiastową odpowiedź czy to dobry trop czy muszę szukać dalej. Więc jeśli jest tu jakiś posiadacz baterii bidonowej 48v (taka z 4 podłużnymi stykami) to będę bardzo wdzięczny za jej udostępnienie na 2 minuty. Oczywiście podjadę gdzie trzeba.
komora
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 01 kwie 2021, 20:04

Re: Potrzebuję pożyczyć baterię do roweru na 2 minuty

Post autor: komora »

Dzięki za podrzucenie tego pomysłu. Przetestowałem po podłączeniu bezpośrednio "z gniazdka". Niestety po włączeniu błąd 30 nadal się wyświetla, więc to raczej też nie bateria. Kolejny krok to wymiana kontrolera, a to już i więcej pracy i pieniędzy.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4926
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Potrzebuję pożyczyć baterię do roweru na 2 minuty

Post autor: tkoko »

komora pisze:
02 kwie 2021, 15:58
...... Niestety po włączeniu błąd 30 nadal się wyświetla, .......
Błąd/error 30H, to najczęściej błąd komunikacji. Musisz sprawdzić przewody na zagniecenia, załamania, oberwania, oraz połączenia wtyczek. Być może konieczne będzie inne ułożenie przewodów, jeżeli jest to nowo zbudowany rower.
ODPOWIEDZ