Elektryczna mini wywrotka

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
CinderellaMan
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2021, 15:52

Elektryczna mini wywrotka

Post autor: CinderellaMan »

Witam serdecznie,

Przymierzam sie do projektu mini wywrotki - 1/4 skali - 60cm szeroka na 1.5m dluga i do metra wysoka.

Chcialbym uprzyjmie spytac o rade odnosnie napedu elektrycznego - mysle ze dam rade ze zlozeniem pojazdu ale z EV jeszcze raczkuje.

Zadanie jest dosyc proste - musi byc w stanie przewiezc okolo 200kg ladunku - domyslam sie ze sama bedzie wazyla nastepne 150kg minimum z tym ze predkosc do 3km/h bylaby w zupelnosci zadowalajaca wiec zakladam ze mozliwe bedzie uzycie jakiejs przekladni by zmaksymalizowac moc a zmniejszyc predkosc (dystans tez jest maly 50 metrow z ladunkiem i z powrotem, wiele wiele razy).

Biorac pod uwage minimalny budzet myslales o 3ech mozliwych rozwiazaniam(mam nadzieje ze chociaz jedno z nich ma sens):
- start wozek inwalidzki (przewoza one osoby do 150kg z predkoscia maksymalna 8 mil/godzine)
- elektryczna hulajnoga, wersja dla doroslych moze sie rozpedzic nawet do 15mil/h (do 100kg wagi)
- deska elektryczna(hoverboard) do 7.5 mili/godzine
- 3 fazowy alterantor?

Ktore z tych pomyslow byloby najtansze i najprostsze (wliczajac inne rzeczy[o ktorych prawde mowiac nie wiem] jak jakies sterowniki predkosci itd?)

Z gory dziekuje za podpowiedz,

Pozdrawiam

Kamil
Awatar użytkownika
krowkens
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 19 sie 2020, 20:49
Lokalizacja: Tychy

Re: Elektryczna mini wywrotka

Post autor: krowkens »

Tas kiedys robił coś na budowę
CinderellaMan
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2021, 15:52

Re: Elektryczna mini wywrotka

Post autor: CinderellaMan »

Dziekuje za odpowiedz. Hmm, wyglada na to ze Tas zastosowal 2 silniczki od hoverboard'a.

Nie do konca jestem pewny ktory rozmiar zamontowal bo jest wiele 6.5, 8 i 8.5 cala. Mowi ze jego opona to 4.1 cala ale nie wiadomo jaka byla orginalna - czy jest sie czym przejmowac? (czy moc sie zwieksza przy wielkosci?)

Tak sie zastanawiam czy moglbym wykorzystac wiecej czesci z takiego hoverboarda? Widze ze Tas uzywa oddzielnych sterownikow - czy hoverboard nie posiada juz sterownika - czy moglbym go wykorzystac?

Co z ladowniem?

Jezeli nie moge wykorzystac czesci hoverboard'a to:
- 2 x sterownik GT 250 (nie moglem go znalezc na allegro - czy chodzi o cos takiego https://www.ebay.co.uk/itm/353445800526 ? I musialbym miec 2 sztuki? )
- akumulator 30Ah - np taka https://www.ebay.co.uk/itm/251221135614 ?

PS. Mieszkam w UK dlatego linki sa do ebaya

Z gory dziekuje
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 962
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Elektryczna mini wywrotka

Post autor: Yin »

Silniki z hoverboarda nie uciągną 200kg*, wózek inwalidzki prędzej. Ja bym szedł w wolnoobrotowy silnik w maksymalnie małej obręczy moto.

*Tzn ruszyć może i ruszą ale wydymią po minucie :)
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
CinderellaMan
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2021, 15:52

Re: Elektryczna mini wywrotka

Post autor: CinderellaMan »

Dziekuje bardzo za odpowiedzi. Prawde mowiac to mi skore uratowaly bo juz zaczalem szukac jakiegos hoverboard'a, no dobra domyslam sie ze jezeli to moze byc tylko wozek inwalidzki z tych wymienionych rzeczy to nie pozostaje nic innego niz znalezc jakis stary i wtedy sie okaze czy tak naprawde mozna zaadaptowac podwozie :)

A tak z ciekawosci jakbym mial to kupowac na czesci(nowe) to ile taki silnik + bateria + sterownik by mnie wyniosl zeby miec porownanie bo jak skoncze placac 100+ funtow za wozek to wole nie doplacic w porownaniu z nowymi czesciami(nie wymagajacymi "polowania")?
ODPOWIEDZ