MOUNSTER XS45 - wasze opinie

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
kuba-domin
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 15 cze 2021, 16:51

MOUNSTER XS45 - wasze opinie

Post autor: kuba-domin »

Witam,
Szukam czegoś właśnie w takim stylu, czyli mocniejszego niż standardowe konstrukcje ale mniejszego i tańszego niż wielki i mocne np. Kariwy które są już bardziej elektrycznymi krosami niż rowerami i wniesienie ich na piętro jest chyba nierealne. Znalazłem właśnie ten model MOUNSTER XS45, czy ktoś z forum może użytkuje takiego sprzęta i może napisać coś więcej na temat użytkowania, zasięgów realnych czy ewentualnych problemów konstrukcyjnych i jakiś niedoróbek ?

Dzięki za pomoc
molpiku
Forumowicz
Posty: 244
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:02
Lokalizacja: Kutno, Łódzkie

Re: MOUNSTER XS45 - wasze opinie

Post autor: molpiku »

Wnosić na piętro nie musisz rower ma koła i manetkę wjedzie sam na silniku.
Jest wiele konstrukcji o identycznej konstrukcji elektrycznej takiej jak silnik i sterownik, ale innej ramie.
Maciej
kuba-domin
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 15 cze 2021, 16:51

Re: MOUNSTER XS45 - wasze opinie

Post autor: kuba-domin »

Możesz podać kilka przykładów o podobnej cenie i parametrach, mnie osobiście ten XS45 bardzo się spodobał właśnie z tego względu że ta rama wygląda na bardzo smukłą i całość jeszcze odrobinę przypomina rower :)

Przy okazji zapytam o jeszcze jedną rzecz jak wygląda zjazd czy delikatne skoki na takiej konstrukcji, bo wyglądem przypomina DH ale jak to jest w praktyce bo mamy duży ciężar na tylnim kole i macie jakieś doświadczenia czy jest to łatwo uszkodzić bo w internecie roi się od legend w stylu urywania szprych na takich silnikach jak i krzywieniu kół na zwykłym krawężniku bo podobno podbicie tylnego koła w stylu bunnyhop jest niemożliwe.

dzięki za pomoc bo moje doświadczenia to motocykle i rowery a w temacie elektryków jestem kompletnie zielony a wiele źródeł podaje kompletnie sprzeczne informacje dlatego szukam u użytkowników przynajmniej tych podstawowych danych odnośnie awaryjności i zasięgów takiej konstrukcji.
molpiku
Forumowicz
Posty: 244
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:02
Lokalizacja: Kutno, Łódzkie

Re: MOUNSTER XS45 - wasze opinie

Post autor: molpiku »

Gotowych konstrukcji podobnych nie ma bo każdy takie pojazdy raczej albo skład sam albo jakaś firma.
Ludzie przerabiają rowery elektryczne na taki silnik - mxus 30h praktycznie bezawaryjny sterownik kt 45a też mało awaryjny.
Zasięg jakiego można się spodziewać będzie w przedziale 50-150km w porywach do 200km jak się przyłożysz do pedałowania.
Skakać można, ale bez przesady, należy pamiętać o dobrym napięciu szprych i będzie dobrze nic pękać nie będzie.
Maciej
Damian9413
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 29 sie 2019, 22:49

Re: MOUNSTER XS45 - wasze opinie

Post autor: Damian9413 »

Cena za ten rower względem tego co tam siedzi to się nie opłaca. Inne ramy to Eleek albo Spark lite lub gamma.
Zawsze można coś złożyć samemu lepszego w podobnej cenie lub trochę dołożyć.
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: MOUNSTER XS45 - wasze opinie

Post autor: Maran_hand »

viewtopic.php?t=5851
Tutaj jest dyskusja na jego temat. Przychylam się do ostatniego wpisu z podanego linku, też odniosłem wrażenie, że to delikatna konstrukcja. Przy większej nierówności lub krawężniku amor ugnie się razem z wahaczem. Ale nie widziałem, nie wiem. To tylko moja luźna opinia wydana na podstawie znalezionych zdjęć w necie.
Nigdzie też nie znałem jego dokładnej specyfikacji - choć jakoś specjalnie mocno też nie szukałem ;) ale jeśli producent nie chwali się zawieszeniem ..tzn że nie ma się czym chwalić ;)
Na duży plus, jego wygląd. Na minus, by nim zawrócić potrzeba przynajmniej trzy pasmowej drogi ;)
Ostatnio zmieniony 26 sie 2021, 11:12 przez Maran_hand, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ