Co kupic? Kola 28", naped z tylu 1KW, 18-20Ah

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Esgiej
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2021, 10:20

Co kupic? Kola 28", naped z tylu 1KW, 18-20Ah

Post autor: Esgiej »

Witam,

Chcialbym dokonac konwersji roweru na e-bike. Naped w tylnym kole, 1kW, bateria 18-20AH. Chcialbym takze, zeby kontroler nie byl w "torebce" tylko w czyms sztywnym (czescia baterii)?

Ogladam rozne zestawy. I glupi jestem. Chcialbym zeby silinik byl bezprzekladniowy, ale skad mam wiedziec ze taki bedzie.

Jestem juz po odeslaniu jedengo zestawu. Nie dalo sie tego zainstalowac, bo os silnika (ta plaszczona) miala 10,5mm a wpust w ramie na os ma tylko 9,5mm.

Ogladalem allegro, aliexpress, rozne strony ... niczego znalezc nie potrafie. A to co znalazlem w jedej z firm... nadawalo sie tylko do odelsania.

Czy ktos bedzie w stanie mi pomoc, doradzic?

Dziekuje,
Esgiej
Esgiej
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2021, 10:20

Re: Co kupic? Kola 28", naped z tylu 1KW, 18-20Ah

Post autor: Esgiej »

Moglem, ale nie chciałem niszczyć roweru. Zmiana raczej nieodwracalna.

Ale mam dokładnie nie zero doświadczenie. Na tym to polega? Nie wiem, może wszystkie silniki maja os 10.5mm i nie ma innej opcji niż szlifowanie.

A może moja rama jest jakaś nietypowa?
Awatar użytkownika
krowkens
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 19 sie 2020, 20:49
Lokalizacja: Tychy

Re: Co kupic? Kola 28", naped z tylu 1KW, 18-20Ah

Post autor: krowkens »

Na tym to polega, ze własnoręczna konwersja wiąże się z przeróbkami. Tu trzeba coś podszlifować, tam coś wywiercić. Nie unikniesz tego.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4995
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Co kupic? Kola 28", naped z tylu 1KW, 18-20Ah

Post autor: tkoko »

Esgiej pisze:
26 cze 2021, 10:50
Moglem, ale nie chciałem niszczyć roweru. Zmiana raczej nieodwracalna.

Ale mam dokładnie nie zero doświadczenie. Na tym to polega? Nie wiem, może wszystkie silniki maja os 10.5mm i nie ma innej opcji niż szlifowanie.

A może moja rama jest jakaś nietypowa?
Niestety masz problem. Wszystkie silniki/osie mają 10 mm i więcej (mocniejsze silniki). Tak więc praktycznie zawsze jest konieczność indywidualnego spasowania gniazda osi do osi silnika.
Co się tyczy silnika czy jest przekładniowy czy nie, wystarczy w opisie sprawdzić czy ma przełożenie/ratio. Jak ma ratio jest na pewno przekładniowy. Dodatkowo pomocna jest moc silnika. Powyżej 1 kW trudno znaleźć silnik przekładniowy.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2021, 12:41 przez tkoko, łącznie zmieniany 1 raz.
Esgiej
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2021, 10:20

Re: Co kupic? Kola 28", naped z tylu 1KW, 18-20Ah

Post autor: Esgiej »

Zwijam wątek. Kupiłem zestaw https://bolt-ebike.pl/zestaw-do-konwers ... olt-e-1000.
Trochę musiałem poszerzyć wpusty w ramie. Jestem bardzo zadowolony. Wiązka kabli bardzo zwarta, bez pajęczyn.
Rower super śmiga.
Jedyna wada to to, że jak silnik działa, wyłącza się mój bezprzewodowy licznik Cat Eye z powodu zakłóceń ... no cóż ... i tak jestem zadowolony :)
Ostatnio zmieniony 21 sie 2021, 22:27 przez Esgiej, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ