[Xion] Kalkhoff na xion nie ciągnie.

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Puklus
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 31 sie 2021, 21:41

[Xion] Kalkhoff na xion nie ciągnie.

Post autor: Puklus »

Witam.

Posiadam rower kalkhoff pro connect z silnikiem xion w kole z tyłu. Na 1 rzut oka wszystko działa silnik jest sprawny bo ciągnie jak mu się włączy walk assist, jednak podczas jazdy nie zależnie od wybranego trybu nie ciągnie. Prawdopodobnie uszkodzony torque sensor albo coś w sterowniku. Czy ktoś wie czy to naprawialne ?

Obrazek
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5833
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: [Xion] Kalkhoff na xion nie ciągnie.

Post autor: pxl666 »

Sterownik w kole czy na zewnątrz? Wcześniej działał?
Puklus
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 31 sie 2021, 21:41

Re: [Xion] Kalkhoff na xion nie ciągnie.

Post autor: Puklus »

Sterownik jest raczej w kole, rower był sprawny ale szybko coś mu zaczęło dolegać. Koło nie ma żadnego dekielka , wygląda na to że trzeba rozplatać koło by go rozpołowić.
ID1962
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2021, 14:24
Kontakt:

Re: [Xion] Kalkhoff na xion nie ciągnie.

Post autor: ID1962 »

Z takim problemem to nie sądzę, żeby możliwa była naprawa tego. Mam nadzieję, że się mylę, ale z tego co się orientuję taki sterownik się wymienia niż naprawia. Gdy to się stało, był jakikolwiek dźwięk czy 'zerwanie' ciągnięcia?
tkoko
Forumowicz
Posty: 4985
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: [Xion] Kalkhoff na xion nie ciągnie.

Post autor: tkoko »

Zapewne oprócz przewodu/wtyczek do wyświetlacza i baterii, są jeszcze dodatkowe przewody/wtyczki. Jeżeli tak, to jakie/do czego ?
Puklus
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 31 sie 2021, 21:41

Re: [Xion] Kalkhoff na xion nie ciągnie.

Post autor: Puklus »

Dokładnie nie znam historii tego modelu. To rower po serwisowy. Pracuję w serwisie rowerowym w Norwegii. Klient po prostu się zdenerwował i wyrzucił te rower. Wg opisu klienta nie włączał się w ogóle. Ja go z głębi warsztatu wyjąłem, włączył się posprawdzałem niby działa, ale jak mówię no nie ciągnie z korby. Troszkę by było szkoda bo niby działa a nie działa.

A dał oby się np dopasować inne koło? Znaczy ten cały zestaw, bateria itd.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2021, 20:01 przez Puklus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krowkens
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 19 sie 2020, 20:49
Lokalizacja: Tychy

Re: [Xion] Kalkhoff na xion nie ciągnie.

Post autor: krowkens »

A to nie macie w serwisie jakiegoś programu diagnostycznego, który by pokazał co jest nie tak?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5833
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: [Xion] Kalkhoff na xion nie ciągnie.

Post autor: pxl666 »

A jest jakiś czujnik korby ? Znasz się wogole na tym choć troszkę?
tkoko
Forumowicz
Posty: 4985
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: [Xion] Kalkhoff na xion nie ciągnie.

Post autor: tkoko »

Puklus pisze:
01 wrz 2021, 19:08
........
A dał oby się np dopasować inne koło? Znaczy ten cały zestaw, bateria itd.
Skoro nie możesz, jako serwisant rowerów, odpowiedzieć na proste pytanie; jakie dodatkowe przewody i od czego są w sterowniku, to nie bardzo "widzę" wymianę koła na inne, tym bardziej że to jest "dziecinnie proste".
Puklus
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 31 sie 2021, 21:41

Re: [Xion] Kalkhoff na xion nie ciągnie.

Post autor: Puklus »

Jak bym miał dostęp do jakichś programów to bym nie pytał. Ta technologia była, lekko mówiąc, nietrafiona. Podobnie jak technologia silników impulse.
Każda znana firma porzuciła owy system stad rower bez łaski został wyrzucony. Stąd tez moje pytanie czy ktoś coś widział ktoś może coś wie. Na tą chwile rower został przerobiony na zwyczajny rower trekkingowy. Jak by się udało odpalić, to fajnie, jak nie płakać nie będę. Szkoda trochę bo bateria jest dobra, ale zawsze można ją odsprzedać bo z tego co się orientuje jest kompatybilna z innymi systemami.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4985
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: [Xion] Kalkhoff na xion nie ciągnie.

Post autor: tkoko »

Puklus pisze:
02 wrz 2021, 22:00
Jak bym miał dostęp do jakichś programów to bym nie pytał......
A co ma "dostęp do jakichś programów" wspólnego z pytaniem o przewody/wtyczki/czujniki. Z opisu wynika że rower jest ogólnie sprawny ma tylko uszkodzony/rozłączony/rozregulowany PAS/tensometr/inny czujnik obrotu/nacisku.
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2021, 22:25 przez tkoko, łącznie zmieniany 1 raz.
Puklus
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 31 sie 2021, 21:41

Re: [Xion] Kalkhoff na xion nie ciągnie.

Post autor: Puklus »

tkoko pisze:
01 wrz 2021, 22:17
Skoro nie możesz, jako serwisant rowerów, odpowiedzieć na proste pytanie; jakie dodatkowe przewody i od czego są w sterowniku, to nie bardzo "widzę" wymianę koła na inne, tym bardziej że to jest "dziecinnie proste".
No wiesz, Norwegia to nie polska, tu sie nikt nie zastanawia, nikt nie odkręca i nikt z lutownicą nie siedzi i nie dłubie bo tu 3 roboczogodziny to połowa polskiej minimalnej pensji miesięcznej, nie opłaca sie. Stąd też mało kto wie co konkretnie siedzi w takim silniku, niestety. Jakie wyjście jest ze sterownika, mogę powiedzieć tyle ze do silnika ida 4 przewody zasilanie i dwa dodatkowe. Z dodatkowego osprzętu jest tylko wyświetlacz. Tutaj, w tym kraju ciężko jest sobie nakrętki kupić a co dopiero skombinować sterowniki do silników. Do tego trzeba mieć czas sie wgłębiać w temat. Jak bym siedział w Polsce to bym sobie ten silnik rozebrał, podłubał i coś wykminił tu nie mam za bardzo jak i czym. Jestem mechanikiem rowerowym a nie elektrykiem czy elektronikiem.

Odnośnie pytania o koło, to wiem ze niektóre rożne marki mają silniki zamienne. Odnośnie programów diagnostycznych, dobry program jak ma np bosch, po połączeniu do kompa pokazuje ci konkretnie co jest zepsute lub nie działa poprawnie. Sterownik jest w silniku wiec nie da sie go ot tak sprawdzić, tutaj tez jest wszystko schowane w silniku. A że nigdy wcześniej nie miałem z tym odczynienia to pytam. Wtyczki nie wyglądają na uszkodzone, styki nie sa skorodowane wiec braku styku bym raczej nie obstawiał.

Stad też moje pytanie bo wiem ze czujnik momentu obrotowego nie działa, jednak silnik wygląda na mało dostępny, wiec pytam czy ktoś może coś wie.
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2021, 18:02 przez Puklus, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
krowkens
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 19 sie 2020, 20:49
Lokalizacja: Tychy

Re: [Xion] Kalkhoff na xion nie ciągnie.

Post autor: krowkens »

Puklus pisze:
04 wrz 2021, 18:00
...Tutaj, w tym kraju ciężko jest sobie nakrętki kupić a co dopiero skombinować sterowniki do silników...
Niby kraj rozwinięty, a jednak lipa.

Co byśmy ci nie poradzili, to jak nie masz dostępu do narzędzi i komponentów, to nic nie zrobisz.
ODPOWIEDZ