Pomoc w identyfikacji nawoju MXUS 30H

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
kraft
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 23 cze 2021, 8:26
Lokalizacja: Jaworzno

Pomoc w identyfikacji nawoju MXUS 30H

Post autor: kraft »

Cześć wszystkim.
Niedawno doszedł do mnie zestaw od "Chamr." z Ali. W opisie widniało, że silnik to MXUS 30H z szybkim nawojem (prawdopodobnie 5T) - 540 RPM @ 48V
Kiedy spiąłem wszystko testowo na stojaku, po ustawieniu LCD8 prędkość jaka się ukazała na wyświetlaczu to około 54 - 56 km/h przy kole 29x2,1. Nie ukrywam, że trochę odetchnąłem z ulgą, że nie przysłali szybkiego bo prędkości powyżej 40 - 45 mnie nie interesują (zamierzam dojeżdżać do pracy, ale w granicach rozsądku).
Po wnikliwych analizach wyszło, że silnik ma przy napięciu 53V 400RPM, co sugerowałoby nawój 7x9
Czy jest ktoś na sali kto ogarnia nawoje / przekroje i mógłby potwierdzić moje przypuszczenia?
Dodam, że uzwojenie to 9 żył o średnicy 0,56mm zmierzonej śrubą mikrometryczną, co dawałoby przekrój 2,21mm²

Pytam, ponieważ dodają do niego sterownik 48V, 40A max, a nie chciałbym go usmażyć. Zamierzam na sterowniku obniżyć prąd o 50%.
Dorabiam również termik, jednak musiałem odnaleźć biały przewód, bo nawet nie raczyli zamontować NTCka.

Fotki:
https://ibb.co/WWmbTzx
https://ibb.co/ZHkD75z

Edit:
Rower złożony. Po krótkiej przejażdżce prędkość maksymalna przy pełnym aku ~50 km/h, czyli nie pasuje do nawoju 7x9. Kalkulator na blogu Tasa oblicza ~34 km/h
Niedługo opiszę konstrukcję w innym dziale. Temat można zamknąć. Nie ważne jaki nawój, ważne, że jeździ się bosko :D
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2021, 16:50 przez kraft, łącznie zmieniany 2 razy.
Hubert80
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 29 sie 2021, 9:51

Re: Pomoc w identyfikacji nawoju MXUS 30H

Post autor: Hubert80 »

To chyba 10x6, a sterownik ma 40A w peaku ciągła pewnie 20 jak u mnie, u mnie 5.5T dał w powietrzu 59.8, ale czekam na obręcze nadal
kraft
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 23 cze 2021, 8:26
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Pomoc w identyfikacji nawoju MXUS 30H

Post autor: kraft »

Tyle, że 6T ma 9,5 RPM/V, co przy 53V daje około 500 RPM. Mój ma w tych samych warunkach 400RPM, co idealnie pasuje do 7x9 i jego 7,5 RPM/V. Może z kalkulator na nexun coś nie tak... :? W każdym razie silnik wstrzelił się w moje potrzeby idealnie.
ODPOWIEDZ