Miku Max

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Odin
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2021, 11:26

Miku Max

Post autor: Odin »

Witam.

Kupiłem sobie kilka miesięcy temu Miku Max, wygląda to to prawie jak normalny ścigacz, choć chyba jest mniejsze i waży mniej, jest to pojazd elektryczny. Postawiłem go do piwnicy i tak stoi odłogiem. Pomyślałem sobie aby go zacząć używać. Gdy go kupowałem myślałem że jest mniejszy i lżejszy, w tym problem. Ale znudziło mi się jeżdżenie autobusami. Pytanie po czym się właściwie jeździ tym - po chodnikach czy po ścieżkach rowerowych?? Nie daj Boże że po ulicach, bo nie mam prawa jazdy - żadnego, w takim przypadku pozostałaby już chyba tylko kwestia za ile mi go ktoś będzie chciał wziąć, bo przyznam że był drogi. Ktoś się może na tym zna? Podobno po ulicach i na dowód styknie, ale to nie wchodzi w grę, jeszcze mi życie miłe. Nie chcę skończyć pod kołami tira albo osobówki. xD

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 774
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Miku Max

Post autor: lukk »

Klasyczny przykład typu "jak się nie odwrócisz - dupa z tyłu".

Wyjeżdżanie na drogę, jeśli nie masz żadnego prawka i obycia to nie jest dobry pomysł. A z kolei jak będziesz tym jechał po ścieżce czy po chodniku to Cię ludzie zlinczują i zjedzą, bo "na motorze to wypad na ulicę".
Wg prawa to się kwalifikuje na motorower, więc powinno mieć homologację i zostać zarejestrowane + mieć OC, ale takiej homologacji nie posiada, więc OC i rejestracja są prawie niemożliwe. Taka sama sytuacja jest z większością maszynek forumowiczów, ale na Twoją niekorzyść przemawia fakt, że ta maszynka dużo bardziej przyciąga wzrok i się wyróżnia :mrgreen:
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5853
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Miku Max

Post autor: pxl666 »

Na allegro mają toto homologowane przecież... to w biedronce kupiłeś?
Odin
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2021, 11:26

Re: Miku Max

Post autor: Odin »

Hymmm.. Czyli wychodzi na to że lipa jak się patrzy.. XD
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5853
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Miku Max

Post autor: pxl666 »

skoro jeden jest homo to inne również , chyba że z innej fabryki ...
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 774
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Miku Max

Post autor: lukk »

jeśli jest homologowane to:
Do poruszania się po drogach publicznych dla osób powyżej 14 lat - prawo jazdy kat. AM - (polska homologacja drogowa)

UWAGA ! Osoby które ukończyły 18 lat przed dniem 19 stycznia 2013 roku mogą jeździć motorowerem bez jakichkolwiek uprawnień.
ODPOWIEDZ