Bateria i dziwny motyw

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
spavn
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 05 kwie 2021, 13:27

Bateria i dziwny motyw

Post autor: spavn »

witam kupiłem na aukcji baterie 48v 12,9 ah ale z baterii wychodzi 5 kabli plus minus i żółty niebieski zielony bo co te pozostałe kable i czy jak podłącze tylko plusa i minusa to czy nie uwale baterii jeśli tak to czy jest jakieś rozwiązanie tego motywu dodam że laik z dziedziny elektryczności dlatego pytam za wszelkie odp dziękuję z góry
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1324
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Bateria i dziwny motyw

Post autor: Yasiu77 »

pokaż foty jak to wygląda
Ostatnio zmieniony 05 gru 2021, 21:40 przez Yasiu77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bateria i dziwny motyw

Post autor: WojtekErnest »

A na aukcji nie podano do jakiej firmy/modelu ebajka ?
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
spavn
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 05 kwie 2021, 13:27

Re: Bateria i dziwny motyw

Post autor: spavn »

te trzy kable są to kable halla z baterii idą do silnika przez sterownik czy jakoś tak ,tyle dostałem info od gościa ale teraz pytanie czy muszą być podłączone czy mogę np tylko podłączyć + i - obędzie git albo bateria się zepsuje ?
Ostatnio zmieniony 06 gru 2021, 6:50 przez spavn, łącznie zmieniany 1 raz.
spavn
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 05 kwie 2021, 13:27

Re: Bateria i dziwny motyw

Post autor: spavn »

no właśnie nie jest to bzdura tylko niby to było robione pod dana firmę i miało to na celu uchronić od przeróbek i dlatego z baterii wychodzi 5 kabli przez konkrety sterownik po konkretnym kablu do silnika , dlatego uniemożliwia to przerobienie pod zwykły sterownik a w zwykłym sterowniku mam tylko dwa plus i minus i pytanie czy można tej baterii używać bez tych pozostałych kabli. Do środka ciężko zajrzeć, jest to bidonowe nie rozbierałem tego nigdy i tak ma to bms tylko że jakiś zj... bo steruje 5 kablami a nie dwoma już raz jeździłem na plusie i minusie ale pisali że niby bateria źle się rozładowuje że niby nie równomiernie dlatego pytam was tutaj bo na eng stronach ch... się znają a możliwe że można jednak bez tych kabli jeździć normalnie bez obaw
Ostatnio zmieniony 06 gru 2021, 17:52 przez spavn, łącznie zmieniany 6 razy.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4991
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Bateria i dziwny motyw

Post autor: tkoko »

spavn pisze:
06 gru 2021, 17:44
no właśnie nie jest to bzdura tylko niby to było robione pod dana firmę i miało to na celu uchronić od przeróbek.....
A niby jakimi halami w silniku miałby sterować akumulator. Od sterowania silnikiem jest sterownik. Być może w aku jest sterownik i te trzy kable są faktycznie od silnika, lecz wówczas powinny być jeszcze kable/gniazda np PAS'a lub manetki. Tak jak wcześniej pisał Yasiu77, wrzuć jakieś zdjęcia by można było cokolwiek stwierdzić.
spavn
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 05 kwie 2021, 13:27

Re: Bateria i dziwny motyw

Post autor: spavn »

tak to wygląda i nic info z czego była bateria tylko że specyficzny e bike ja oczywiście uciolem ten kabel i podłączyłem normalnie plus z plusem minus z minusem i jeździłem tylko później czytałem gdzieś że niby nie można tak jeździć bo bateria może się zepsuć dlatego pomyślałem że zapytam was tutaj bo będziecie lepiej wiedzieć

https://iv.pl/image/GI69VfS
https://iv.pl/image/GI69oXd
Ostatnio zmieniony 06 gru 2021, 18:08 przez spavn, łącznie zmieniany 6 razy.
spavn
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 05 kwie 2021, 13:27

Re: Bateria i dziwny motyw

Post autor: spavn »

a jak to sprawdzić ? czy ten bms jest bo już sam nie wiem nic
Ostatnio zmieniony 06 gru 2021, 19:24 przez spavn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bateria i dziwny motyw

Post autor: WojtekErnest »

W pojemniku aku jest prawdopodobnie sterownik. Nie podłączenie hali, moze mieć o tyle negatywny wplyw na aku ze praca silnika bedzie mniej plynna, szarpniecia prądu może szybciej wykończą aku. To przypuszczenie. Ale nadal nie wiadomo od jakiego to roweru/firmy ?
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
spavn
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 05 kwie 2021, 13:27

Re: Bateria i dziwny motyw

Post autor: spavn »

więc szarpnięć silnika nie było a trochę jeździłem tylko był taki problem ze raz stan naładowania pokazywało że jest ful za chwilkę że jeden pasek mniej i tak skakało czyli lepiej nie jeździć, z czego bateria nie mam pojęcia i gościu też nie albo wie tylko nic mi nie chce napisać
Ostatnio zmieniony 06 gru 2021, 20:50 przez spavn, łącznie zmieniany 1 raz.
spavn
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 05 kwie 2021, 13:27

Re: Bateria i dziwny motyw

Post autor: spavn »

WojtekErnest pisze:
06 gru 2021, 19:58
W pojemniku aku jest prawdopodobnie sterownik. Nie podłączenie hali, moze mieć o tyle negatywny wplyw na aku ze praca silnika bedzie mniej plynna, szarpniecia prądu może szybciej wykończą aku. To przypuszczenie. Ale nadal nie wiadomo od jakiego to roweru/firmy ?
to jeszcze jeden sterownik może być w akku oprócz tego na zewnątrz? :shock: sorki za post pod postem źle wysłałem
Ostatnio zmieniony 06 gru 2021, 20:51 przez spavn, łącznie zmieniany 1 raz.
miki
Forumowicz
Posty: 1412
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Bateria i dziwny motyw

Post autor: miki »

spavn pisze:
06 gru 2021, 6:49
te trzy kable są to kable halla z baterii idą do silnika przez sterownik czy jakoś tak ,tyle dostałem info od gościa ale teraz pytanie czy muszą być podłączone czy mogę np tylko podłączyć + i - obędzie git albo bateria się zepsuje ?
Na świecie są trzy prawdy: boża prawda, tyż-prawda i gówno-prawda. I to jest właśnie ta ostatnia.
miki
Forumowicz
Posty: 1412
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Bateria i dziwny motyw

Post autor: miki »

spavn pisze:
06 gru 2021, 20:48
więc szarpnięć silnika nie było a trochę jeździłem tylko był taki problem ze raz stan naładowania pokazywało że jest ful za chwilkę że jeden pasek mniej i tak skakało czyli lepiej nie jeździć, z czego bateria nie mam pojęcia i gościu też nie albo wie tylko nic mi nie chce napisać
Myślę, że zanim zaczniesz cokolwiek robić (na przykład ładować, czy jeździć), powinieneś jednak zapoznać się z minimalnym abecadłem w tym temacie. W przeciwnym wypadku załatwisz zaraz ten akumulator, a może i nie tylko. Pisanie "ja nic nie wiem" świadczy tylko o Twoim maksymalnym olewactwie. Wejdź na polskie, znane strony, gdzie masz wyłożone podstawy wiedzy o rowerze elektrycznym Podstawy. Nie żadne tam bardziej złożone tematy. Tego nie załatwisz przez internet: "Ja nic nie wiem, pomóżcie". A jak nie chcesz się poduczyć, Oddaj to do sprawdzenia komuś, kto się na tym zna. Człowiek zarobi na dwa obiady, a Ty będziesz miał lepiej jeżdżący rower. O ile to się w ogóle opłaca przerabiać i "spinać". Kto kupuje w ciemno?
spavn
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 05 kwie 2021, 13:27

Re: Bateria i dziwny motyw

Post autor: spavn »

ok dzięki za wszyszkie odpowiedzi pozdrawiam
ODPOWIEDZ