Rower elektryczny dla laika

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
kubanowy
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 13 mar 2022, 19:15

Rower elektryczny dla laika

Post autor: kubanowy »

Witam, chciałbym zamontować do roweru jakiś silniczek elektryczny i potrzebuję waszej porady, ponieważ kompletnie się na tym nie znam.
Zacznę od budżetu bo chce na to przeznaczyć maks 800zl i nie wiem czy to już nie będzie główna przeszkoda ;)
nie potrzebuję żadnego demona prędkości, czy też wielkiego zasięgu spokojnie do 20km mi wystarczy.
Także jak narazie z zestawu do ebike mam tylko rower i zastanawiam się nad tym zestawem:

https://www.olx.pl/d/oferta/zestaw-do-r ... Oha2K.html

Jestem po rozmowie ze sprzedającym, i przekazał mi że brakuje tam czujnika obrotów piasty.
Czy jest jakaś możliwość pominięcia tego?
I czy na tym zestawie, można też jechać na samej manetce, ponieważ sprzedający mówi że nie ma takiej opcji.
zielony71
Forumowicz
Posty: 1335
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: Rower elektryczny dla laika

Post autor: zielony71 »

Ciężko coś powiedzieć, bo nawet nie wiadomo z jakiego to roweru. Zdjęcie silnika nie pokazuje silnika, tylko sam hamulec :-D
Ciężko będzie Ci się zmieścić w takim budżecie, a najtrudniej będzie z baterią. Ale próbować można. Być może zainteresuje Cię opis powstawania mojego roweru, który powstał w zbliżonym budżecie: zielony pojazd recyklingowy - w dziale konstrukcji własnych na forum.
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
MarekR
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2022, 23:55

Re: Rower elektryczny dla laika

Post autor: MarekR »

kubanowy pisze:
13 mar 2022, 19:40
Zacznę od budżetu bo chce na to przeznaczyć maks 800zl i nie wiem czy to już nie będzie główna przeszkoda ;)
nie potrzebuję żadnego demona prędkości, czy też wielkiego zasięgu spokojnie do 20km mi wystarczy.
U mnie wyszło następująco - rower czysto treningowy górski koła 26:
1. Sterownik 140 + kabel silnika 40 + przedłużka kabli sterownika 50 + wyswietlacz LED 40 + PAS 30 = 300 zł Aliexpress
2. Silnik Bafang kaseta 36V 250 W (nowy) - 350 + obudowa sterownika 55 + kaseta 60 + łańcuch 35 + korba 1 rz 75 zł + obrecz 50 + szprychy 54 = 679 zł OLX/Allegro/polskie sklepy
3. Akumulator 36V Greencell 5.2 Ah - 480 zł (ostatnio były na Allegro za 350 zł)

Łącznie za taki zestaw 1459 zł na nowych częściach. Jeśli będziesz "dziadował" to urwiesz z tego z 200 zł. Nie ukrywam że trzeba polować na OLX oraz uzbroić się w cierpliwość podczas wysyłek z Aliexpress. Jeździ na 36V maksymalnie 25 km/h bo silnik ma obroty 205 i da się zrobić 12 - 14 km bez wspomagania ale jak kręcisz to nawet po 28 km masz jeszcze 34 V w baterii. Taniej to już może to zrobić tylko cudotwórca :)
MR
ODPOWIEDZ