e-moto na miasto

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
skansortex
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2022, 15:10

e-moto na miasto

Post autor: skansortex »

Witam
Mam pytanie mam do wyboru zakup dwa rowery
- kariwa moto qs274 5t lub falcon v3 qs205 4t róznica w cenie 7000 zł między moto a falconem co brać jaki silnik sprawdzi się lepiej w mieście ?
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2064
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: qulbix 76r

Post autor: Tooropek »

Ani tym ani tamtym w mieście nie pojeździsz. Wybór prosty. 😜
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
skansortex
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2022, 15:10

Re: qulbix 76r

Post autor: skansortex »

a to czemu?
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2995
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: e-moto na miasto

Post autor: tas »

wydaje sie, że "na miast" potrzebny Ci jest elektryczny skuter, nie falcon
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
gość
Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 20 maja 2019, 22:28

Re: e-moto na miasto

Post autor: gość »

Dlaczego?

Bo jazda po ulicach takim "e rowerem" to proszenie się o kłopoty.
Na chodnik/ścieżkę rowerową jest to za szybkie, za ciężkie i marnuje swój potencjał.

Jedziesz pojazdem bez homologacji drogowej, nie można tego nazwać rowerem (nie to napięcie baterii, nie ta moc itp.)
Pomyśl sobie co będzie jeśli zatrzyma Cie policjant.

Tego typu sprzęt jest do jazdy w terenie, na takiej podmiejskiej drodze w razie draki skręcasz w pole jak krosem i tyle.

Na miasto to albo lekki ebike(chodniki i ścieżki rowerowe) , albo skuter typu blinkee (ulica)
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 774
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: e-moto na miasto

Post autor: lukk »

Albo surron z homologacją L1e zarejestrowany jako motorower, i na dojazdy do pracy i na przejażdżki po lasach. Oczywiście o ścieżce nie ma mowy :)
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: e-moto na miasto

Post autor: Maran_hand »

Ja jeżdżę rowerem o dużej mocy i jeszcze większej wadze po ulicach Warszawy. Po ścieżkach powoli tak by nikogo nie drażnić ani nie prowokować, po ulicach pełną prędkością ale swoim pasem bez slalomów miedzy samochodami. Faktycznie czasem patrzę za plecy czy policja przypadkiem za mną nie jedzie.. Raz prawdopodobnie straż miejska chciała mnie zatrzymać, moja wina bo jechałem chodnikiem ale nie za szybko, oni zrównali się ze mną, następnie wyprzedzili a po kilkuset metrach zatrzymali i strażnik wyszedł z samochodu. Odbiłem w prawo i tyle.
Jeśli chcesz któryś z tych rowerów, to nie zastanawiaj się i kupuj. Szkoda życia na to by nie jeździć szybkim ebajkiem ;) Falcon na miasto wystarczy, a nadwyżkę kasy przeznacz na ebajka dla drugiej połówki byś miał z kim jeździć :)

Warto pomyśleć o MPE, podczas kontroli masz zablokowanego bajka na 250 wat
Bzyk
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 17 kwie 2020, 13:30

Re: e-moto na miasto

Post autor: Bzyk »

Maran_hand pisze:
06 kwie 2022, 14:48
Jeśli chcesz któryś z tych rowerów, to nie zastanawiaj się i kupuj. Szkoda życia na to by nie jeździć szybkim ebajkiem ;) Falcon na miasto wystarczy, a nadwyżkę kasy przeznacz na ebajka dla drugiej połówki byś miał z kim jeździć :)
I to jest pozytywne myślenie, trzeba cieszyć się ze sie żyje a nie analizować przepisy :)
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1324
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: e-moto na miasto

Post autor: Yasiu77 »

"Jeden rabin powie tak, a inny rabin powie nie" :)
Dede
Forumowicz
Posty: 2087
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: e-moto na miasto

Post autor: Dede »

Też jeździłem dużych miastach jak katowice i okolice evspark na qs273 narazie bez kontroli drogowej. Na pewno będzie problem jak będzie kolizja drogowa i zaczną oglądać moto rower to wydaje mi się że ograniczenia do 250W nie pomoże.
Miastach oglądają za mną co to jechało narazie pozytywnie o czas tak mi się wydaje.
Do pracy na co dzień to wolę rower przerobiony na elektryczny 3kW i waga 3 razy mniejsza pojazd bardziej mobilny, jadąc trasą rowerową nikt nie ogląda za mną co to jechało bo nie wygląda jak cross z pedałami.
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1005
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: e-moto na miasto

Post autor: Przemek »

Dede pisze:
07 kwie 2022, 17:38
..... Na pewno będzie problem jak będzie kolizja drogowa i zaczną oglądać moto rower....
wtedy to będzie kaplica i to na całego, jak dojdzie do rozliczenia za szkodę to bez CO jest pozamiatane, no chyba że sie jest właścicielem biurowca w Dubaju to spoko ,,,
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: e-moto na miasto

Post autor: Maran_hand »

Nieprawda, miałem kolizję. Pisałem ale przypomnę. Przejeżdżałem przez pasy po wyznaczonej DR. zielone światło. Kierowca, instruktor jazdy jak się potem okazało, był tak zagadany z pasażerką że na prawoskręcie wjechał we mnie. Delikatnie i w sumie nie byłoby sprawy ale z ryjem wleciał. Wezwałem policję, gościu stwierdził że jechałem b. szybko (co było nieprawdą) jechałem za innym rowerzystą i on mnie nie widział. I że to nie rower a motor. Policjant mu odpowiedział. Ten człowiek mógł i rakietą tu lecieć a Pan ma obowiązek przepuścić wszystkich na zielonym świetle. Coś tam jeszcze sprawca chciał tłumaczyć ale nie było rozmowy. Dostał mandat a ja jakieś tam odszkodowanie od jego ubezpieczyciela i też nie było dyskusji. Przyszedł rzeczoznawca, który pojęcia o rowerach nie miał. Porobił zdjęcia opisał, przyszła wycena. Odwołałem się zrobiłem swój kosztorys, wypłacili co do grosza bez dalszej dyskusji.
Dede
Forumowicz
Posty: 2087
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: e-moto na miasto

Post autor: Dede »

To nie twoja wina i miałeś zielone światło tu nie ma co gadać od niego wina i na pewno było nagranie z pojazdu nauki jazdy.
Jeśli byłaby kolizja dyskusyjna to sprawdza chętnie wygarnie że to nie rower że jechałeś za szybko nawet jeśli jechałeś powoli.
Każdy jeździ na swoją odpowiedzialność nie każdy będzie miał szczęście w nieszczęściu załatwienia sprawy pozytywnie.
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: e-moto na miasto

Post autor: Maran_hand »

Cywilnym samochodem jechał. Tłumaczył się że jest instruktorem i przepisy zna. Stąd wiem :) Cóż "zwykłym" rowerem też możesz szkody wyrządzić. To oczywiste, że jak coś nabroisz to konsekwencje zapewne poniesiesz. Ale nie ma co dramatyzować. Pamiętam jak wiele lat temu, jeszcze na poprzednim forum ludzie straszyli konsekwencjami posiadania nieprzepisowego bajka. A inni budowali, jeździli, jeżdżą i cieszą do dziś :)
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: e-moto na miasto

Post autor: WojtekErnest »

Wprawdzie w Kanadzie ale jazda rowerem (elektrycznym) bez OC może się skończyć partycypacją w kosztach naprawy samochodu/uczestnika kolizji.
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/ak ... cy/zf9d1cr?
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: e-moto na miasto

Post autor: Maran_hand »

To chyba kwestia niedopracowanych przepisów. Gdyby było inaczej nie pisali by o tym na drugim końcu świata. To że się ubezpieczyciel domaga, to nic nie znaczy. Domagać się a dostać to dwie odległe sprawy :) Nawet w naszym trochę dziwnym kraju, sytuacja w której ktoś w Ciebie na DR wjeżdża samochodem bo powiedzmy za szybko jechał i wyrzuciło go z drogi, jest jednoznaczna.
Dede
Forumowicz
Posty: 2087
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: e-moto na miasto

Post autor: Dede »

Jeśli poruszać przepisy na granicą np. Niemczech wystarczy wjechać hulajnogą bez tablicy lub odblokowaną to mamy mandat. Rowery też dotyczy odblokowany nawet fabrycznym to sprawdzają.
Pracy jak ktoś miał elektryczny pojazd to z tablicą i ubezpieczeniem
Pracowałem 5 lat niemczech i u nich jest masakra jeśli chodzi o elektryczne pojazdy.
Zostało czekać jak u nasz zrobią przepisy i zabronią jeździć narazie to się cieszyć że nie mamy przepisów jak za granicą.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4986
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: e-moto na miasto

Post autor: tkoko »

Maran_hand pisze:
08 kwie 2022, 9:39
To chyba kwestia niedopracowanych przepisów. ......
Przecież to nie jest kwestia przepisów, to jest kwestia ich egzekwowania. Jak na razie przepisy mówią;
"nie wolno rowerem jeździć po chodnikach (z wyjątkami), po przejściach dla pieszych itd"
a wszyscy jeżdżą bez konsekwencji bo nikt tego nie egzekwuje. Natomiast w razie cięższego przypadku wchodzi KK i po "zabawie".
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5854
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: e-moto na miasto

Post autor: pxl666 »

A jak tam przepisy po zmianach wg których za piwko na bajku 2500 mandatu ?
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: e-moto na miasto

Post autor: Maran_hand »

Po alkoholu nie jeździmy!!! ..szkoda zniszczyć, lepiej wypić 😉
Awatar użytkownika
Mr.Freeman
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 16 maja 2019, 10:45
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: e-moto na miasto

Post autor: Mr.Freeman »

No i w kwestii piwka i jazdy na rowerze jednak Niemcy są piękne :)
Dede
Forumowicz
Posty: 2087
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: e-moto na miasto

Post autor: Dede »

To fakt że można jechać po piwku i trakcie kontroli nic nie zrobią, problem zacznie się jeśli jest kolizja nawet jeśli nie jest twoja wina to i tak będzie twoja odpowiedzialność za szkodę bo miałeś alkohol organizmie więc jedziesz i ryzykujesz do czasu kolizji.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5854
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: e-moto na miasto

Post autor: pxl666 »

Dede pisze:
09 kwie 2022, 15:06
To fakt że można jechać po piwku i trakcie kontroli nic nie zrobią, problem zacznie się jeśli jest kolizja nawet jeśli nie jest twoja wina to i tak będzie twoja odpowiedzialność za szkodę bo miałeś alkohol organizmie więc jedziesz i ryzykujesz do czasu kolizji.
Powyżej 0.2 masz mandat 2500 zetka
Dede
Forumowicz
Posty: 2087
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: e-moto na miasto

Post autor: Dede »

pxl666 pisze:
09 kwie 2022, 15:46
Dede pisze:
09 kwie 2022, 15:06
To fakt że można jechać po piwku i trakcie kontroli nic nie zrobią, problem zacznie się jeśli jest kolizja nawet jeśli nie jest twoja wina to i tak będzie twoja odpowiedzialność za szkodę bo miałeś alkohol organizmie więc jedziesz i ryzykujesz do czasu kolizji.
Powyżej 0.2 masz mandat 2500 zetka
Kwestia picia piwka był poruszany niemczech a nie Polsce.
ODPOWIEDZ