Ciekawa baza pod ebike?

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
lovelightexcellent
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 03 sie 2019, 7:18

Ciekawa baza pod ebike?

Post autor: lovelightexcellent »

Hej, interesuje mnie wasza opinia na temat tej bazy pod ebike,
Mam w planach z baterii wyciągnąć 60V, pojemności na około 120-150km zasięgu, silnik Mxus 45H v3 3K-Turbo 3000W 4T lub 5T jeszcze nad tym myślę jazda po Norwegii dojazdy do pracy i wycieczki w góry, czy ten rower nadaje się do tego, czy lepiej szukać coś innego jak uważacie, a może lepiej 72V z baterii pociągnąć? 🙂
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Adrian
Załączniki
Screenshot_20220408-223649~3.png
Tomekslubice
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 10 cze 2019, 21:44

Re: Ciekawa baza pod ebike?

Post autor: Tomekslubice »

Hej! Przerabiałem podobny temat i po czasie doszedłem do pewnych wniosków jak część forumowiczów z jakimś stażem w budowaniu ebików. Musisz jeszcze sprecyzować przy jakiej średniej prędkości chcesz mieć ten zasięg 120-150km bo jeśli 25km/h Cię zadowala to bateria 60v 20ah czyli sony vtc5 16s8p to masz 128 ogniw i na moje oko jakoś powinieneś to upchnać w jednym rzędzie. Jeśli szybciej to już będzie jakiś kloc dwurzędowy i zacznie być większym ulepem ;) Ja do mojego fulla centuriona no pogo wepchnąłęm w tamtym roku batke 16s 18p czyli 288ogniw w ciągu zimy padło jakieś ogniwo/wa i jedna sekcja i wyssała ogniwa do poziomu 0,9v, baterie depakietuje w wolnym czasie i na mxusie 3k turbo który tam siedział i gt 1500 45A teraz jest gt250 17a i bateryjka 13s 6p w plecaku. Powiem szczerze rower zaczął przypominać rower, prędkości rzedu 40km/h to nie problem 55km/h też się zdarzają z większą pomocą nóg. Zasięg to jakieś 60km które w zupełności wystarcza. Ebike to nie motocykl, jeszcze nie... Nawet 400 ogniw w dedykowanych ramach typu falcon przy prędkościach 60-70km/h nie zapewnia jakiegoś mega zasięgu. Rower ma być mobilny, lekki zwinny... Szkoda żeby ten mongoose zaczął być wielkim szerokim mongołem ;) Przemyśl to. 80km/h na zwykłym rowerze to już fanaberia a sam na to cierpiałem uwierz
Dede
Forumowicz
Posty: 2082
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Ciekawa baza pod ebike?

Post autor: Dede »

Nie wiem jaki rozmiar ramy ale mało chyba ogniw tam będzie, policzyć ile ogniw tam można upchnąć.
Sterownik pod ramę jedyne wyjście dla tej ramy.
Miarę oszczędna jazda płasko licząc 15Wh/km to bateria dla 150km powinna być 2250Wh więc trochę duża bateria.
Jeśli chcesz 3K turbo to mocny sterownik za tym idzie ogniwa wysoko prądowe zamiast pojemnościowe.
Raczej nie realnie tam upchnąć tyle ogniw na zasięg 150km dla 3k turbo.

Jeśli chcesz zasięg to instalacja 13S i jak najwięcej
ogniw sekcji. 3K turbo 4T prędkość vmax to ~50km 13S nie ma co iść na większe napięcie jeśli zależy Tobie na zasięgu a nie na prędkości.
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1323
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Ciekawa baza pod ebike?

Post autor: Yasiu77 »

Pobierz szablon, wydrukuj i policz ogniwa jeśli masz blisko ten rowerek ale tak na oko to nie liczę że wejdzie więcej niż 91. Nie szedłbym w tą ramę
ODPOWIEDZ