Składak schiano e-20

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
janekorka
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 10 kwie 2022, 12:05

Składak schiano e-20

Post autor: janekorka »

Witam. Kupiłem dla syna składak schiano e-20. Rowerek fajny, ale jest za mocny. Już na pierwszym poziomie wspomagania jedzie żwawo, na drugim to już przekroczyłby 25km/h. Wyświetlacz to ananda d-13, a sterownik taki jak na zdjeciu. Gdy wejdę w menu wyświetlacza poprzez wpisanie kodu 6262 to tylko podstawowe funkcje (chyba cztery) można zmienić, ale nie moc. Czy da się jakoś zmienić te ustawienia? Widziałem filmik na youtubie, że ktoś w swoim składaki miał wyświetlacz s866 i poprzez wejście do menu mógł zmienić około 20 parametrów. Widziałem na allegro zestaw wyświetlacz plus sterownik za 174zl czy coś koło tego z tym wyświetlaczem s866. Czy wystarczy kupić ten zestaw i przemienić , czy z tą Anandą da się coś zrobić?.
Pozdrawiam
Załączniki
IMG_20220410_124543.jpg
tkoko
Forumowicz
Posty: 4987
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Składak schiano e-20

Post autor: tkoko »

Skoro masz sterownik Anandy to masz zapewne któryś z sensorów PAS tej firmy.
http://www.ananda-drive.com/index.php/p ... cid/5.html
Jeżeli będzie to "S9" (tarcza z magnesami) prawdopodobnie zmiana liczby magnesów pomoże.
janekorka
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 10 kwie 2022, 12:05

Re: Składak schiano e-20

Post autor: janekorka »

Tkoko, ale jak zmienić liczbę magnesów? Rozumiem, że trzeba by było kupić sensor z mniejsze liczbą magnesów?
janekorka
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 10 kwie 2022, 12:05

Re: Składak schiano e-20

Post autor: janekorka »

Jest jeszcze jedna rzecz, jak dam na 4-5 poziom wspomagania to wystarczy delikatnie ruszać ( wolno) pedałami a rower i tak jedzie szybko, prawie jak skuter. Czy za to też odpowiada czujnik PAS?
tkoko
Forumowicz
Posty: 4987
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Składak schiano e-20

Post autor: tkoko »

Zrób prosty "test" jeżeli masz silnik w tylnym kole zdejmij łańcuch (w przednim nie musisz). Podnieś koło i zakręć wolno korbą sprawdzając prędkość. Następnie zakręć szybko korbą i sprawdź prędkość. Jeżeli prędkość będzie różna/większa, "myk" z magnesami może pomóc. Sprawdź to zarówno na najniższym jak i najwyższym PAS'ie.
Jeżeli masz sensor z tarczą magnesów, to albo w istniejącej tarczy jest możliwość różnych kombinacji magnesów, albo musisz tarczę z magnesami sam zrobić (dosyć prosta robota).
Dobrze by było gdybyś zrobił zdjęcia poszczególnych elementów/oznaczeń zestawu el Ananda, łatwiej wtedy będzie coś sensownie doradzić. Chodzi o silnik, wyświetlacz LED/LCD, klamki hamulca jeżeli mają czujniki/przewody, sterownik to już wiadomo B0, czujnik PAS przy supporcie (z przewodem) czy to jest tensometr czy tarcza z magnesami, dodatkowy osprzęt/czujniki jeżeli rower je posiada. Jeżeli masz opis ustawień wyświetlacza to opisz jakie parametry można ustawiać.
janekorka
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 10 kwie 2022, 12:05

Re: Składak schiano e-20

Post autor: janekorka »

Tkoko, sprawdzałem, prędkość była taka sama , nie ważne czy ruszałem szybko czy wolno i czy to był 1 poziom czy 5 wspomagania. Wymienię chyba sterownik i wyświetlacz
janekorka
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 10 kwie 2022, 12:05

Re: Składak schiano e-20

Post autor: janekorka »

Po otwarciu puszki tak wygląda sterownik
Załączniki
Czy czymś takim dałoby się zmniejszyć moc?
Czy czymś takim dałoby się zmniejszyć moc?
janekorka
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 10 kwie 2022, 12:05

Re: Składak schiano e-20

Post autor: janekorka »

Witam.
Znajomy zmieni mi sterownik i wyświetlacz na taki jak poniżej
https://nexun.pl/pl/products/sterownik- ... e-943.html

https://nexun.pl/pl/products/wyswietlac ... v-803.html

Mam nadzieję, że teraz będzie można zmienić tak parametry mocy, że będę zadowolony😁
ODPOWIEDZ