Hulajnoga trójkołowa z siodełkiem

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
staniu90
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2022, 20:42

Hulajnoga trójkołowa z siodełkiem

Post autor: staniu90 »

Cześć,
Jestem nowy więc bardzo przepraszam jeśli zaśmiecam. Potrzebuje pomocy. Od kilku dni szukam hulajnogi dla ojca który ma protezę nogi. Przeglądam internety i jak coś znajdę to niestety nie da się już kupić. Szukam hulajnogi elektrycznej z siedzeniem i najlepiej 3-kolowej. Czy ktoś z was się z czymś takim spotkał?

W związku z tym że ojciec ma amputowaną nogę ponad kolanem to szukam z siedzeniem i najlepiej 3 kołowej dla większej stabilności. Wiem że siodełka można by dokupić osobno lub coś wykombinować ale problemem są te minimum 3 kółka ktoś z was kiedyś wymyślił lub widzial jakiś patent na doczepiane kółka czy coś ?
Kolejnym duuużym problemem jest to że rodzice mieszkają w bloku więc zależy mi na hulajnodze a nie innych pojazdach żeby była na tyle lekka i dało się ją wnieść i naładować lub przechować gdzieś przez zimę.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Hulajnoga trójkołowa z siodełkiem

Post autor: pxl666 »

jeździ na wózku? Bo może prościej napęd do wózka szukać. jest nawet opcja refundacji z NFZ
staniu90
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2022, 20:42

Re: Hulajnoga trójkołowa z siodełkiem

Post autor: staniu90 »

Nie, chodzi normalnie. Zazwyczaj o jednej kuli. Na jakieś dłuższe trasy weźmie dwie :p chcieliśmy właśnie zrobić mu prezent żeby był bardziej mobilny i mógł jeździć na działkę czy na wieś zabrać bo często siedzi tam tygodniami a do sklepu daleko...
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Hulajnoga trójkołowa z siodełkiem

Post autor: pxl666 »

Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Hulajnoga trójkołowa z siodełkiem

Post autor: pxl666 »

takie cos to chyba najmniejsze co znajdziesz https://www.olx.pl/d/oferta/hulajnoga-s ... PjXgL.html
staniu90
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2022, 20:42

Re: Hulajnoga trójkołowa z siodełkiem

Post autor: staniu90 »

Super dzięki za poświęcony czas :D przyjrzę się temu dokładniej ale chyba nie obejdzie się jednak bez wycieczki do sklepu z tatą żeby usiadł sobie na czyms takim i sam ocenił... Bo ta ostatnia wydawała by się spoko zwłaszcza do bloku. Mam jeszcze pytanie jak ma się prawo do hulajnogi elektrycznej z siedzeniem ? Bo czytałem gdzieś komentarz kogoś ze niby prawnie nie można się tym nigdzie poruszać. Ani na chodnikach ani na ulicy czy ścieżce rowerowej chyba że się siodełko zdemontuje..?
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Hulajnoga trójkołowa z siodełkiem

Post autor: lukk »

W myśl nowych przepisów siodełko dyskwalifikuje to z podpadania pod definicję i hulajnogi elektrycznej i UTO. Więc co zostaje? Motorower, który powinien mieć homologację, być zarejestrowany itp. :)
Ale w praktyce póki co nie ma na takie hulanogi nagonki, bo zazwyczaj używają ich osoby starsze.
W moich okolicach często widzę starszego pana jeżdżącego na czymś takim, tylko czarnym: https://allegro.pl/oferta/skuter-elektr ... 8910439832
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Hulajnoga trójkołowa z siodełkiem

Post autor: tkoko »

staniu90 pisze:
24 maja 2022, 22:34
Super dzięki za poświęcony czas :D przyjrzę się temu dokładniej ale chyba nie obejdzie się jednak bez wycieczki do sklepu z tatą żeby usiadł sobie na czyms takim i sam ocenił... Bo ta ostatnia wydawała by się spoko zwłaszcza do bloku. Mam jeszcze pytanie jak ma się prawo do hulajnogi elektrycznej z siedzeniem ? Bo czytałem gdzieś komentarz kogoś ze niby prawnie nie można się tym nigdzie poruszać. Ani na chodnikach ani na ulicy czy ścieżce rowerowej chyba że się siodełko zdemontuje..?
Pewnie da się w Taty przypadku "zgłosić/zarejestrować" taki pojazd jako wózek inwalidzki.
gość
Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 20 maja 2019, 22:28

Re: Hulajnoga trójkołowa z siodełkiem

Post autor: gość »

ODPOWIEDZ