Pomoc przy tworzeniu rowera elektrycznego

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
WiktorDrach
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2022, 21:20

Pomoc przy tworzeniu rowera elektrycznego

Post autor: WiktorDrach »

Hej
Mam na imię Wiktor mam 14 lat, od kuzyna podlapalem że można zrobić sobie samemu rower elektryczny, dodam że w elektronice coś niecoś potrafię ale w tych tematach jest zupełnie zielony. Mam pytanie przy tworzeniu roweru elektrycznego pierwszego jakie części jest najlepiej kupić, na co zwrócić szczególną uwagę przy tworzenie, notowaniu takiego rowera, nie znam jeszcze powiedzeń elektronicznych ( wiem że zabrzmiało Januszowsko ale nwm jak to się nazywa) więc proszę o jak najbardziej łopatologiczne uproszczenie tego tematu.

Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Pomoc przy tworzeniu rowera elektrycznego

Post autor: Maran_hand »

Hej młody człowieku!
Tu znajdziesz niezbędną wiedzę i wszelkie potrzebne instrukcje..
https://ebike.nexun.pl
😄
WiktorDrach
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2022, 21:20

Re: Pomoc przy tworzeniu rowera elektrycznego

Post autor: WiktorDrach »

Dziękuję bardzo dorosły człowieku !
roman
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:51

Re: Pomoc przy tworzeniu rowera elektrycznego

Post autor: roman »

Budować prostą konstrukcję (bez udziwnień i dodatkowych farejwerków - na to przyjdzie czas przy twoich kolejnych konstrukcjach)
Budować w miarę standardową konstrukcję (np instalacja: 36V lub 48V - osprzęt niedrogi i dostępny)
Przestrzegać podstawowych zasad (np. nawet jak robisz mały akumulator, to też można sobie zrobić krzywdę - np zwarcie, iskra, brak okularów podczas prac).
Nie bać się zadawać "głupich pytań", i to mimo, że np większość powie Ci "nie bierz się za to bo nic nie umiesz, dej to komuś do zrobienia".
Cierpliwość, praca, i zabawa, no bo w końcu chodzi o to by kręcić kilometry a nie robić dyplom z inżynierii rowerowo-elektrycznej.
ODPOWIEDZ