Proszę o pomoc w doborze komponentów do przeróbki skutera

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Alan
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 08 cze 2022, 4:13

Proszę o pomoc w doborze komponentów do przeróbki skutera

Post autor: Alan »

Cześć
Jestem w posiadaniu skutera w częściach i planuje przerobić go na zasilanie elektryczne. Chciałbym dobrać do niego silnik, który pozwoli mi na dynamiczną jazdę do ok.40-50km/h. Zdecydowanie najbardziej zależy mi na mocy, a niżeli prędkości maksymalnej.
Do tego również będę musiał dobrać akumulatory. Nie są mi potrzebne duże pojemności, zdecydowanie wystarczy mi zasięg 10km.
Gdyby ktoś był w stanie podpowiedzieć mi jak podejść do tematu, jaki silnik i akumulatory wybrać byłbym bardzo wdzięczny, ponieważ to dla mnie nowość.
Typ silnika w zasadzie jest mi obojętny, mogę zrobić system z silnikiem w kole jak i oddzielnie z przeniesieniem napędu na koło. Interesuje mnie najbardziej rozsądna finansowo opcja.
Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź :D
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1324
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Proszę o pomoc w doborze komponentów do przeróbki skutera

Post autor: Yasiu77 »

zagadaj do equida, może jeszcze ma jakieś używane koła z silnikiem i sterowniki.
gość
Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 20 maja 2019, 22:28

Re: Proszę o pomoc w doborze komponentów do przeróbki skutera

Post autor: gość »

Jest sporo ogłoszeń z używanymi skuterami elektrycznymi.

Często można kupić skuter taniej niż kosztowała by konwersja.
Skutery bez akumulatora lub z uszkodzonym/zużytym akumulator można kupić bardzo tanio.
A przy konwersji i tak musisz robić akumulator.

Tak że sprawdź czy taniej nie będzie pójść w gotowca.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2064
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Proszę o pomoc w doborze komponentów do przeróbki skutera

Post autor: Tooropek »

Konrad ebajker sprzedaje akuratnie sporo skuterów. Lokalizacja Poznań, jest na olxie. On chce dwa kafle za taki bez baterii i z wyjęta stacyjką którą da się ogarnąć w 5 minut. Mowa tu o skuterach miejskich blinkee. Ma też zarejestrowane także wybór jest ogromny i warty zainwestowania
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
ODPOWIEDZ