Unibike Fusion 2013 a konwersja

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
biskvp
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 10 lip 2022, 10:48

Unibike Fusion 2013 a konwersja

Post autor: biskvp »

Witam.
Parę tygodni temu spotkałem grupkę osób na eikach, po kilku chwilach rozmowy strasznie zachorowałem na taki rower. Początkowo rozglądałem się za gotowym rowerem lecz są one dość drogie, a swój obecny rower ( Unibie Fusion 2013- kola 26'- hamulce hydrauliczne) bardzo lubię dlatego poszukiwałem sposobu na konwersje. Znalazłem całą masę gotowych zestawów do konwersji lecz przez brak doświadczenie i wiedzy, nie zdecydowałem się na nic z obawy że kupię minę. Obejrzałem kilka filmów i poczytałem forum gdzie ludzi przerabiali swoje rowery ale nigdzie nie znalazłem osoby które miała taki preferencje jak ja. Zamierzam na rowerze pedałować a silnik ma mi pomagać ruszać i jechać szybciej ( 25-30 km/h) oraz przy podjazdach pod górę. Teren po którym będę jeździł to ulica oraz ścieżki rowerowe, nie mam zamiaru "szaleć" po lasach i ostrym terenie. Zależy mi nie tyle na mocy silnika a głównie zasięgu, aby przy takim średnim wspomaganiu z moją wagą 105 kg mógł pokonać te ok 100 km. Przejechałem się na rowerze z napędem MID i średnio byłem zadowolony z komfortu oraz tego, że w przypadku braku prądu pedałowanie jest bardzo ciężkie. Kolejnym rowerem był Rockrider E-ST 500 v2 wypożyczony z Decathlon Rent i tutaj już byłem bardzo zadowolony, waga roweru oraz przyśpieszenie mnie naprawdę pozytywnie zaskoczyły a jest tam silnik który ma tylko 250W. Zasięg co prawda nie rozwalał bo przy wspomaganiu na 2 rowerem wykręciłem 60 km po w miarę równym terenie ale jest to kwestia akumulatora. Po testach zdecydowałem że chciałbym rower z niezbyt ciężkim napędem HUB, jeśli chodzi o moc to myślę że 500W spokojnie wystarczy na moje potrzeby. Z tego co poczytałem to najlepszy byłby silnik przekładniowy, bo On lubi ruszanie i podjazdy. Zależy mi na jakimś gotowym zestawie ponieważ średnio widzę to abym sam dobierał wszystkie sterowniki oraz osprzęt, wszystko chciałbym kupić w Polsce i mieć gwarancję. Mocno myślę nad zestawem z kołem firmy Mxus xf15c 48V lub Bafang 500W 48V z tego co wyczytałem to oba są przekładniowe, kolejna rzecz to dobry akumulator w formie bidonu o którym nie mam zielonego pojęcia jakiej firmy baterie i jaka pojemność aby przejechać te 100km. Zwracam się z uprzejmą prośba o opinie odnośnie tych dwóch silnikach, który jest lepszy lub jakieś inne propozycje odnośnie typu silnika czy firm. To forum to ostatnia deska przy pomocy doboru, ponieważ jak dzwoniłem do sklepów sprzedających zestawy pod swoją nazwą tylko jedyne co usłyszałem to że są najlepsze na świecie, robią milion km oraz nie znają pojęcia awaria. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
gość
Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 20 maja 2019, 22:28

Re: Unibike Fusion 2013 a konwersja

Post autor: gość »

Obydwa silniki powinny z nadwyżką spełnić Twoje wymagania.
Jeśli chodzi o bidony to sprzedaje je kilku użytkowniów na forum. Niezależnie od którego z nich kupisz to będzie lepsze niż bidon na chińskich ogniwach.

Z zasięgiem 100km może być problem tylko wysokopojemnościowe ogniwa.
Może do tego napięcie 36V.
Tylko czy faktycznie będzie Ci to potrzebne?
Tu trzeba robić wycieczki po 50km w jedną stronę.
Jacek 1972t
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 18 kwie 2022, 21:12

Re: Unibike Fusion 2013 a konwersja

Post autor: Jacek 1972t »

Tak ja to zrobiłem.
viewtopic.php?f=44&t=8221
Na wspomaganiu mam przejechane obecnie
1600 km.
Baterie ładuje co 30/60 km, ale 100 km bez ładowania spokojnie mogę przejechać.
Moja waga 85 kg.
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1316
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Unibike Fusion 2013 a konwersja

Post autor: Yasiu77 »

mocny i lekki silniczek https://nexun.pl/pl/products/zestaw-sil ... o-976.html do tego można skleić bidon 48v 25Ah na ogniwach 21700 jak wejdzie w ramę
biskvp
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 10 lip 2022, 10:48

Re: Unibike Fusion 2013 a konwersja

Post autor: biskvp »

Co do zestawu z e-biker początkowo o nim rozmyślałem, ale kilka osób przekazało mi dość słabe opinie na ich temat dlatego odpuściłem. Zastanawiałem się nad kupnem akumulatora w formie bidonu Green cell, Battery Guru lub pakietu z Nexus'a ale nie wiem jaka jest ich opinia. Oglądałem ten silnik który podrzucił Yasiu77 ale trochę się boje takiego silnika no name tym bardziej że mało opinie na jego temat oraz jak wygląda sprawa z ewentualnymi częściami zamiennymi.
gość
Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 20 maja 2019, 22:28

Re: Unibike Fusion 2013 a konwersja

Post autor: gość »

Jakie ogniwa są w bidonach od Green cell i Battery Guru?
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2018
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Unibike Fusion 2013 a konwersja

Post autor: Tooropek »

W batteryguru takie coś siedzi, przerabiałem bidon jednemu z forumowiczów. Obrazek
Podejrzewam, że te same ogniwa w greencell i innych tego typu chińczykach.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
ODPOWIEDZ