Ścieżka rowerowo - piesza

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Cord
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 04 lip 2021, 13:48

Ścieżka rowerowo - piesza

Post autor: Cord »

W moim miasteczku na trasie z mojej budowy do miejsca zamieszkania mam odcinek 6 km ścieżki rowerowo pieszej. Lipa straszna bo wąsko i przejazdy co 50 m.

Czy ja muszę jechać ta ścieżka jesli obok mam jezdnię 50 km dwa pasy?

Rozumiem że mam obowiązek poruszania się po ścieżkach ale tyczy się to również tych pieszo rowerowych? Nie ma tam dwóch pasów dla pieszych i rowerow.
roman
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:51

Re: Ścieżka rowerowo - piesza

Post autor: roman »

Nie wiem, ale jeśli się dowiesz to podziel się z nami ;)

Sam się nad tym zastanawiałem, bo scieżek rowerowych to są co najmniej 3:
- rowerowa
- rowerowa (dopuszczony ruch pieszy) lub "scieżka rowerowo-piesza" (zakładam, że to jest to samo)
- chodnik (dopuszczony ruch rowerów)

Domyślam się, że jedynie po tej trzeciej nie jestem zobowiązany jechać, ale pewności nie mam. Ale myślę, że są od tego wyjątki. Wartoby wiedzieć gdzie, co i jak można, bo niektóre ścieżki rowerowe to są takie, które najchętniej bym omijał z daleka...

Ja kompletnie nie rozumiem tego fetyszu układania ścieżek w taki sposób, że od ulicy jest: pas zieleni, chodnik i dopiero scieżka rowerowa, która przylega do płotów domostw, które tam są. A wyjazdy z tych domów są co 20m. Ludzie co tam mieszkają już trochę ogarneli, że trzeba patrzeć wyjeżdżając, ale często nie mają nawet warunków by widzieć jadący rower. I tu pojawia się właśnie pytanie - czy muszę jechać taką ścieżką, która w mojej ocenie jest zwyczajnie niebezpieczna.

Edit do tego:
- rowerowa (dopuszczony ruch pieszy) lub "scieżka rowerowo-piesza" (zakładam, że to jest to samo)
Tak jak na szybko patrzę, to to wcale nie musi być "to samo"...
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5744
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Ścieżka rowerowo - piesza

Post autor: pxl666 »

bo to jest typowy potworek legislacyjny. jeśli jest to musisz ją jechać. nawet jak ma 500m...i tak , musisz ustępować pierwszeństwa pieszym...
niw mieszkamy w Danii... sytuacja wygląda jak w kawale gdzie psy bez radaru zatrzymują gościa . ten się burzy bo nie mają radaru , a psiarnia na to : miał pan jechać pyr pyr pyr a pan jechał wziuuuu
ODPOWIEDZ