Wymiana silnika na model innej firmy

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
hoolek
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 25 lip 2022, 13:35

Wymiana silnika na model innej firmy

Post autor: hoolek »

Witam, niestety stala sie rzecz ktorej sie nie spodziewalem, popekaly mi szprychy w kole. Poniewaz silnik napedzajacy moj rower silnik Bolt 2000w ma juz przejechane swoje, to pomyslalem ze zamowie nowy silnik zapleciony w rame zamiast kombinowac ze szprychami. Ale tutaj pojawia sie problem poniewaz nie moge juz znalezc takiego silnika nigdzie..oczywiscie sa dostepne silnik Bolta o takiej samej mocy, jednak moj jest podejzewam starej daty I jest ezposrednio podlaczony przez wtyczke hermetyczna, jeden kabel wychodzil od niego. Te dostepne teraz posiadaja duzo kabli odchodzacych od silnika. Znalazlem na ebiker.pl silnik o takiej samej mocy z wtyczka hermetyczna, jednak jest to silnik innej firmy rapid m2000. No I teraz pytania....czy wszystkie wtyczki hermetyczne sa takie same, czy jednak sa rozne rodzaje tych wtyczek? Czy ma znaczenie Marka silnika, czy jezeli nominalna moc sie zgadza to silnik bedzie dzialal Bez znaczenie od marki?
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2961
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Wymiana silnika na model innej firmy

Post autor: tas »

Rapid czy bolt to nie są nazwy silników tylko nazwy firm, które usuwają model silnika i malują swoją nazwę.
Nikt nie produkuje silnika Bolt czy Rapid, nie ma takich producentów wiec często to są te same silniki np z Twoim i innymi na Internecie, różnią się tylko ceną i nazwą. Moze to Ci ułatwi poszukiwania
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5744
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wymiana silnika na model innej firmy

Post autor: pxl666 »

jak silnik nie jest uszkodzony to czemu nie wymienić szprych ?
jeśli kupiłeś w bolcie to napisz do gościa chyba najlepiej doradzi
hoolek
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 25 lip 2022, 13:35

Re: Wymiana silnika na model innej firmy

Post autor: hoolek »

No wlasnie tak myslalem ze tak dziej sie z tymi silnikami, dlatego wszystkie sa do siebie podobne :D
A moglbys mi podpowiedziec czy te wtyczki hermetyczne tez sa takie same wszystkie?
Czyli jak kupie to kolo z ebikera jako zamiennik z taka wtyczka to bedzie mi smigac bez problemow?
Załączniki
IMG_20220725_134651.jpg
IMG_20220725_134659.jpg
hoolek
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 25 lip 2022, 13:35

Re: Wymiana silnika na model innej firmy

Post autor: hoolek »

pxl666 pisze:
25 lip 2022, 17:23
jak silnik nie jest uszkodzony to czemu nie wymienić szprych ?
jeśli kupiłeś w bolcie to napisz do gościa chyba najlepiej doradzi

no wlasnie chodzi o to ze to nie ja kupowalem, a ktos inny i teraz z tym delikwentem nie mam kontaktu odkad dobilismy targu....
chce wymienic calosc poniewaz troche juz przejezdzilem na tym silniku i pewnie ma swoja wytrzymalosc i sie zawinie z tego swiata smiercia naturalna w jakims momencie, chce zainwestowac w nowy a ten ktory mam idealnie spelni zadanie jako naped rezerwowy w razie czego. Dlatego zalezy mi tez na tym zeby nie kombinowac z ulepszaniem, tylko kupic dokladnie to samo co juz mam bo mi wystarcza. Tak zeby byl idealnym odwrozowaniem Plug and Play, bez inwazji w reszte sprzetu. Zamieniam i lece dalej :D
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5744
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wymiana silnika na model innej firmy

Post autor: pxl666 »

to napisz do bolta o zamiennik
roman
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:51

Re: Wymiana silnika na model innej firmy

Post autor: roman »

Tam jest 40A (w sensie z bat) na tym wtyku? Coś licha ta wtyczka jak na taki prąd, nie grzeje sie?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5744
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wymiana silnika na model innej firmy

Post autor: pxl666 »

roman pisze:
25 lip 2022, 21:34
Tam jest 40A (w sensie z bat) na tym wtyku? Coś licha ta wtyczka jak na taki prąd, nie grzeje sie?
A jakim cudem bateria nie umarła od takiego poboru ? he ?
hoolek
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 25 lip 2022, 13:35

Re: Wymiana silnika na model innej firmy

Post autor: hoolek »

roman pisze:
25 lip 2022, 21:34
Tam jest 40A (w sensie z bat) na tym wtyku? Coś licha ta wtyczka jak na taki prąd, nie grzeje sie?
Nie, nie grzeje sie nic wszystko jest gitara, rower smiga az milo, jedyny problem to teraz pare szprych mi peklo. Tylko juz ponad 4k przejechalem na tym silniku I mysle zeby odstawic go do rezerwy poki jeszcze dzialal zeby miec w razie czegos backup ;) wiadomo rozne sytuacja sie zdazaja...
hoolek
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 25 lip 2022, 13:35

Re: Wymiana silnika na model innej firmy

Post autor: hoolek »

pxl666 pisze:
25 lip 2022, 20:24
to napisz do bolta o zamiennik
Przegladalem ich sklep, ale w ofercie nie maja takich silnikow ktory potrzebuje, a jak pisalem wczesniej nie chce ingerowac w reszte zestawu, jedynie silnik z obrecza chce wymienic
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5744
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wymiana silnika na model innej firmy

Post autor: pxl666 »

ja chromole. masz zestaw od bolta ale szukasz innego silnika bo tak i już. A szukaj nikt ci nie broni .
roman
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:51

Re: Wymiana silnika na model innej firmy

Post autor: roman »

pxl666 pisze:
25 lip 2022, 22:10
roman pisze:
25 lip 2022, 21:34
Tam jest 40A (w sensie z bat) na tym wtyku? Coś licha ta wtyczka jak na taki prąd, nie grzeje sie?
A jakim cudem bateria nie umarła od takiego poboru ? he ?
To też jest właściwe pytanie ;) Tak sobie przeglądam te zestawy to ta moc jest taka jak kiedyś w zestawach audio podawali "moc muzyczną" ;)
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2961
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Wymiana silnika na model innej firmy

Post autor: tas »

W ogóle to taka kumulacja
Złącze z silnika 250W w zestawie 2000W będącym zestawem 1000W z 30A sterownikiem zmodyfikowanym na 40A. Jeśli jeszcze do tego masz to zasilane z bidonu, który wytrzymuje 35A ale u Ciebie jest przerobiony żeby dać 40-42A to już kumulacja 2x :P
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5744
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wymiana silnika na model innej firmy

Post autor: pxl666 »

uuu ohoho pożar roweru w lesie . hmm ciekawa jaka była przyczyna . NA PEWNO CHIŃCZYK WRZUCIŁ BACKDOORA W BMS !!
ODPOWIEDZ