Auto/ gokart dla dzieci na akumulator

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Brysia8
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 18 sie 2022, 10:10

Auto/ gokart dla dzieci na akumulator

Post autor: Brysia8 »

Dzień dobry wszystkim!
Obudziłam się z ręką w nocniku... chciałam zakupić dziecku (6 latek) pojazd na akumulator. Wszędzie ich pełno to w sumie nie powinno być problemu a tu jednak jest, nie wiem który wybrać, jest ich taki ogrom a i jeszcze więcej jest info że nie dają rady pod górkę, że akumulatory są za słabe itd.
Jestem totalnym laikiem w tym temacie, stąd mój post.
Czy pomożecie coś wybrać? Muszę go mieć 26.08 w domu, został raptem tydzień..
Chciałabym żeby jeździł po trawie, ogród mam dosyć spory z małymi górkami, dziecko teraz waży 25kg, dobrze gdyby pojazd posłużył jeszcze kilka lat.
Jeśli warto coś kupić i od razu jakąś część wymienić to powiedzcie.

Czekając na Wasze odpowiedzi, pozdrawiam wszystkich z moich zwykłych 2 kółek :P
zielony71
Forumowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: Auto/ gokart dla dzieci na akumulator

Post autor: zielony71 »

A masz coś do wyboru, czy mamy szukać? :-D Jeśli to drugie, to chociaż napisz jaki masz budżet;-)
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
Brysia8
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 18 sie 2022, 10:10

Re: Auto/ gokart dla dzieci na akumulator

Post autor: Brysia8 »

To drugie :)
1500pln
jak będzie warto to możemy trochę nagiąć budżet :)
zielony71
Forumowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: Auto/ gokart dla dzieci na akumulator

Post autor: zielony71 »

W tym budżecie to będzie ciężko, bo grubo ponad tysiąc kosztuje sam akumulator, który wytrzyma więcej niż rok.
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
Brysia8
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 18 sie 2022, 10:10

Re: Auto/ gokart dla dzieci na akumulator

Post autor: Brysia8 »

ouu, czyli te wszystkie oferty które oglądałam na allegro / olxie to mogę sobie włożyć...
np coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/gokart-na-aku ... 1949218939

https://allegro.pl/oferta/auto-samochod ... 2055724132

Możesz coś polecić innego?
Brysia8
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 18 sie 2022, 10:10

Re: Auto/ gokart dla dzieci na akumulator

Post autor: Brysia8 »

Brysia8 pisze:
18 sie 2022, 12:17
ouu, czyli te wszystkie oferty które oglądałam na allegro / olxie to mogę sobie włożyć...
np coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/gokart-na-aku ... 1949218939

https://allegro.pl/oferta/auto-samochod ... 2055724132

Możesz coś polecić innego?
Niekonicznie musi być nowy :)
Po konsultacjach budżet został naciągnięty na 2 z kawałkiem ;)
zielony71
Forumowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: Auto/ gokart dla dzieci na akumulator

Post autor: zielony71 »

Oni w tych ofertach nawet nie napisali co to za akumulatory tam stosują, czyli zapewne są tam akumulatory żelowe (coś w rodzaju samochodowych, tylko mniejsze). Takie akumulatory nie lubią być rozładowywane do końca, a tak będą używane w takim aucie. Pewnie nie wytrzymają nawet pół roku.
W tym pierwszym koła nie wydają mi się odpowiednie na trawę. Najlepiej gdyby były pompowane i bieżnikiem.
Z drugiej strony sześciolatek dość szybko rośnie, więc założenie, że będzie tego używał przez kilka lat jest dość odważne.
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
Brysia8
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 18 sie 2022, 10:10

Re: Auto/ gokart dla dzieci na akumulator

Post autor: Brysia8 »

Czyli kiepsko, bardzo kiepsko, czego powinnam szukać?
Mogę jakąś propozycję prosić?
zielony71
Forumowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: Auto/ gokart dla dzieci na akumulator

Post autor: zielony71 »

Nie widzę na allegro takich pojazdów z porządną baterią. W ostateczności można docelową baterię dokupić później, jak już oryginalna padnie. Dobrze byłoby, żeby móc silnika nie była mniejszą niż 500W, bo jak młody podrośnie, to będzie narzekał.
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
Brysia8
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 18 sie 2022, 10:10

Re: Auto/ gokart dla dzieci na akumulator

Post autor: Brysia8 »

Wcale nie musi być z allegro, może być używka, jakiś sklep, cokolwiek..
Ok, szukam czegoś z takim silnikiem.
A dlaczego nie można wymienić akumulatorów na żelowe?
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2018
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Auto/ gokart dla dzieci na akumulator

Post autor: Tooropek »

Moje dzieci na zelówkach jeżdżą już czwarty rok pojazdem typu "Mercedes Benz" Cabrio. Mały zasięg bo dwie, może trzy godziny jazdy (szczerze nie testowałem tego nigdy szczególnie) ale nie bał bym się zelówek, są tanie w wymianie i proste dla laika. Kumpel ma mini quada elektrycznego na zelówkach i sam na nim jeździ, quad taki w chwili obecnej nowy kosztuje w okolicy 2 tysięcy do nawet 3, ale "będzie na lata"... https://allegro.pl/ogloszenie/mini-quad ... 1072998382
Coś takiegoż. Warto poszukać używki lokalnie bo może się trafić za dosłownie kilka stówek. Szczerze w tym momencie nie interesował bym się na Twoim miejscu zabawkami na plastikowych kołach są wolne i nie dają frajdy jak taki prawdziwy mini quad 800 czy 1000W choć są o wiele bezpieczniejsze... Decyzja nie będzie łatwa bo jest wiele za i przeciw przy kupnie czegoś plastikowego lub mini quada z prawdziwego zdarzenia.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Brysia8
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 18 sie 2022, 10:10

Re: Auto/ gokart dla dzieci na akumulator

Post autor: Brysia8 »

Poczytałam już trochę więcej,
to nie jest czas na quad dla dziecka, zostajemy przy małym autku, którym będzie mógł w miarę bezpiecznie jeździć,
znalazłam z silnikiem 2x200w, ale cena chyba trochę wysoka w porównaniu do quadów z wiele większymi mocami.
https://techsat24.pl/pojazd-buggy-utv-c ... aign-id=20
Może się ktoś z was o tym wypowiedzieć? Warte to swojej ceny? Co prawda prezent jest składkowy całej rodzinki, no ale to 6latek...
Brysia8
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 18 sie 2022, 10:10

Re: Auto/ gokart dla dzieci na akumulator

Post autor: Brysia8 »

Tooropek pisze:
19 sie 2022, 21:46
Moje dzieci na zelówkach jeżdżą już czwarty rok pojazdem typu "Mercedes Benz" Cabrio. Mały zasięg bo dwie, może trzy godziny jazdy (szczerze nie testowałem tego nigdy szczególnie) ale nie bał bym się zelówek, są tanie w wymianie i proste dla laika. Kumpel ma mini quada elektrycznego na zelówkach i sam na nim jeździ, quad taki w chwili obecnej nowy kosztuje w okolicy 2 tysięcy do nawet 3, ale "będzie na lata"... https://allegro.pl/ogloszenie/mini-quad ... 1072998382
Coś takiegoż. Warto poszukać używki lokalnie bo może się trafić za dosłownie kilka stówek. Szczerze w tym momencie nie interesował bym się na Twoim miejscu zabawkami na plastikowych kołach są wolne i nie dają frajdy jak taki prawdziwy mini quad 800 czy 1000W choć są o wiele bezpieczniejsze... Decyzja nie będzie łatwa bo jest wiele za i przeciw przy kupnie czegoś plastikowego lub mini quada z prawdziwego zdarzenia.
Czy koła z pianki Eva są ok? Nie jest to plastik, ale też nie są to koła pompowane.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2018
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Auto/ gokart dla dzieci na akumulator

Post autor: Tooropek »

Do jazdy na kostce trochę telepie, ale na trawie będzie całkiem okej, nawet bym powiedział, że komfortowo. Co do quada to przecież można moc skutecznie ograniczyć jak i prędkość, a lepiej mieć zapas niż tak jak w przypadku autka plastikowego 2 lata i totalny koniec użytkowania ze względu na wymiary.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
wichur
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 22 lut 2018, 11:59

Re: Auto/ gokart dla dzieci na akumulator

Post autor: wichur »

Mam takiego quada https://allegro.pl/ogloszenie/mini-quad ... 1072998382 wstawiłem potencjometr w manetkę mogę ograniczyć moc że jedzie 1km na godzinę , miałem poprzednio samochodzik na plastikowych kołach robi to hałas dzieci się szybko znudziły , a quad jeździ po cichu z tyłu nawet amortyzacja działa dzieciaki podrosły moc podkręciłem i dalej się nie znudziły , nawet te oryginalne akumulatory żelowe kilka lat pociągną .
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2018
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Auto/ gokart dla dzieci na akumulator

Post autor: Tooropek »

Dokładnie tak jak wichur twierdzę. Dwoje dzieci kumpla ma radochę z quada, ciężki chłop także siada i jedzie gdzie chce, a taki quad posłuży na lata. Ja u kumpla robiłem przeróbkę na Aku 3x17Ah żelowe i zasięg jest naprawdę przyzwoity bo on ładuje zestaw zelówek raz na dwa tygodnie, czasem raz w tygodniu a dzieci mają pojazd naprawdę warty te 2 czy 2,5k PLN. Nie warto brać plastikowych zabawek jak można wziąć coś naprawdę porządnego na kilka lat.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
wichur
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 22 lut 2018, 11:59

Re: Auto/ gokart dla dzieci na akumulator

Post autor: wichur »

Quad jest mniejszy gabarytowo od tego samochodzika .
ODPOWIEDZ