Tuning Surrona.

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
michał002
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 18 maja 2022, 15:11

Tuning Surrona.

Post autor: michał002 »

Witam wszystkich,
przymierzam się do zakupu Surrona Light Bee X. Jeździłem już na mocniejszych sprzętach więc wiem, że Surron nie wystarczy. Jestem totalnie zielony w sprawach elektryki i tuningu takich sprzętów.
Mógłby ktoś doradzić co zmienić w tym pojeździe aby podnieść moc ? Chciałbym uzyskać jak największą prędkość i moment obrotowy. Na zasięgu kompletnie mi nie zależy. Może się rozładować po 10 minutach. Będę wdzięczny za konkretne nazwy produktów bądź linki do aukcji.
Dede
Forumowicz
Posty: 2078
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Tuning Surrona.

Post autor: Dede »

Zwiększyć moc to tylko wymienić sterownik.
Silnik raczej na większy nie wymienisz więc zostaje ten co jest tylko nie wiem czy ma jakiś zabezpieczenia termiczne?

Sterownik wymienić to polecam osoby co na tym się znają i ustawić odpowiednie prąd zależy jaki jest akumulator i ile można wyciągnąć prąd z akumulatora.

Żeby zwiększyć prąd możliwe że tez pójdzie do wymiany BMS z akumulatora albo nawet cały akumulator zależy na jakich ogniwach jest zbudowany.

Jeśli zwiększysz prąd a zostawisz aktualny akumulator może po roku zostać uszkodzony z powodu większego prądu. Najlepiej jak akumulator jest zbudowany na ogniwach wysoko prądowe ale mniejszej pojemność nóż nisko prądowe ale wysoko pojemnościowe.

Jeśli chcesz zwiększyć moc będziesz musiał podać dane jak:
-Na jakich ogniwach jest zbudowany akumulator
-Jaki prąd posiada BMS wbudowany
-Ile ogniw pakiecie S i P
-czy posiada czujnik temperatury silnik lub posiada silnik zabezpieczenia wyłącznik termiczny.
Awatar użytkownika
MixhaL
Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: 10 sie 2018, 14:56

Re: Tuning Surrona.

Post autor: MixhaL »

Są gotowe kity, co najmniej 3 sprzedawców sprzedaje, odkręcasz stare i wkładasz nowe, bez rzeźby, wszystko pasuje pnp. Moc chyba do 24kW, pojemność baterii do ponad 2x tego co aktualnie jest montowane.
ODPOWIEDZ