pakiet oraz silnik

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
viporex1
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 26 paź 2022, 8:28

pakiet oraz silnik

Post autor: viporex1 »

cześć,
planuje zbudować swojego pierwszego elektryka na ramie tak jak na zdjęciu niżej jednak nie wiem jaki pakiet zlecić do budowy, chciałbym go zbudować na ogniwach 21700 ze względu na pojemność i ich cenę. Cały zestaw chciałbym żeby działał na 48v i jezdzil na silniku +-1500w ze sterownikiem 50a i żeby przejechał te chociaz 80km czy byłby ktoś w stanie zbudować takowy pakiet lub chociaz doradzić z doborem akumulatorów i jaki typ pakietu zlecić do budowy. Również proszę o poradę w doborze silnika który chciałbym żeby na kole 26 cali pojechał te 50km/h i przy tym był w miarę możliwości tani a najlepiej używany
A2C23DD7-8738-4E6B-8589-EBA1D243DD44.jpeg
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: pakiet oraz silnik

Post autor: Yasiu77 »

Jeśli piszesz o 50A sterowniku to silnik pasowało by mieć 3k turbo. To w zasadzie najmocniejszy hub w typowe ramy i nie zawsze taki potrzebujemy. Napisz jak chcesz i gdzie go używać.
Przy typowym nawoju i 13s będzie 50km/h, przy 16s będzie ok 60km/h. Generalnie warto by zacząć od zbudowania/ projektowania skrzynki na aku bo wiadomo że zwykły bidon temu zadaniu nie podoła jeśli faktycznie chcesz 3k turbo. Gdy będzie wiadomo ile ogniw wejdzie to będzie można pomyśleć o reszcie. Pobierz sobie szablony https://nexun.pl/pl/info/szablony-do-pr ... ow-32.html i kombinuj :) Gdy ogniw wejdzie mało w ramę można od biedy zrobić pakiet dwurzędowy ale no aku niestety jest dosyć szeroki i skrzynka wyjdzie minimum 15 cm szeroka przy 18650.
viporex1
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 26 paź 2022, 8:28

Re: pakiet oraz silnik

Post autor: viporex1 »

szerokość skrzyni nie ma dla mnie znaczenia rower będę budował na napędzie jednorzedowym żeby było jak najtaniej i bezawaryjnie bo i tak go używać nie zamierzam, roweru będę używał głównie na drogach żeby dojechać do miasta odległego o 40km i wrócić ewentualnie na dojazdy do szkoły, miejsca na akumulator mam sporo wiec nie jest to problemem ale dziekuje bardzo za rady na pewno z nich skorzystam i dam znać jaka skrzynia się zmieści 😄
ODPOWIEDZ