Problem z silnikiem mxus 3k turbo 5t pomocy

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Jacek12515
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 07 sty 2023, 15:30

Problem z silnikiem mxus 3k turbo 5t pomocy

Post autor: Jacek12515 »

Witam jestem tu nowy mam poskładany rower z tym silnikiem i sterownikiem Kelly 7230s problem jest taki że przy odpuszczaniu manetki gazu jest takie dziwne szarpnięcie jak by pakiet w środku się cofał dodam że silnik jest nowy i jest jeszcze coś w sterowniku czego nie mogę wyłączyć w programie na wyświetlaczu monitor jest wejście brakre Sw1 w parametrach powinno być zero a u mnie jest jeden nie mogę tego wyłączyć może to przez to się dzieje dodam że mamy już taki rower tylko z nawojem 4t i tam wszystko gra proszę o podpowiedź może nagrać film lub zrobić jakieś zdjęcia
Jacek12515
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 07 sty 2023, 15:30

Re: Problem z silnikiem mxus 3k turbo 5t pomocy

Post autor: Jacek12515 »

Jeszcze takie pytanie przy pierwszym programowaniu koła ze sterownikiem koło dosyć agresywnie reaguje agresywnie się przesuwa nie tak delikatnie jak widziałem to na filmie nie wiem czy to normalne? Dodam że rower ma normalna moc i pod obciążeniem nic się nie dzieje
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1287
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Problem z silnikiem mxus 3k turbo 5t pomocy

Post autor: Kajman »

Mam taki sam objaw ale jeszcze nie podchodziłem do tematu skąd to
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1287
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Problem z silnikiem mxus 3k turbo 5t pomocy

Post autor: Kajman »

niestety jednak inaczej, u mnie w czasie jazdy jak odpuszczę to czasem mam jeden stuk
Dede
Forumowicz
Posty: 2082
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Problem z silnikiem mxus 3k turbo 5t pomocy

Post autor: Dede »

Albo mi się wydaje ze silnik trochę się przesuwa do przodu a tarcza hamulcowa nie? Jeśli tarcza jest za słabo przykręcana to może stukać.
Sztuki trakcie ruszania i hamowania miałem stukanie pojedyncze jak miałem też przesuwanie ośki uchwycie i ostatecznie wyrobiła się uchwyt ramię od osi silnika.
Jacek12515
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 07 sty 2023, 15:30

Re: Problem z silnikiem mxus 3k turbo 5t pomocy

Post autor: Jacek12515 »

W tym problem ze os się nie przesuwa tarcza hamulcowa się trzyma mogę przytrzymać ręką koło i też tak będzie albo podczas jazdy za każdym razem gdy puszczę manetkę gazu słychać ten stuk
tkoko
Forumowicz
Posty: 4985
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Problem z silnikiem mxus 3k turbo 5t pomocy

Post autor: tkoko »

Być może jeden magnes jest odklejony i "skacze" od cewki do korpusu.
Stary samochodowy sposób lokalizacji stuków silnika. Kawałek kija z buka (sztyl narzędzi, miotły) przykładasz do ucha i badanego miejsca na korpusie. Lokalizujesz w którym miejscu stukot jest największy.
Jacek12515
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 07 sty 2023, 15:30

Re: Problem z silnikiem mxus 3k turbo 5t pomocy

Post autor: Jacek12515 »

To raczej nie to..będziemy przekładać koło z innego roweru też silnik mxus tyle że 4t więc będzie pół na pół albo sterownik albo koło
Jacek12515
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 07 sty 2023, 15:30

Re: Problem z silnikiem mxus 3k turbo 5t pomocy

Post autor: Jacek12515 »

Problem rozwiązany stukanie w miejscu chyba pozostanie chyba ten silnik tak ma ale co do stukania podczas jazdy w programie zmieniłem podtrzymanie manetki przez 0.02 s i dałem hamulec regeneracyjny po odpuszczeniu manetki 1% i pomogło stukanie znikło
ODPOWIEDZ