Dodatkowa bateria do hulajnogi elektrycznej.

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Aru33
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2023, 21:30

Dodatkowa bateria do hulajnogi elektrycznej.

Post autor: Aru33 »

Witam

Chciałbym dowiedzieć się na jakich ogniwach najlepiej wykonać baterię 15ah 36v do hulajnogi motus scooty 10 2021.
Bateria ma służyć jako dodatkowa celem podwojenia zasięgu.
Zauważyłem że ogniwa 21700 dadzą mi idealnie 15 ah 36v ale nie wiem czy będą bez problemu współpracować z baterią w hulajnodze.
Bateria ma być ładowana drugą ładowarką. (nie z hulajnogi)
Awatar użytkownika
CAT-EBIKES
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 16 sty 2022, 10:54

Re: Dodatkowa bateria do hulajnogi elektrycznej.

Post autor: CAT-EBIKES »

Aru33 pisze:
11 sty 2023, 21:41
Witam

Chciałbym dowiedzieć się na jakich ogniwach najlepiej wykonać baterię 15ah 36v do hulajnogi motus scooty 10 2021.
Bateria ma służyć jako dodatkowa celem podwojenia zasięgu.
Zauważyłem że ogniwa 21700 dadzą mi idealnie 15 ah 36v ale nie wiem czy będą bez problemu współpracować z baterią w hulajnodze.
Bateria ma być ładowana drugą ładowarką. (nie z hulajnogi)
Hej!

Jeśli obie baterie będą miały oddzielne BMSy to można tak zrobić. Ważne jest, aby w momencie łączenia obie baterie były jednakowo naładowane. Rozmiar ogniw nie ma nic do działania, ponieważ jest to ta sama chemia, co w 18650. Przy 21700 jest tylko kwestia rozmiaru - trzeba sprawdzić czy się zmieści do hulajki. Jeśli potrzebujesz gotowego pakietu to zapraszam do kontaktu :)
Damian
https://cat-ebikes.pl/
Pakiety akumulatorowe, rowery elektryczne, ogniwa li-ion
Profesjonalny montaż, konwersja rowerów (również wysyłkowo)
KONTAKT: sklep@cat-ebikes.pl
tel. 577 512 420
BIAŁYSTOK
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Dodatkowa bateria do hulajnogi elektrycznej.

Post autor: lukk »

Sporo na temat łączenia równoległego pakietów dyskutowaliśmy ostatnio tu: viewtopic.php?f=19&t=9104
nawet wklejałem tam link do jakiegoś szpejka z Ali, które niby do takiego łączenia służy, ale nikt z nas go chyba nie testował i nie wie jak działa, jeżeli tak jak na schemacie to daleko do ideału.
ODPOWIEDZ