Jak dobrać wolnobieg ?

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
mmijagi33
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2023, 19:33

Jak dobrać wolnobieg ?

Post autor: mmijagi33 »

Witam,
Zakupiłem rower lecz posiada on kasetę, a zamówiony przeze mnie e-zestaw jest pod wolnobieg (36V 500W). Czy byłby ktoś w stanie poradzić czy wybrany wolnobieg przeze mnie będzie się nadawał? Bądź coś innego bez szalonego budżetu ?
Link do zestawu z allegro : https://allegro.pl/oferta/wolnobieg-8-r ... 2388138325
Link do zestawu z ali: https://pl.aliexpress.com/item/10050049 ... pt=glo2pol

Podzespoły w rowerze:
Opona rozmiar 27.5'
Korba rowerowa model: Shimano FC-T301, 170 mm
Łańcuch model: Linki KMC Z72 / 110
Koła zębate model: Shimano CS-HG31

Z góry dziękuję za pomoc :)
slow
Forumowicz
Posty: 525
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:41
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Jak dobrać wolnobieg ?

Post autor: slow »

Twoja kaseta ma 8 zebatek 11-32 zęby.
Wolnobieg który pokazałeś ma 8 zębatek 13-32 zębów.
Jeżeli wejdzie tylko na silnik (tu niestety nie podałeś jaki ale 500W to raczej nie będzie szeroki) i zmieści się pomiędzy widełkami to działać będzie.
Gorzej jak nie wejdzie w widełki (mimo ich rozgięcia).


Problem możesz mieć z ilością zębów bo mała zębatka z 11 zmieni sie na 13 zębów - tu będzie problem (ja tak miałem) bo przy 35km/h będziesz zapierniczał pedałami jak mały króliczek. Lepiej szukaj z 11 zębami ( ja kupiłem na ali)
Awatar użytkownika
RadQ
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: 01 paź 2020, 22:56
Lokalizacja: Miasto grzejników

Re: Jak dobrać wolnobieg ?

Post autor: RadQ »

@slow dobrze prawi. Nie po to zakłada się wspomaganie aby potem wajchować manetkami przerzutek, do tego są odpowiednie stopnie wspomagania. Ja osobiście używam jedynie największej i średniej tarczy z przodu oraz dwóch najmniejszych zębatek na wolnobiegu a to wszystko z silnikiem 250W ;) Więc szukaj jak najwęższego wolnobiegu ( 5rzędów ) aby nie wyszły później problemy z montażem silnika i konieczność rozginania ramy i z jak najmniejszą zębatką.
ODPOWIEDZ