Problem z montazem baterii

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
ODPOWIEDZ
Stoperson
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 22 kwie 2023, 14:53

Problem z montazem baterii

Post autor: Stoperson »

Witam jak w tytule niestety popelnilem blad i zbyt dobrze dopasowalem rozmiar kupionej bateri i jak sie okazalo otwory montazowe na szynie sa zbyt odlegle do moich a niestety standardowy adapter odpada bo po podniesieniu mocowania braknie mi miejsca zeby wsunac baterie w szyne, jedyny pomysl jaki mam to szyna z frezami na obejmy i montaz calosci baterii razem z szyna na stale, moze ktos byl w podobnej sytuacji ma jakis pomysl jak to obejsc dostepnymi na rynku srodkami zanim komus zlece zrobienie listwy na szyne? Ps wiercenie ramy pod nitonakretki to desperacka ostatecznosc...
Z góry dzieki za pomoc i gdy trzeba bylo podac wiecej danych to dawajcie znac co chcecie wiedziec
Azmadan
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 21 wrz 2019, 17:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Problem z montazem baterii

Post autor: Azmadan »

Stoperson pisze:
22 kwie 2023, 15:10
Ps wiercenie ramy pod nitonakretki to desperacka ostatecznosc...
Nie - to norma ;)
2019 - Merida Dakar 24"- HUB przód (dla dziecka)
2020 - Focus Black Forest - TSDZ2 (przejęła żona)
2021 - GT eVerb - Shimano E8000
2023 - Haibike Seet HardLife 27,5" XS - HUB tył (dla dziecka)
https://zaliczgmine.pl/img/maps/map-6259-s.png
Stoperson
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 22 kwie 2023, 14:53

Re: Problem z montazem baterii

Post autor: Stoperson »

Moze innaczej tam gdzie musial bym wiercic jest dosc ciasno a w ramie idzie hydraulika i linka do sztycy, wiec wole uniknac tego standardu
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Problem z montazem baterii

Post autor: Yasiu77 »

https://allegro.pl/oferta/koncowka-do-w ... 2345258681 takie dziadostwo mi daje radę plus ogranicznik z robaczkiem nakręcany na wiertło żebyś głęboko nie wjechał w przewody. A no i jeszcze wiadomo wiertła na bity, jakieś małe i duże 7mm na nitonakrętki m5.
Stoperson
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 22 kwie 2023, 14:53

Re: Problem z montazem baterii

Post autor: Stoperson »

Ja myślałem o czymś tego typu https://ebikes.ca/double-bob.html ale w naszym zasciankowym imperium zakup czterokrotnie przewyzszy wartośc zakladajac ze sie uda, i zastanawiało mnie czy ktos moze ma jakis dostepniejszy lokalnie odpowiednik... Ale widze ze zostaje tylko kombinowanie z tym czego chciałem uniknąć
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Problem z montazem baterii

Post autor: Yasiu77 »

Stoperson
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 22 kwie 2023, 14:53

Re: Problem z montazem baterii

Post autor: Stoperson »

Mysłalem tez o czyms tego typu ale chyba się zdecyduje na zrobienie wersji z aluminium, wydaje mi się że bedzie wytrzymalsza...
masahuku
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2023, 14:06

Re: Problem z montazem baterii

Post autor: masahuku »

Ja zamówiłem ten: https://ebiker.pl/pl/products/adapter-b ... query_id=2
Ale jeszcze go nawet do ramy nie przyłożyłem, u mnie też w ramie miejsca jak na lekastwo.
Stoperson
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 22 kwie 2023, 14:53

Re: Problem z montazem baterii

Post autor: Stoperson »

Myślałem o takim ale braknie mi właśnie tego z pół centymetra żeby wsadzić baterie jak podniose mocowanie bo wyliczylem wszystko zbyt na styk zeby wsadzić jak największą baterie... A teraz trza główkować zeby wszystko działało zgodnie z planem...
masahuku
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2023, 14:06

Re: Problem z montazem baterii

Post autor: masahuku »

Ja to nic nie mierzyłem ale wlazło. Trzeba trochę pomanewrować baterią przy wkładaniu ale się mieści. Musiałem ciut podfrezować ten adapter bo dosyć mocno wystają te tulejki gwintowane w ramie pod bidon ale jest gitara. W sumie dobra opcja bo szyna baterii/sterownik nie zsunie się nawet jak się śruby poluzują.
Bateria Hailong MAX 21Ah od MGVolt-a
Obrazek
ODPOWIEDZ