Jaki używany rower elektryczny kupić żeby nie mieć problemu z podmianą akumulatora

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
rg6502
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 25 kwie 2023, 11:14

Jaki używany rower elektryczny kupić żeby nie mieć problemu z podmianą akumulatora

Post autor: rg6502 »

Witam wszystkich, mam pytanie (być może głupie, ale jeszcze tego nie wiem)
Otóż jest spora oferta używanych rowerów elektrycznych z importu zagranicznego (holenderskie, niemieckie itd) - marki typu Gazelle, Sparta, Koga, Kettler i inne. W cenach dość przyzwoitych. Pomysł mam taki żeby kupić taki rower, nawet z kiepską baterią, i zrobić do niego porządną DIY baterię z 18650. Ale z tego co zdążyłem doczytać to wiele z tych modeli rowerów ma elektronikę pilnującą żeby podłączać tylko oryginalne baterie i nie chce współpracować z innymi.
Czy potraficie powiedzieć które modele pozwalają w miarę bezproblemowo użyć własnej baterii, a których unikać? Ewentualnie które można w dość prosty sposób dostosować do instalacji DIY (np podmieniając jeszcze kontroler silnika na jakiś popularny model)?

Dzięki
RG
slow
Forumowicz
Posty: 525
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:41
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Jaki używany rower elektryczny kupić żeby nie mieć problemu z podmianą akumulatora

Post autor: slow »

Nie prościej przerobić jakiś zwykły rower i zrobić elektryfikację taką jaką chcesz. Bateria to i tak najdroższy element więc skoro już chcesz ją zrobić to dokup silnik i sterownik i zrobione
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2053
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Jaki używany rower elektryczny kupić żeby nie mieć problemu z podmianą akumulatora

Post autor: Tooropek »

Cortina ma fajne rowery i prostą elektronikę. Podchodzi każdy aku nawet midy 250W 36V. Popatrz na tą firmę. Rowery są tanie i jest wybór
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
rg6502
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 25 kwie 2023, 11:14

Re: Jaki używany rower elektryczny kupić żeby nie mieć problemu z podmianą akumulatora

Post autor: rg6502 »

Dzięki. Patrzę i widzę że jest wybór, ale sprzedawcy z OLX jakoś dziwnie zaczynają odpowiadać kiedy pytam czy pochodzenie roweru jest udokumentowane. Zwłaszcza jeśli rowery są z Holandii. Widać że jest to jakiś masowy import, ale jeszcze nie trafiłem na ofertę żeby były dokumenty zakupu tego roweru. Mam obawy że spora część towaru może być 'gorąca', a nie chcę mieszać się w paserstwo.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5833
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jaki używany rower elektryczny kupić żeby nie mieć problemu z podmianą akumulatora

Post autor: pxl666 »

to raczej umierające używki
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2992
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Jaki używany rower elektryczny kupić żeby nie mieć problemu z podmianą akumulatora

Post autor: tas »

znam przypadek ze ktos kupil na olx 2 rowery i po jakims czasie pojechal do austrii na urlop i ich kontrola policji zatrzymala, taka rutynowa i rutynowo sprawdzaja wtedy rowery jesli ktos przewozi i jeden byl kradziony w ich bazie :D i byly nieprzyjemnosci
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki używany rower elektryczny kupić żeby nie mieć problemu z podmianą akumulatora

Post autor: WojtekErnest »

A to może oznaczać ze np 80% używanych, z importu prywatnego, nie powinno przekraczać granicy PL 😀
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
rg6502
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 25 kwie 2023, 11:14

Re: Jaki używany rower elektryczny kupić żeby nie mieć problemu z podmianą akumulatora

Post autor: rg6502 »

To nie chodzi o stare rupiecie ale też o rowerki nowe, w bardzo dobrym stanie. Trudno sobie wyobrazić że nie mają dokumentu zakupu, przecież nikt tego na bazarze nie sprzedaje. Chcesz Pan super rower w dobrej cenie to bierz Pan, po co jeszcze drążyć i o jakieś bzdety pytać.
Niedawno zgłaszałem na policji kradzież fajnej karbonowej szosy, sprzątnęli mi spod domu - więc tym bardziej nie chcę napędzać szemranego rynku.
ODPOWIEDZ