Mój rower po elektryfikacji + parę pytań

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
faloxx
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 06 kwie 2023, 20:44

Mój rower po elektryfikacji + parę pytań

Post autor: faloxx »

Czołem forumowicze. Jakiś czas temu przywitałem się z wami w dziale "przywitaj się", a dziś chciałem się pochwalić swoim rowerem. Operacja się udała, pacjent ma się dobrze, choć jeszcze kilka drobiazgów zostało do zrobienia, np czujniki hamowania do zamontowania. Dziś zrobiłem pierwszą szybką trasę, z jednym konkretnym podjazdem, przez kilometr około 16%. Silnik spisuje się dobrze, temperatura powietrza wynosiła 11 stopni, silnik miał około 50, a na szczycie górki temperatura wzrosła do 60 stopni. Prędkość jazdy pod tą górę ponad 30km/h, ale przyznam, że sam też równo dokładałem swoich sił.

Rower prezentuje się tak:
rower
rower
Montaż blokady koła. Bardzo prosto. Przyłożyłem blokadę do ramy i w miejscu gdzie wypada jej otwór nawierciłem ramę, nagwintowałem i wkręciłem śrubkę blokującą. Oczywiście musiałem pogłębiać same haki rami i poszerzać.
blokada
blokada
W nexunie doradzili mi, żeby nawiercić otwory w pudełku na sterownik więc tak zrobiłem:
sterownik
sterownik
Niestety trochę krzywo zamontowałem pakiet, jest przechylony na lewo. Chociaż nie wiem czemu, bo sugerowałem się otworami pod koszyk do bidonu, ale w sumie nie przeszkadza mi to.

Frajda z jazdy jest niesamowita. przejechałem 17 km, ze średnią 39 km/h, sam też się trochę zmęczyłem, szczególnie na podjazdach. Ogólnie mogę powiedzieć, że jestem zadowolony :-)
faloxx
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 06 kwie 2023, 20:44

Re: Mój rower po elektryfikacji + parę pytań

Post autor: faloxx »

Ale to nie wszystko, mam też jeden problem z ekranem. Mój ekran to KT-LCD8s (36/48v)
Dwie rzeczy.
Po pierwsze podczas pedałowania, albo używania manetki wyświetlacz nie aktualizuje prędkości. Na ekranie widnieje zamrożona ostatnia wartość jaka była przed tym, jak zacząłem kręcić pedałami. Jeśli jednak chociaż na chwilę przestanę pedałować i jadę na luzie, to wtedy wyświetlacz pokazuje w czasie rzeczywistym prędkość prawidłowo. Ale jak tylko znowu zakręcę, to prędkość się "zamraża". Co do dystansu, to zlicza go prawidłowo, wiem, bo porównałem z GPSem.

Drugi problem, to wyświetlacz nie pokazuje również ile watów energii aktualnie pobiera silnik, a jest w nim taka opcja. Bawiłem się ustawieniami tego komputerka, zgodnie z instrukcją, zmieniałem różne opcje, również w nieoczywisty sposób, ale nie udało mi się dojść jak to załatwić. W sumie większość z tych ustawień mam tak jak zaleca nexun.
A tu foto jak mam to aktualnie ustawione:
ekran
ekran
Zmieniałem ustawienia pod pozycją P2, czyli sposób odczytu prędkości. Ustawienia i typ czujnika PAS, ruszania z manetki, oczywiście ustawiłem prawidłową średnicę koła. Nie mam pomysłu co jeszcze można zrobić. Może zresetować ustawienia do fabrycznych? bo tego to jeszcze nie robiłem.
Help

Jeszcze jedno pytanie. Czy można ładować baterię gdy jest ona w rowerze? Czy też muszę ją za każdym razem wyjmować z szyny do ładowania?
faloxx
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 06 kwie 2023, 20:44

Re: Mój rower po elektryfikacji + parę pytań

Post autor: faloxx »

Na jednej z grup, znalazłem dyskusję, gdzie jeden z użytkowników zgłasza taki sam problem.



A co do ładowania baterii. Czy można ładować baterię bidonową bez zdejmowania jej z roweru?
ODPOWIEDZ