Pomoc w wyborze elektryka typu falcon.

Jesteś początkującym konstruktorem i potrzebujesz porady na temat doboru komponentów?
ODPOWIEDZ
kubixek
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2023, 21:52

Pomoc w wyborze elektryka typu falcon.

Post autor: kubixek »

Witam
W tym roku przymierzam się do zakupu rowera elektrycznego i bardzo zainteresowały mnie propozycje typu "falcon".
Natomiast z praktycznie zerowego pojęcia na temat tego typu sprzętu, a przede wszystkim ceny czegoś takiego postanowiłem
zarejestrować się tutaj i zapytać, czy mój wybór i sama cena i podzespoły sa OK.
Jedynie czego jestem pewien to silnika, nie chcę niczego innego prócz QS 205.
Otóz obecnie jestem zainteresowany dwoma propozycjami z OLX

1. https://www.olx.pl/d/oferta/nowy-ebike- ... UlogA.html
2. https://www.olx.pl/d/oferta/rower-elekt ... ImZVC.html

W drugiej ofercie można zauważyć amortyzator chyba z całkowitej innej półki cenowej, ponieważ google podaje cene od
5000zł, gdzie ten z pierwszej oferty ma jakiegoś DNM, którego koszt oscyluje poniżej 2000.
Ogólnie rozstrzał cenowy tych "falconów" jest przepotężny.
Ewentualnie może znacie jakieś sprawdzone strony internetowe z okolic Bielska/Żywiecczyzny, gdzie ktoś mógłby mi coś takiego
poskładać jako pewniak.

Też chciałbym zapytać jaki jest realny zasięg takiego pakietu baterii 20s16/17p w terenach górzystych asfaltowych/szutrowych, na inne się nie wybieram, oraz
kwestie temperatur takiego silnika, czy taki silnik wymaga np postoju co 30min, żeby się nie przegrzał?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5836
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Pomoc w wyborze elektryka typu falcon.

Post autor: pxl666 »

no zawias może kosztować 2k i 20k więc nic dziwnego . heble też możesz kupic za 500 i 3500 .to robi cenę. natomiast możesz zapytac pana kiedy robił serwis zawiasu i czy ma na to papier. bo jak typ odpisuje że on sam robi serwis foxa do którego trzeba mieć pompę próżniową to dziękuję panu
tkoko
Forumowicz
Posty: 4985
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Pomoc w wyborze elektryka typu falcon.

Post autor: tkoko »

kubixek pisze:
01 maja 2023, 21:55
Ewentualnie może znacie jakieś sprawdzone strony internetowe z okolic Bielska/Żywiecczyzny, gdzie ktoś mógłby mi coś takiego poskładać jako pewniak.
Sprawdzona to Nexun/Tas, zmontują Ci Falcona jakiego sobie życzysz.
kubixek
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2023, 21:52

Re: Pomoc w wyborze elektryka typu falcon.

Post autor: kubixek »

Chyba znalazłem najbardziej interesującą mnie oferte i wkrótce pojadę obejrzeć maszynę.
Ktoś mógłby mi mniej więcej powiedzieć na co zwrócić uwagę przy używanym falconie, co sprawdzić?
Przeglądając też wątki na forum znalazłem informacje na temat ferrofluidu i tego, że działa on w negatywny sposób na magnesy w silniku, ten którym jestem zainteresowany jest czymś takim zalany, do tego ma turbinatory.
Czy to może mieć dla niego jakieś negatywne skutki?
Cord
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: 04 lip 2021, 13:48

Re: Pomoc w wyborze elektryka typu falcon.

Post autor: Cord »

Śledzę temat i też chętnie się dowiem
Cord
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: 04 lip 2021, 13:48

Re: Pomoc w wyborze elektryka typu falcon.

Post autor: Cord »

Kupiłeś?
Janot
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 21 lut 2018, 21:16
Lokalizacja: Żory

Re: Pomoc w wyborze elektryka typu falcon.

Post autor: Janot »

Cześć, może Was zainteresują takie sprzęty, tutaj idealna konfiguracja na góry. Wszystko u nas produkowane/opracowane, od ramy, po elektronikę, kontroler, soft lcd itd.
Jesteśmy ze śląska, cała specyfikacja na stronie(dawniej pontybike) https://texugo.pl/producent-rowerow-ele ... kacja.html
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ