Falcon/spark

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Cord
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: 04 lip 2021, 13:48

Falcon/spark

Post autor: Cord »

Watowica postępuje.

Proszę Was koledzy o oferty całego ebike lub pomoc w skompletowaniu podzespołów w rozsądnych pieniądzach. W wielu tematach piszecie że taniej zbudować samemu. Po ofertach na olx widzę że to koszt około 15 do 25 tys zł. Można taniej samemu?

Jestem posiadaczem lekkiego MTB na przekładniowym silniku. Mam więc wyrobione zdanie i konkretne potrzeby. Potrzebuje sklepów, dilerów lub pojedynczych części oraz oglądu ile to powinno wyjść żeby nie przepłacać.

Moj cel to

Zwiedzanie bezdroży w spokojnym tempie. Jeździłem trochę na crossach i nie skłoniło mnie to do zakupu własnego. Fun daje mi zwiedzanie miejsc niedostępnych. W okolicy nie mam w ogóle ścieżek rowerowych. Jeżdżę po drogach leśnych teren bieszczadzki. To nie ma być rower.

Celował bym więc w moc 3-5 kW { falcon waży pewnie więcej niż moje MTB 24 kg więc pewnie muszę tu wziąć poprawkę. W moim 1200W x 2 byłoby optymalnie więc falcon (lub cokolwiek innego) pewnie okolice 4 kW będzie git.

V max przelotowy 55 km/h. W lesie 40 wydaje się optymalne. Dla zapasu moznaby to podnieść o 5-10 bo może się okazać że na full susp są inne odczucia. Ale nie chciałbym tracić efektywności silnika na podjazdach kosztem v max 80 km... Najwyżej wymienię silnik na szybszy nawój w przyszłości.

Głównie kryterium to zasięg. Jestem w stanie dołożyć tyle ogniw ile wejdzie w ramę. Zaznaczam że nie chce diabła z 12 kW w piku. To ma podjeżdżać żwawo i gonić 50 km przez drogę leśną. Po cichu 😝 żadnych hopek ewolucji i pędzenia na złamany kark i linkę leśnika.

Fun czerpie ze zwiedzania miejsc.

Od czego koledzy zacząć? Kusi mnie zakup na olx gotowca ale nie chcę rozwodu...no chyba że wyjdzie kosztowo to samo to jakoś to wynegocjuje zeby go uniknąć.

Pomóżcie bo nie mogę spać.
Cord
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: 04 lip 2021, 13:48

Re: Falcon/spark

Post autor: Cord »

Może nie idealnie się wstrzela ale rozważę.

W innym temacie piszecie że nexun składa. Na sklepie nie widzę oferty. Priv do Tas'a?
tkoko
Forumowicz
Posty: 4985
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Falcon/spark

Post autor: tkoko »

Cord pisze:
04 maja 2023, 17:21
W innym temacie piszecie że nexun składa. Na sklepie nie widzę oferty. Priv do Tas'a?
Najprościej, bo to ktoś inny "tworzy" ramę, przynajmniej tak było kilka lat wcześniej.
Cord
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: 04 lip 2021, 13:48

Re: Falcon/spark

Post autor: Cord »

Maszyna już zakupiona. Jestem zachwycony.

Pytanie do wszystkich.

Czy ktoś pchal w 3k Turbo 80A 4500W ciągłej?

Do pracy mam długie płaskie odcinki 40 km.
Dzisiaj jechałem spokojnie 50 km/h.
Zastanawiam się czy zrobię mu kuku pchając do 70 ?
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1320
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Falcon/spark

Post autor: Goliath »

Możesz pokazać co kupiłeś... i na jakich podzespołach ;)
ODPOWIEDZ