Strona 1 z 1

Pomoc dla ukraińskich sił zbrojnych

: 27 lut 2022, 20:24
autor: Yasiu77
Bez pośredników można wojakom pomóc
https://bank.gov.ua/en/news/all/natsion ... ebi-armiyi

na dole PL

" For PLN money transfers:

BENEFICIARY: National Bank of Ukraine
BENEFICIARY BIC: NBUA UA UX
BENEFICIARY ADDRESS: 9 Instytutska St, Kyiv, 01601, Ukraine
ACCOUNT NUMBER: PL91113000070080239435200002
BENEFICIARY BANK NAME: Bank Gospodarstwa Krajowego
BENEFICIARY BANK BIC: GOSKPLPW
BENEFICIARY BANK ADDRESS: Al. Jerozolimskie 7, 00-955 Warszawa, Polska (temporary address: Chmielna 73, 00-801 Warszawa, Polska)
PURPOSE OF PAYMENT: for crediting account 47330992708"

Re: Pomoc dla ukraińskich sił zbrojnych

: 28 lut 2022, 21:15
autor: wit
taaaaaa. wszystkim rozdać broń i niech się powybijają a przy okazji i nas....

rozumiem pomoc humanitarna, środki opatrunkowe, leki, koce dla uchodźców ale zbierać na forum "rowerkowym na pomoc siłom zbrojny, lub broń dla którejkolwiek strony to chyba przesada lub niesmaczny żart.

I pomyśleć, że za wklejanie politycznych demotów inny Kolega dostał bana a potem zrobiła się afera i wyleciał z forum.

edit
Ten dział to podobno "licytacje charytatywne".... może zacząć jako charytatywne dawać od razu zlecenia na robienie komuś krzywdy ? będzie bardziej wprost pisane.
Powyższy post to obraza wszystkich tych którzy pomagają innym charytatywnie... prosiłbym o minimum zastanowienia oraz zwykłej ludzkiej przyzwoitości wobec ludzi działających charytatywnie dla dobra innych.

Re: Pomoc dla ukraińskich sił zbrojnych

: 28 lut 2022, 21:31
autor: WojtekErnest
Te strony to agresor i obrońcy. Akcja jest wsparciem dla obrońców swego kraju i demokracji europejskiej. Do wsparcia PO RAZ PIERWSZY włączyły się kraje neutralne jak Szwecja czy Szwajcaria. Więc chyba wsparcie osób z forum rowerowego, świata nie zdziwi.

Re: Pomoc dla ukraińskich sił zbrojnych

: 28 lut 2022, 21:36
autor: wit
cała ta sytuacja to jest wielki biznes w imię którego giną niewinni. Po obu stronach.

i podsycanie tego -dawanie komukolwiek broni to eskalowanie ilości ofiar w imię zarobków producentów broni i oligarchów po wszystkich 5 stronach...
może od razu w imię pomocy wysłać kilka atomówek i poczekać na pocztę zwrotna ?

Re: Pomoc dla ukraińskich sił zbrojnych

: 28 lut 2022, 21:39
autor: wit
chcecie pomóc -zamiast wklejać kontrowersyjne linki po prostu weźcie na chatę rodzinę uchodźców - matkę z dziećmi i dajcie im jeść.

albo zawieźcie koce, jednorazowe ręczniki, konserwy, bieliznę na granicę. to będzie pomoc charytatywna...

Re: Pomoc dla ukraińskich sił zbrojnych

: 28 lut 2022, 22:12
autor: krzychu666
a wrazie cóś kto nam pomoże

Re: Pomoc dla ukraińskich sił zbrojnych

: 28 lut 2022, 22:45
autor: tkoko
Dzisiaj dostałem rachunek za gaz. Wzrost o 100% mimo "osłony" rządowej. Na jesień będzie to dalsze 100%. Wiem że ta wojna (i każda inna) to tragedia, ale "każdy kij ma dwa końce". Np. "państwowe (ustawowe) zjednoczenie cerkwi".
https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/ ... nosci.html
czy ustawa o języku.
https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/ko ... ym-ukrainy

Re: Pomoc dla ukraińskich sił zbrojnych

: 01 mar 2022, 4:46
autor: WojtekErnest
@tkoko : bardzo ciekawe informacje o sytuacji prawno państwowej i wyborczej Ukrainy. Warto z uwagą przeczytać.
Taki cytacik pisany przecież 2 lata przed obecnym atakiem Rosji : " 2014 r., gdy Rosjanie chcieli wywołać prokremlowskie powstanie na całej południowo-wschodniej Ukrainie, wielu hierarchów otwarcie stanęło przeciwko ukraińskiej państwowości. W niektórych cerkwiach, np. w Odessie, Słowiańsku i Swiatohirśku, przechowywano broń i pomagano rosyjskim dywersantom. Po latach przyznali to ówcześni liderzy rebelii. Dlatego z punktu widzenia władz w Kijowie pozbycie się rosyjskiej kontroli nad znaczną częścią wiernych ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo państwa."
Nadto wątek o zachowaniu się mniejszości Węgierskiej wspierającą wplyw Rosjan na część Ukrainy, wiele tlumaczy z prorosyjskosci Węgrów.
Z drugiej strony zabieganie przez obecne wladze do czlonkowstwa w EU, ulatwi definicje jezykowe, bowiem jezyki EU, staną się pomocnicze i równolegle. Ale urzędowym tylko ukrainski, bez Rosyjskiego.

Re: Pomoc dla ukraińskich sił zbrojnych

: 01 mar 2022, 5:02
autor: WojtekErnest
krzychu666 pisze:
28 lut 2022, 22:12
a wrazie cóś kto nam pomoże
Jak widać EU i NATO stanowi oparcie. Ci którzy to od kilku lat negowali, próbowali osłabić EU i nasz udzial w niej, są chyba w największym szoku, ile zlego być może nieswiadomie robili lub nadal robią. A to prawdziwa zdrada współczesnych interesów Polskich.

Re: Pomoc dla ukraińskich sił zbrojnych

: 01 mar 2022, 6:29
autor: zielony71
tkoko pisze:
28 lut 2022, 22:45
Dzisiaj dostałem rachunek za gaz. Wzrost o 100% mimo "osłony" rządowej. Na jesień będzie to dalsze 100%...
Ściślej rzecz biorąc to wzrosła o 100% cena gazu, a nie cały rachunek, który zawiera przecież także opłaty przesyłowe. To spora różnica, bo (przynajmniej u mnie) z tego powodu cały rachunek wzrósł o 50%, mimo że sam gaz o 100%.
Teraz już wiemy dlaczego gaz tak zdrożał. Putin "zmiękczał" Europę przed atakiem na Ukrainę. Dzięki temu, że magazyny są puste, Europa (przynajmniej na razie) nie zdecydowała się na (w ramach sankcji) wstrzymanie odbioru gazu z Rosji. Jednocześnie Rosja zarobiła na gazie więcej niż gdyby go sprzedała dwa razy więcej w normalnej cenie.

P.S. Ustawa o języku z pewnością może budzić kontrowersje. Wielu obywateli wschodniej Ukrainy zna tylko rosyjski.
Czy władze państwowe mogą jednak tolerować sytuację, w której obywatel Ukrainy, który chce coś załatwić w urzędzie na wschodzie kraju, nie zostanie obsłużony z powodu nieznajomości języka rosyjskiego? To tak jakby w Polsce odmówiono Ci rozpatrzenia podania, bo nie znasz kaszubskiego.

Re: Pomoc dla ukraińskich sił zbrojnych

: 01 mar 2022, 8:14
autor: tkoko
WojtekErnest pisze:
01 mar 2022, 4:46
...... wielu hierarchów otwarcie stanęło przeciwko ukraińskiej państwowości. W niektórych cerkwiach, np. w Odessie, Słowiańsku i Swiatohirśku, przechowywano broń i pomagano rosyjskim dywersantom. .....
A może oni nie pomagali "rosyjskim dywersantom" tylko chronili się przed "ukraińskim nacjonalizmem". Jak w Polsce kobiety w sprzeciwie na "ustawy aborcyjne" chciały wejść do kościołów Najman z "młodzieżą" też robili "porządki", jeśli się nie mylę to padły i słowa o strzelaniu. Gdyby w Polsce jakaś "mniejszość niemiecka" zdobyła większość w sejmie i przeprowadziła "przyłączenie" kościoła katolickiego do ewangelickiego chciałbym widzieć reakcję Polaków. Dla "ukrainca/ruska" ze wschodu, nasza rota jest tak samo aktualna z tą różnicą że "nie będzie ukr pluł nam w twarz".
zielony71 pisze:
01 mar 2022, 6:29
....Czy władze państwowe mogą jednak tolerować sytuację, w której obywatel Ukrainy, który chce coś załatwić w urzędzie na wschodzie kraju, nie zostanie obsłużony z powodu nieznajomości języka rosyjskiego? ...
A jak władze Szwajcarii rozstrzygnęły taki problem, i jak dotychczas przez osiemdziesiąt lat to działało bez problemu.

Re: Pomoc dla ukraińskich sił zbrojnych

: 01 mar 2022, 8:47
autor: zielony71
Tak, w Szwajcarii działa to dobrze, ale trzeba wziąć pod uwagę kontekst historyczny, czyli to, że Ukraina była przez długi czas pod okupacją sowiecką.
Dlatego właśnie wejście Ukrainy do UE, byłoby korzystne także dla jej obywateli ze wschodu, bo wymusiło by przestrzeganie praw człowieka. Tylko, że to jest wbrew planom Putina.

Re: Pomoc dla ukraińskich sił zbrojnych

: 01 mar 2022, 9:05
autor: wit
rozmawiałem z wieloma Ukraińcami -często spotykam ich w związku z pracą -i powyższe (to co pisze Tkoko) jest bardzo bliskie prawdy. Ukraina to masa ludzi różnego pochodzenia etnicznego -zazwyczaj wykorzystywanych i dość naiwnych -oraz władze bardzo często wywodzące się z kręgu oligarchów lub gangsterki/mafii które chcą jak najwięcej nachapać. to nie wojna o wolność -bo wolności nigdy tam nie było -tylko jak zwykle wojna o koryta i strefy wpływów.
Zarówno pomiędzy kolejnymi władzami szukającymi poparcia a to po stronie Rosji -a to Uni -jak i pomiędzy samymi mocarstwami o strefy wpływów.
To wielu ludzi z których każdy chciałby być gdzie indziej i wcale niekoniecznie ginąć za narzuconą sobie władzę.

Wszelkie sankcje uderzają głównie w małych szarych obywateli -zarówno w Rosjan jak i nas i samych Ukraińców też. To tak jakbym w ramach kłótni nie dał własnej Żonie kasy na zakupy -a potem dziwił się, że nie ma obiadu i sam jestem głodny...
Tym wielkim to totalnie nic nie wnosi. Dyskutowane kilka dni i ogłaszane wszędzie z wyprzedzeniem zamrożenie środków i kont bankowych -ja tylko zapytam "ile czasu potrzeba żeby zrobić przelew i wycofać kasę z banku który za tydzień ma mi zamrozić ? " zwłaszcza ile czasu trzeba jeśli ktoś jest współwłaścicielem lub właścicielem banku ?
tak więc wielka sankcja w wiadomości dla mediów i własnych wyborców -a pieniądze już dawno są gdzie indziej... Sankcje to głównie wielka pokazówka -i biznes. Gaz zdrożeje -dostawca i tak zarobi bo bierze %. A 30% od 200-u to więcej niż od 100-u. Płaci zwykły Kowalski. Zyskuje jakiś "Omajtek"...


A podsycanie konfliktu to biznes... tak naprawdę to wojna interesów wielkich mocarstw a przede wszystkim oligarchów z tych mocarstw prowadzona rękoma zwykłych ludzi. wojna Rosja kontra Unia prowadzona na Ukrainie. Z udziałem Stanów i Chin. Każdy "wielki"gra o wielką kasę i wpływy -a giną zwykli obywatele z obu stron.

Aż się prosi cytat z książki "Paragraf 22" "generał xxx był bardzo odważny -nigdy nie bał się wysyłać swoich żołnierzy na śmierć"

więc niech nikt w ramach działalności charytatywnej nie prosi o wsparcie żadnej ze stron konfliktu kasą na broń -bo to jak rozdawanie kastetów gdy biją się na dyskotece. I osobiście mam bardzo głęboko kto na kogo napadł -żołnierz dostaje rozkaz i musi iść. i często ginąć. A rany i śmierć są niezależne od narodowości. I podobnie płacze matka czy dziecko zabitego Rosjanina jak zabitego Ukraińca. Czy on z tej czy tamtej strony konfliktu to tragedia i zło.
Złem jest sama wojna.
Wojna jak zazwyczaj w imię interesów tych wielkich i bogatych.

Re: Pomoc dla ukraińskich sił zbrojnych

: 01 mar 2022, 9:40
autor: zielony71
Wit, oczywiście masz wiele racji, ale powiedz szczerze, chciałbyś się znaleźć w rosyjskiej strefie wpływów?
Czy stawiłbyś zbrojny opór, gdyby wbrew Twojej woli próbowano Cię tam zbrojnie wcielić?

Re: Pomoc dla ukraińskich sił zbrojnych

: 01 mar 2022, 10:29
autor: wit
równie mocno nie chciałbym mieszkać na Ukrainie pod tamtejszymi rządami i w strefie wpływów Uni z utrzymywaniem jednostek nato szachujących się z Rosją z terenu tuz obok mnie.

A rosyjska strefa wpływów -stary dość jestem -i z tego co pamiętam kiedyś pod tamtym wpływem nie wszystko było gorsze niż teraz. Parafrazując "ksiądz pana winni -pan księdza a nam biednym zewsząd... dobrobyt"
Problem w tym, że ludzie nie walczą żeby przed czymś się uchronić lub pomóc sobie -walczą chroniąc władzę i żeby ci przy korytach się nachapali.
Walczą -bo tak maja wpajane w mediach reklamach -ogólne pranie mózgów...

.... najpierw był film o walce o pokój -potem w tv mówili o potrzebie walki o pokój... potem w gazecie pisało... baca Józek wstał sprzed telewizora, wziął ciupaske i poszedł do karczmy walczyć o pokój.

Re: Pomoc dla ukraińskich sił zbrojnych

: 01 mar 2022, 11:07
autor: zielony71
A no widzisz, to tym się różnimy. Ja też pamiętam stary ustrój, i nowy mi się zdecydowanie bardziej podoba. Choć oczywiście też ma swoje wady.

Re: Pomoc dla ukraińskich sił zbrojnych

: 01 mar 2022, 14:29
autor: wit
nigdzie ni pisałem, że stary ustrój mi się podobał... ale obecny nowy też jest do d... - różni się głównie tym ,że ma lepszą i bardziej jednolitą propagandę i pięknie wygląda w wiadomościach tvp.

także ta wojna to drugie, trzecie i dziesiąte dno...

Re: Pomoc dla ukraińskich sił zbrojnych

: 01 mar 2022, 14:40
autor: zielony71
No ale to nie jest koncert życzeń :-D Przy naszym położeniu geograficznym mamy do wyboru albo taki ustrój jaki ma Rosja, albo taki jak w Europie. Innej opcji nie ma. Ukraina długo się nie mogła zdecydować co woli i teraz Putin postanowił zadecydować za nich.

Re: Pomoc dla ukraińskich sił zbrojnych

: 01 mar 2022, 14:52
autor: wit
nie Ukraina decydowała, że woli dawać władzę tym co głośniej krzyczą i więcej obiecują -i mieli gangsterkę... zresztą czynnie wspieraną przez Unię.

A Putin zadecydował, że nie chce mieć za kolejnym płotem wrogiej mu uni i natowskiej broni.Zadecydował tak w sytuacji gdy pół europy całowało go w... i wydawało się, że pójdzie mu łatwo i przyjemnie... nie poszło.
A teraz podsycanie konfliktu to drażnienie wściekłego niedźwiedzia ... jak się jest ratlerkiem pomiędzy niedźwiedziem tygrysem lwem, żmijami itd -to się siedzi w swojej norze a nie gryzie po łydkach -bo mogą zadeptać.

Re: Pomoc dla ukraińskich sił zbrojnych

: 01 mar 2022, 16:53
autor: WojtekErnest
Mam nadzieję ze jednak Rosja pozbędzie się Putina przy pomocy szeroko pojetych oligarchow.
Bo lepiej zeby to nie byla druga Korea Północna.
Wspominanie 'dobrych' czasów PRL, NRD, negowanie EU i naszego w niej miejsca, odmawianie Ukraińcom zmiany klimatu na bardziej porozachodni, pachnie mi jednak sieroctwem po socjalizmie. To aby nie używać mocniejszych określeń.

Re: Pomoc dla ukraińskich sił zbrojnych

: 01 mar 2022, 17:25
autor: tkoko
WojtekErnest pisze:
01 mar 2022, 16:53
Mam nadzieję ze jednak Rosja pozbędzie się Putina przy pomocy szeroko pojetych oligarchow.
Bo lepiej zeby to nie byla druga Korea Północna.
Wspominanie 'dobrych' czasów PRL, NRD, negowanie EU i naszego w niej miejsca, odmawianie Ukraińcom zmiany klimatu na bardziej porozachodni, pachnie mi jednak sieroctwem po socjalizmie. To aby nie używać mocniejszych określeń.
Fajne, Gazprom na zeszłorocznych "sankcjach" i bez większych dostaw gazu do EU zarobił dwa razy więcej niż rok wcześniej. Teraz zarobi zapewne jeszcze więcej, no chyba że zgodzisz się na powrót kuchni opalanych węglem. :D
zielony71 pisze:
01 mar 2022, 9:40
Wit, oczywiście masz wiele racji, ale powiedz szczerze, chciałbyś się znaleźć w rosyjskiej strefie wpływów?
Czy stawiłbyś zbrojny opór, gdyby wbrew Twojej woli próbowano Cię tam zbrojnie wcielić?
Kłopot w tym że "Ukraińcy" ze wschodu jeżdżą za pracą do Rosji.

Re: Pomoc dla ukraińskich sił zbrojnych

: 01 mar 2022, 17:35
autor: verre
:roll: nie możecie się powstrzymać? To temat o pomocy, ja proponuję wesprzeć finansowo pomoc medyczną, ( Polska Misja Medyczna) np. tutaj: https://pmm.org.pl/chce-pomoc
sam tak zrobiłem.

Re: Pomoc dla ukraińskich sił zbrojnych

: 01 mar 2022, 18:12
autor: pxl666
Wit . Skąd bierzesz info ?

Re: Pomoc dla ukraińskich sił zbrojnych

: 01 mar 2022, 18:16
autor: zielony71
Kłopot w tym że "Ukraińcy" ze wschodu jeżdżą za pracą do Rosji[
Gdyby wkroczył tylko do Donbasu, to zapewne jak zwykle skończyło by się na gadaniu.
nie możecie się powstrzymać
Admin na urlopie, to myszy harcują ;-)

Re: Pomoc dla ukraińskich sił zbrojnych

: 01 mar 2022, 18:16
autor: Yasiu77
i na tym może zakończmy...za dużo emocji. Każdy niech pomaga jak umie najlepiej i będzie dobrze.