Problem z wyświetlaczem Bafang SW102

ODPOWIEDZ
pepe0225
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 08 wrz 2019, 10:42

Problem z wyświetlaczem Bafang SW102

Post autor: pepe0225 »

Cześć,

po wywrotce mam uszkodzony wyświetlacz SW102, zakupiłem na aliexpress nowy, lecz nie chciał się odpalić. Miałem podejrzenie, że mogłem go uszkodzić podłączając, dlatego zakupiłem drugi. Jednak przy drugim jest ta sama historia... Niestety po podłączeniu wyświetlacza do sterownika w sterowniku zaczyna migać czerwona lampka, a wyświetlacz kompletnie nie reaguje na jakiekolwiek włączniki (ekran cały czas się nie zapala). Cyz jest to może spowodowane innym oprogramowaniem w wyświetlaczu? Wyczytałem w instrukcjii sprawdziłem po numerze seryjnym, że możliwa jest wgrana inna wersja oprogramowania. Czy to jednak powodowało by, żeby wyświetlacz nawet się nie włączał? Czy ktoś ma pomysł co można zrobić? Czy możliwy jest jakiś downgrade wersji wyświetlacza? Teraz zostałem z dwoma nowymi wyświetlaczami z którymi nie mam co zrobić...
Załączniki
photo_2023-04-24_21-36-12.jpg
photo_2023-04-24_21-36-16.jpg
tkoko
Forumowicz
Posty: 5043
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Problem z wyświetlaczem Bafang SW102

Post autor: tkoko »

pepe0225 pisze:
24 kwie 2023, 21:36
po wywrotce mam uszkodzony wyświetlacz SW102, zakupiłem na aliexpress nowy, lecz nie chciał się odpalić. Miałem podejrzenie, że mogłem go uszkodzić podłączając, dlatego zakupiłem drugi. Jednak przy drugim jest ta sama historia... Niestety po podłączeniu wyświetlacza do sterownika w sterowniku zaczyna migać czerwona lampka, a wyświetlacz kompletnie nie reaguje na jakiekolwiek włączniki (ekran cały czas się nie zapala).
Jeżeli wyświetlacz się nie włącza (nie świeci), to znaczy że jest źle podłączony sygnał "PL" (Power Lock). Masz na pewno sterownik Bafang, bo wygląda na to że masz inne złacze np. KT/Lishui. Co prawda nie powinno się to wpiąć przy HIGO, ale może masz inne złącze.
Załączniki
bafang wtyki.JPG
pepe0225
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 08 wrz 2019, 10:42

Re: Problem z wyświetlaczem Bafang SW102

Post autor: pepe0225 »

tkoko pisze:
25 kwie 2023, 7:57
pepe0225 pisze:
24 kwie 2023, 21:36
po wywrotce mam uszkodzony wyświetlacz SW102, zakupiłem na aliexpress nowy, lecz nie chciał się odpalić. Miałem podejrzenie, że mogłem go uszkodzić podłączając, dlatego zakupiłem drugi. Jednak przy drugim jest ta sama historia... Niestety po podłączeniu wyświetlacza do sterownika w sterowniku zaczyna migać czerwona lampka, a wyświetlacz kompletnie nie reaguje na jakiekolwiek włączniki (ekran cały czas się nie zapala).
Jeżeli wyświetlacz się nie włącza (nie świeci), to znaczy że jest źle podłączony sygnał "PL" (Power Lock). Masz na pewno sterownik Bafang, bo wygląda na to że masz inne złacze np. KT/Lishui. Co prawda nie powinno się to wpiąć przy HIGO, ale może masz inne złącze.
Dziękuje bardzo za szybką odpowiedź. Po sprawdzeniu kolorów kabli i kolejności pinów wszystko wskazuje na to, że sterownik to wersja Bafang, podmieniłem kolory zgodnie ze schematem który wysłałeś, jednak tym razem dioda w sterowniku już nie migała a wyświetlacz nadal się nie włączył. Na serwisie akurat miałem rower ze sterownikiem bafang oraz KT, i oba nowe wyświetlacza na żadnym z nich się nie uruchomiły... Czy coś naprawdę robię źle, bo już nie mam na to pomysłu.
tkoko
Forumowicz
Posty: 5043
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Problem z wyświetlaczem Bafang SW102

Post autor: tkoko »

Podłącz sam wyświetlacz do napięcia (masę/czarny i plus zasilania/czerwony) musi się włączyć/zaświecić (przytrzymaj dłużej przycisk ON/Wł). Jeżeli tak się nie dzieje to zapewne wyświetlacze są wadliwe.
pepe0225
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 08 wrz 2019, 10:42

Re: Problem z wyświetlaczem Bafang SW102

Post autor: pepe0225 »

Sorki, że odgrzebuje temat. Jeżeli przy pierwszym podłączeniu został pomylony plus z minusem to wyświetlacz jużnie jest do odratowania i jest spalony na amen, czy ma wbudowane jakieś zabezpieczenia antyzwarciowe?
ODPOWIEDZ