Tarcie w tylnym kole

ODPOWIEDZ
krzysiek1207
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2023, 18:15

Tarcie w tylnym kole

Post autor: krzysiek1207 »

Witam , mam problem z tarciem w tylnym kole, nie wiem skad ten dzwięk, czy z silnika czy z wolnobiegu czy moze z czegos jescze innego.
Może ktoś będzie od czego tak się robi. Rower to nowy, fabryczny, tani chińczyk przejechałem około 300 km i tak zaczęło robić.
Wysyłam link z filmikiem. Robi się tak jak przestanę pedałowac, gdy pedałuję to jest wszystko ok.

https://youtube.com/shorts/WBPVVy7sMFc?feature=share
Awatar użytkownika
2kola
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:56

Re: Tarcie w tylnym kole

Post autor: 2kola »

łożysko jednokierunkowe?
krzysiek1207
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2023, 18:15

Re: Tarcie w tylnym kole

Post autor: krzysiek1207 »

Nie wiem, nie rozkręcałem tego, ani nie znalazłem informacji nigdzie jakie łożysko. Wiem tylko że silnik 750 W przekładniowy i nie ma kasety tylko jest wolnobieg.
Awatar użytkownika
2kola
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:56

Re: Tarcie w tylnym kole

Post autor: 2kola »

Jak nowy rower to uderzaj z tym problemem do sprzedawcy, a samemu nie kombinuj.
Awatar użytkownika
2kola
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:56

Re: Tarcie w tylnym kole

Post autor: 2kola »

krzysiek1207 pisze:
17 sie 2023, 16:37
Nie wiem, nie rozkręcałem tego, ani nie znalazłem informacji nigdzie jakie łożysko. Wiem tylko że silnik 750 W przekładniowy i nie ma kasety tylko jest wolnobieg.
Ew. możesz odkręcić wolnobieg i zakręcić kołem w tym samym kierunku ręką i zobaczysz czy to tarcie i hałas dalej występuje.
pumpek
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 12 wrz 2023, 12:19
Kontakt:

Re: Tarcie w tylnym kole

Post autor: pumpek »

Łańcuch i kaseta: Upewnij się, że łańcuch i kaseta są czyste, dobrze naoliwione i w dobrym stanie. Jeśli łańcuch jest zbyt zużyty lub brudny, może powodować tarcie i hałas.

Opona i dętka: Sprawdź, czy opona i dętka nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, takich jak zadrapania, nacięcia lub opona wciśnięta w koło. Upewnij się również, że opona jest odpowiednio napompowana do zalecanych wartości ciśnienia.

Szprychy i koło: Sprawdź, czy nie ma luzów w szprychach ani nieprawidłowego napięcia. Koło powinno być dobrze wycentrowane i nie mieć żadnych uszkodzeń, takich jak wgniecenia czy wypukłości.

Łożyska piasty: Możliwe jest, że źródłem problemu jest uszkodzone łożysko w piaście tylnego koła. Możesz to sprawdzić, chwytając koło i próbując poruszać nim na boki. Jeśli jest luz, łożyska mogą wymagać konserwacji lub wymiany.

Rama i elementy mocujące: Sprawdź, czy nie ma luzów w ramie roweru ani w elementach mocujących. Upewnij się, że wszystkie śruby i nakrętki są dokładnie dokręcone.
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1327
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Tarcie w tylnym kole

Post autor: Yasiu77 »

pumpek pisze:
12 wrz 2023, 12:27
Łańcuch i kaseta: Upewnij się, że łańcuch ....
i co Wy na to? :)
ODPOWIEDZ