jakie panele PV

ODPOWIEDZ
wit
Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:42
Lokalizacja: Skierniewice

jakie panele PV

Post autor: wit »

Pany -podrzućcie namiar na jakieś tanie dobre panele ... czyli optimum cena/wydajność,jakość będę składał off grid.

jednostronne -bifacjal mi niepotrzebny, kolor bez znaczenia -ma działać.

moc na sztukę rzędu 350-415W -raczej rozglądam się za trochę mniejszymi, lżejszymi -montaż będzie prowizorka, będą przenoszone -więc waga i wygoda ma znaczenie.

przeglądam na https://ali-shop.com.pl/ -czy ktoś zna ten sklep ? i czy ktoś może ocenić panele

https://ali-shop.com.pl/LONGI-LR4-60HPB ... Full-Black

https://ali-shop.com.pl/longi-lr4-60hih ... -rama-p426

z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1009
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: jakie panele PV

Post autor: Przemek »

Ja mam Trina solar vertex S ,, ale widzę że ciągle trzymają cenę w okolicy 400zł , wybrałem je bo sa mniejsze i montowałem wertykalnie a one maja do tego przeznaczony HALF no i multibar ale to już chyba wszystkie mają .. te Longiny sa w zasadzie za darmo :) jak jak sie zastanawiałem 3 lata temu to kosztowały w granicach 700-800SZT ..
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 775
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: jakie panele PV

Post autor: lukk »

Ja mam od jakichś 2 lat 14 sztuk LR4-60HPH 375M, nie mam z nimi problemów. U mnie zamontowane na ramie alu i z balastem na dachu płaskim.
Awatar użytkownika
Mel48
Forumowicz
Posty: 235
Rejestracja: 22 lis 2018, 9:17
Lokalizacja: kotlina kłodzka

Re: jakie panele PV

Post autor: Mel48 »

Cena to podstawa ja dokupiłem takie co miałem wcześniej ale to używki abym miał takie same robie of -grid 9,6kwp teraz czytam jaki falownik kupić aby pasował do napięcia melexa 668 i turbiny wiatrowej . Narazie razie grzeją bezpośredni bufor 300l Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 mar 2024, 18:59 przez Mel48, łącznie zmieniany 1 raz.
wit
Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:42
Lokalizacja: Skierniewice

Re: jakie panele PV (do off grid)

Post autor: wit »

znalazłem takie -chyba cenowo najkorzystniejsze
Longi - LR5-54HTH-430M -po 290zł
Longi LR5-66HPH-505M 505W -po 330zł
Longi LR5-72HTH-525M -po 355zł

które z nich polecacie ? -któryś może unikać ? -cena za Wat zbliżone 65-67 groszy

-wymiarowo nie robi problemu -miejsca mam sporo -chwilowo pójdą na duży dach stodoły, obecnie planowane 3 do 5kW (zależnie na ile kasy starczy...)

docelowo za 2-3lata będą przeniesione na budynek gospodarczy i potem będzie rozbudowa instalacji
ambitny plan jest taki, żeby w miarę możliwości dodawać/mocno przewymiarować panele względem falownika -coby i zimą trochę pchało w baterie.
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1009
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: jakie panele PV

Post autor: Przemek »

ja bym brał najtańsze , jeśli instalacja jest rozwojowa i masz wolne miejsce to zawsze można dołożyć panel .. przy tych cenach które w zasadzie poleciały na pysk to jeden w tą czy w ta nie robi wielkiej różnicy ,, według mnie ,,, longi to dobra firma ,,
wit
Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:42
Lokalizacja: Skierniewice

Re: jakie panele PV

Post autor: wit »

wszystkie te 3 typy w porównaniu na moc ceny takie same

trochę więcej wat -trochę wyższa cena.

biorąc np 3kW wyjdzie tak samo przy każdym z tych typów. kwestia czy któryś jest w jakiś sposób lepszy/gorszy od pozostałych....
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1009
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: jakie panele PV

Post autor: Przemek »

nie doradzę Ci w sprawie najlepszejszego modułu z tych longi, ale, z doświadczenia i rozmyślań zakupił bym jednak bifancial , jeśli cena jest podobna ( lub niewiele wyższa ) u mnie one oddały by nieco energii więcej ( TY piszesz że planujesz instalacje rozwojową ),, dziś zamontował bym bifancialne, jak kupowałem swoje to ta technologia raczkował i była droga ...
edyta
bifancial..ta technologia jest pozbawiona foli EWA to raczej będzie wpływać na plus przy oddawaniu ciepła ?
dziś widzę więcej plusów z uwagi na cenę ..
ODPOWIEDZ