Hulajnoga elektryczna Xiaomi

Dyskusje co kupić, konsultacje parametrów, ceny i dostępności
ODPOWIEDZ
katka76
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2023, 17:23

Hulajnoga elektryczna Xiaomi

Post autor: katka76 »

Dzień dobry. Posiadam hulajnogę Mi Electric Scooter Essential. Hulajnoga jest nowa, sprawna. Chłopak, który chce ją kupić twierdzi, że wolno jeździ, max 13km/h. Tłumaczę mu, że są trzy tryby prędkości, a on do mnie, że przy trybie sport jedzie max 14km/h. Jeszcze twierdzi, że bateria krótko trzyma. Nie chce mi się w to wierzyć, ponieważ od pierwszego użytkowania jej przez mojego syna, tylko w celu sprawdzenia czy jeździ i czy hamulce są sprawne była naładowana 100%. Potem nie była w ogóle używana przez ponad dwa miesiące. W momencie kupna jej przez tego chłopaka bateria miała 74%. Czy może ktoś mi pomoże w ustaleniu przyczyny tej wolnej jazdy? Może coś zmieniał w aplikacji? Może przywrócenie do ustawień fabrycznych pomoże?
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2068
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Hulajnoga elektryczna Xiaomi

Post autor: Tooropek »

Bateria ma rozjazd czyli poszczególne segmenty nie lądują się tak jak nakazują książki. Może tak być że akumulator nie ładuje się do końca. Trzeba by podłączyć się przez bluetooth do bmsa i aplikacją downg sprawdzić jakie są napięcia na sekcjach, czyli faktyczny stan naładowania, przy okazji także można zerknąć na ilość przejechanych kilometrów oraz ilość cykli zrobionych.
To jest moja forma diagnozy i od tego bym na pewno zaczął poszukiwania przyczyny wolnej jazdy.
Pozdrawiam
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
katka76
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2023, 17:23

Re: Hulajnoga elektryczna Xiaomi

Post autor: katka76 »

Wszystko fajnie brzmi, ale jestem trochę laikiem w tych sprawach i trzeba mi wytłumaczyć "łopatologicznie". Czy w jego pobranej aplikacji, w telefonie mogę to zrobić? Czy bms jest widoczny w tej aplikacji?
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2068
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Hulajnoga elektryczna Xiaomi

Post autor: Tooropek »

Apka downG znajdziesz ją w internecie. Łączysz się po bluetooth i dalej wszystko jest w opcjach. Aplikacja jest bardzo przejrzysta.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
katka76
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2023, 17:23

Re: Hulajnoga elektryczna Xiaomi

Post autor: katka76 »

Ta apka nie jest dostępna na mój telefon, bo została stworzona na starszą wersję Androida. A na Xiaomi Home tego nie sprawdzę?
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2068
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Hulajnoga elektryczna Xiaomi

Post autor: Tooropek »

Nie. Mam androida 13 i działa apka więc szukaj dalej.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
katka76
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2023, 17:23

Re: Hulajnoga elektryczna Xiaomi

Post autor: katka76 »

Ja mam Androida 14
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2068
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Hulajnoga elektryczna Xiaomi

Post autor: Tooropek »

Nie mój problem, wybacz. Mam teraz napisać, że zmień telefon? Zrobiłem co mogłem... Pozdrawiam
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
gość
Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 20 maja 2019, 22:28

Re: Hulajnoga elektryczna Xiaomi

Post autor: gość »

Ewentualnie problem jest po stronie bms.
Xiaomi miało strasznie wadliwe BMS'y bluetooth.
W aplikacji pokazywały że pakiet ma rozjazdy a sprawdzenie sekcji miernikiem dawało całkiem inne wyniki.
ODPOWIEDZ