Bydgoszcz - hulajnoga 100km/h, 6500W, napęd na 2 koła

Dyskusje co kupić, konsultacje parametrów, ceny i dostępności
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Bydgoszcz - hulajnoga 100km/h, 6500W, napęd na 2 koła

Post autor: Dede »

Ja mam hulajnoge FLJ SK3 z przodu mam sprężynę 1600 LBS a z tyłu mam dwie sztuki po 1200 LBS a ty masz jakie sprężyny?
A tak ciekawości sterowniki 2x45A od ZERO 11X mają po 2x45A? bo znalazłem na Youtube ze mają max 81A wiec 2x~40,5A i brakuje to tych 2x45A

U siebie mam sterowniki 2x50A a zeczywistości mają 2x40A piku bylo 82A według BMS. Wymieniłem mosfety i ustawiłem 55A z sterownika jednego do tej pory działa.
Orginalne przewody do silnika musiałem wymienić bo sie stopiła izolacja i to przy sterowniku 40A a jak u Ciebie z przewodem fazowym do silnika jakie masz?
Awatar użytkownika
STELMI
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 04 cze 2020, 19:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Bydgoszcz - hulajnoga 100km/h, 6500W, napęd na 2 koła

Post autor: STELMI »

pxl666 pisze:
19 sty 2021, 9:48
Kompresor nie nabija 180psi. Do damperów są pompki. No A jak jest nieszczelny to jak ma trzymac ?

Gdzie kupujesz kolce ?
jest szczelny, nowy. Widzisz, a ja nie wiedziałem ile trzeba dać ciśnienia i myślałem, ze kompresorem ogarnę :)

Kolce tutaj:

https://www.aliexpress.com/item/4000190 ... 4c4dml2bYz

Na hulajnogę myślałem, że 2 zestawy mi wystarczą, ale jednak kolejne 2 domówiłem bo jest zdecydowanie za mało
Awatar użytkownika
STELMI
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 04 cze 2020, 19:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Bydgoszcz - hulajnoga 100km/h, 6500W, napęd na 2 koła

Post autor: STELMI »

Dede pisze:
19 sty 2021, 10:01
Ja mam hulajnoge FLJ SK3 z przodu mam sprężynę 1600 LBS a z tyłu mam dwie sztuki po 1200 LBS a ty masz jakie sprężyny?
A tak ciekawości sterowniki 2x45A od ZERO 11X mają po 2x45A? bo znalazłem na Youtube ze mają max 81A wiec 2x~40,5A i brakuje to tych 2x45A

U siebie mam sterowniki 2x50A a zeczywistości mają 2x40A piku bylo 82A według BMS. Wymieniłem mosfety i ustawiłem 55A z sterownika jednego do tej pory działa.
Orginalne przewody do silnika musiałem wymienić bo sie stopiła izolacja i to przy sterowniku 40A a jak u Ciebie z przewodem fazowym do silnika jakie masz?
ja żałuję, że jak konktrolery były nowe to nie zmierzyłem. Teraz tylny się przysmażył i czuję, że hulajnoga nie jedzie tak jak była nowa i sprawdziłem to obecnie daje mi w peaku lekko ponad 80A. Fabrycznie mogło być 90A. Co do samej hulajnogi ZERO 11X to tam winna jest bateria a nie sam kontroler, że daje mniej.
Nie wiem jakie mam sprężyny. Przednie zawieszenie jest hydrauliczne i działa świetnie, ale z tyłem nadal walczę, bo lekko ze mną nie ma jak zasuwam po korzeniach po 80km/h lasami.
Ty masz z tyłu samą sprężynę czy jakiś lepszy damper?
Przewody do silnika skracałem, ale nadal są fabryczne, chociaż trochę od tylnego silnika otulina już dostała od gałęzi itp (teraz puściłem przewód górą), Kumpel z podobny setupem tylko przy 60V nie skrócił tylko zawinął przewody to mu stopiło, ja mam poskracane, lutowane, przejechałem ok 3000km i są nadal w BDB kondycji
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Bydgoszcz - hulajnoga 100km/h, 6500W, napęd na 2 koła

Post autor: pxl666 »

poszukaj na olx firmowego foxa na sprężynie i napewno będzie lepszy niż jakieś chińskie cudo
do 500 idzie znaleźć jakieś dh3 dh4 a sprężyna jest pewniejsza niż samo ciśnienie , zwłaszcza do katowania
Awatar użytkownika
STELMI
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 04 cze 2020, 19:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Bydgoszcz - hulajnoga 100km/h, 6500W, napęd na 2 koła

Post autor: STELMI »

pxl666 pisze:
19 sty 2021, 14:27
poszukaj na olx firmowego foxa na sprężynie i napewno będzie lepszy niż jakieś chińskie cudo
do 500 idzie znaleźć jakieś dh3 dh4 a sprężyna jest pewniejsza niż samo ciśnienie , zwłaszcza do katowania
znajdź foxa 125mm ;) Zaczynają się od 150mm pewnie ;)
Mam w garażu tego aira, dałem prawie 300zł, to go zamontuje, jak zdechnie to pomyślę o czymś innym

https://www.aliexpress.com/item/4000234 ... 4c4dU7wteG
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Bydgoszcz - hulajnoga 100km/h, 6500W, napęd na 2 koła

Post autor: Dede »

STELMI pisze:
19 sty 2021, 10:28

Ty masz z tyłu samą sprężynę czy jakiś lepszy damper?
Przewody do silnika skracałem, ale nadal są fabryczne, chociaż trochę od tylnego silnika otulina już dostała od gałęzi itp (teraz puściłem przewód górą), Kumpel z podobny setupem tylko przy 60V nie skrócił tylko zawinął przewody to mu stopiło, ja mam poskracane, lutowane, przejechałem ok 3000km i są nadal w BDB kondycji
Fabryczne montowane EXA 291 R narazie jak nowy i działa zobaczę później czy będę wymieniać.
https://a.aliexpress.com/_B17oHh

Co do przewodów do silnika był za długi fabrycznie i była pętla zrobiona i stopiła izolację, teraz mam grubsze i krótki przewód.
kuben608
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2021, 21:33

Re: Bydgoszcz - hulajnoga 100km/h, 6500W, napęd na 2 koła

Post autor: kuben608 »

Witam nie znalazłem nigdzie informacji albo po prostu przegapiłem .. Czy możesz mi powiedzieć orientacyjnie ile taka zabawka może kosztować ? chciałbym cos podobnego kupic/zbudować ale nie wiem czy koszta pozwolą Pozdrawiam
Awatar użytkownika
STELMI
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 04 cze 2020, 19:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Bydgoszcz - hulajnoga 100km/h, 6500W, napęd na 2 koła

Post autor: STELMI »

kuben608 pisze:
21 mar 2021, 21:36
Witam nie znalazłem nigdzie informacji albo po prostu przegapiłem .. Czy możesz mi powiedzieć orientacyjnie ile taka zabawka może kosztować ? chciałbym cos podobnego kupic/zbudować ale nie wiem czy koszta pozwolą Pozdrawiam
wszystko zależy od tego ile wyjdzie Ciebie bateria - Gdybym kupował ogniwa i zlecił jej wykonanie to do ceny, którą podam poniżej możesz doliczyć spokojnie 4 tys zł.
Mnie hulajnoga wyszła ok 7 tys zł.

Byłbym skłonny za 8 tys bez negocjacji ją sprzedać (kusi, żeby zrobić jeszcze szybszą :D )
Awatar użytkownika
STELMI
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 04 cze 2020, 19:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Bydgoszcz - hulajnoga 100km/h, 6500W, napęd na 2 koła

Post autor: STELMI »

Trochę czasu minęło, trochę kilometrów przybyło, również w ciężkim terenie, co niestety sprawiło, że hulajnoga wymagała pozbycia się reszty chińskich części z zawieszenia i zastąpienia ich wykonanymi przeze mnie dużo mocniejszymi odpowiednikami, i tak:

Padło drugie miejsce łączenia przodu z tyłem, ponownie w miejscu składania kierownic - aż się wierzyć nie chce, ale takie miejsca chińczycy robią z odlewu a nie laser + spawanie. Zrobiłem moją metodą, całość przeze mnie zaprojektowana, a później wykonana z kwasiaka, jest pewnie 3-4 razy cięższe, ale jednocześnie tak mocne, ze mogę zapomnieć o tym miejscu ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety trudów offroadu nie wytrzymał tylny damper powietrzny. Po jednym wyskoku na ok 3m postanowił puścić powietrze. Najwidoczniej błoto, które na niego chlapało + ciężka eksploatacja sprawiły, że poległ:

Obrazek
Obrazek

Zamówiłem hydrauliczny, jednak ze względu na to, ze sezon w pełni i nie wyobrażam sobie nie jeździć to za pomocą płaskownika zrobiłem sobie hardtaila :)

Obrazek
Obrazek


Sprawdziłem też wczoraj (oczywiście na zamkniętym odcinku drogi, bla bla bla) czy dalej jedzie tak jak jechała ;)
Wynik - 104km/h :D

Wciąż zap...la :D
Adgl
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 14 cze 2020, 16:06
Lokalizacja: Tychy

Re: Bydgoszcz - hulajnoga 100km/h, 6500W, napęd na 2 koła

Post autor: Adgl »

Kolego ja trzymam za Ciebie kciuki że będzie to najszybsza hulajnoga w Polsce :)
Ostatnio zmieniony 28 cze 2021, 23:09 przez Adgl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomekhulajka
Forumowicz
Posty: 114
Rejestracja: 25 paź 2021, 8:46
Lokalizacja: świdwin

Re: Bydgoszcz - hulajnoga 100km/h, 6500W, napęd na 2 koła

Post autor: tomekhulajka »

Maran_hand pisze:
18 cze 2020, 18:09
Wykonanie, osiągi ..i Twoja odwaga robi wrażenie! 😉 Ja jechałem hulajnogą raz w życiu, 20 km/h i było to przeżycie którego nigdy więcej nie będę chciał powtórzyć. Zawsze mnie zastanawiało jak jest z hamowaniem przy takiej prędkości? W moim wyobrażeniu, albo hamujesz delikatnie ..i nie zawsze zdążysz, lub gwałtownie i lecisz przez kierownicę. Jak jest w rzeczywistości? I drugie pytanie. Przy takim rozmiarze kółek i większej prędkości jak zachowa się hulajka po najechaniu na jakąś przeszkodę, nierówność czy dziurę?
Ja latam nie 💯 tylko tak pomiędzy 30kmh a 60kmh i hamowanie w tych górnych prędkościach wymaga przykucniecia odchylenia i sprawnego naciskania hamulca jednego jak i drugiego .
Wyczucie chyba wchodzi w grę
Awatar użytkownika
tomekhulajka
Forumowicz
Posty: 114
Rejestracja: 25 paź 2021, 8:46
Lokalizacja: świdwin

Re: Bydgoszcz - hulajnoga 100km/h, 6500W, napęd na 2 koła

Post autor: tomekhulajka »

Kolego z Bydgoszczy śledziłem twoje poczynania oglądałem YouTube to co zrobiłeś do jeżdżenia to jest rewelka . Te projekty i wykonanie .profesjonalizm . Wiem co mówię bo trochę bawię się w rysunki i laser to u ciebie też wygląda naprawdę dobrze . ( Podobnie jak ja lubisz zrobić coś konkretnie )
Życzę dalszych projektów i powodzenia .
Ps. Wy tam w Bydgoszczy macie z kim jeździć z tego co wiem ja tu na Pomorzu zachodnim kurde nie mam z kim.
Yogi_1997
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 02 cze 2022, 23:20

Re: Bydgoszcz - hulajnoga 100km/h, 6500W, napęd na 2 koła

Post autor: Yogi_1997 »

Siema. Hulajka pierwsza klasa, coś podobnego będę chciał budować, tylko, że prawdopodobnie 20s17/18p aby deck nie był za szeroki. Już kurier wiezie paczuszkę z uszkodzona hulajka bodajże kaboo jako baza (na razie mój poczciwy motus pro sport do przyszej wiosny musi wytrzymać.
Dałbyś namiary na ten sklep w którym kompletowałem całość na Ali? Realnie na 20p ile jesteś w stanie km zrobić jadąc tak jak chcesz, bez oszczędzania? Załóżmy +/- jednolita prędkość 40-60km/h? Chciałbym aby te 50-60km było do zrobienia.
Arturslyk
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 18 cze 2022, 19:28

Re: Bydgoszcz - hulajnoga 100km/h, 6500W, napęd na 2 koła

Post autor: Arturslyk »

Cześć pytanie czy jest możliwość pokierowania do którego sprzedawcy się zgłosić na AliExpress by kupić podobny zestaw do twojego bądź doboru mocniejszego sprzętu też chciałbym zrobić coś podobnego dla siebie. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ