Hulajnoga nr2 .

Dyskusje co kupić, konsultacje parametrów, ceny i dostępności
ODPOWIEDZ
wichur
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 22 lut 2018, 11:59

Hulajnoga nr2 .

Post autor: wichur »

Witam ponieważ gdy robiłem pierwsza hulajnogę wyszedł mi skuterek postanowiłem jeszcze raz spróbować , projekt niskobudżetowy całkowity koszt 400zł , silnik koło 10cali hoverboard , przednie od jakiegoś wózka spacerówki , profile na ramę stary stolik ,podest twarda pleksa plus na to gumoleum .Na początku rama miała być nie składana ale znalazłem stara główkę od składanej hulajnogi to ją wykorzystałem .Spawanie tig sam się bawię , malowanie spraj , sterownik 36v 350W , pakiet 10s stary akumulator bagażnik-owy z gazeli kupiony z uszkodzonym bmsem po-wymianie śmiga .Wymiary hulajnogi prześwit 8cm podest 16cm długość 110cm waga nie wiem jeszcze nie sprawdzałem ,hamulec tylny v-brake działa zadowalająco . Jeździ to pewnie z 25km za zrywne nie jest dla córki wystarczy .Niestety ale musiałem wstawić opcjonalnie dokładane siedzisko, pewnie znów skuterkiem zalatuje .
Załączniki
hulajnoga1.jpg
hulajnoga2.jpg
hulajnoga 3.jpg
wichur
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 22 lut 2018, 11:59

Re: Hulajnoga nr2 .

Post autor: wichur »

zdjęcia
Załączniki
hulajnoga4.jpg
hulajnoga5.jpg
hulajnoga6.jpg
wichur
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 22 lut 2018, 11:59

Re: Hulajnoga nr2 .

Post autor: wichur »

zdjęcia
Załączniki
hulajnoga7.jpg
hulajnoga8.jpg
hulajnoga9.jpg
zielony71
Forumowicz
Posty: 1298
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: Hulajnoga nr2 .

Post autor: zielony71 »

Moim zdaniem wyszło super, zwłaszcza biorąc pod uwagę niewiarygodnie niski budżet.
Z tą baterią to miałeś fuksa, czy wiedziałeś jak szukać?
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Hulajnoga nr2 .

Post autor: pxl666 »

Nie boisz się tak tej baterii od spodu ? Projekt super
wichur
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 22 lut 2018, 11:59

Re: Hulajnoga nr2 .

Post autor: wichur »

Profile były powyginane do stolika nic nie musiałem giąć po prostu złożyłem z dwóch sztuk ,baterii miałem kilka sztuk niektóre były martwe dałem 20zł za sztukę ,od dołu baterii dałem płytę z blachy 2mm nierdzewkę wiec osłona jak w terenowce .Fajnie że wam się podoba w dodatku przyjemnie się nią jeździ dobrze się prowadzi nie trzeba walczyć z kierownica .
Ostatnio zmieniony 18 cze 2021, 9:30 przez wichur, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Hulajnoga nr2 .

Post autor: pxl666 »

a sprawdziles ożywioną baterie na pojemność ? to bronze silver gold czy platinum ?
wichur
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 22 lut 2018, 11:59

Re: Hulajnoga nr2 .

Post autor: wichur »

Nie sprawdzam na pojemność nie mam jak , zobaczymy jaki będzie miała zasięg wtedy będę widział czy jest ok w razie czego mam jeszcze jeden aby bmsa zamontuje . W pierwszej hulajnodze mam taki sam akumulator i drugi rok śmiga do roweru też jeden montowałem i jest ok ,nie mam przy sobie wiec nie wiem jaki model nie zwróciłem uwagi .
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Hulajnoga nr2 .

Post autor: pxl666 »

A mocowanie jednostronne testowałeś pod swoją wagą? Bms jakiś chiński zmieściłeś do tej obudowy ? Bo tam holder ogniw wchodzi na styk ...
wichur
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 22 lut 2018, 11:59

Re: Hulajnoga nr2 .

Post autor: wichur »

Mocowanie mam tak samo zrobione jak w hoverboardzie one maja maksymalne obciążenie 80kg wiec powinno wytrzymać , klapkę od zamykania akumulatora przerabiałem bo dałem dwie tylne te płaskie , nie chciałem tej z daszkiem za dużo miejsca mi zajmowała , bms wystaje poza aluminiowa obudowę 2,5 cm , czyli jak zostawisz oryginalne pokrywy to wejdzie tylko że gniazdo ładowania musiało by być na tej z daszkiem albo poza akumulatorem . Ogniwa mam przesunięte maksymalnie na dół po usunięciu gniazda ładowania .
ODPOWIEDZ