Szukam nowej hulajnogi, proszę o doradztwo

Dyskusje co kupić, konsultacje parametrów, ceny i dostępności
ODPOWIEDZ
aro777
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2019, 19:02

Szukam nowej hulajnogi, proszę o doradztwo

Post autor: aro777 »

Witam,
Potrzebuje kupić hulajnoga. Będzie to kolejna, zmieniam bo chce coś mocniejszego.
Na moim oku zawiesiły się dwie:
- KUGOO G2 Pro (1x800W 50km/h, 15Ah, 48V) 5lat serwis cena: 3300zl
- THUNDER ANGEL (2*1200W 50-60km/H, 13Ah, 52V), cena 3000zl

Potrzebuje aby ktoś doradził co do ich jakości i tych parametrów, bo niby zupełnie inne moce silników ale prędkości podobne. Cena i silniki przemawiają za THUNDER em, ale KUGOO wygląda na solidniejsza i ma więcej opinii w internecie, choć to jeszcze nic nie znaczy. A może coś zupełnie innego w tej klasie?
Proszę o podpowiedzi
Ostatnio zmieniony 04 sie 2021, 22:13 przez aro777, łącznie zmieniany 1 raz.
gość
Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 20 maja 2019, 22:28

Re: Szukam nowej hulajnogi, proszę o doradztwo

Post autor: gość »

Ja brałbym tą drugą.
Ale ja dałbym radę ogarnąć ewentualnie usterki czy niedoróbki.
Jeśli się nie Boisz to wygląda ciekawie.
martyman
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 04 sie 2021, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam nowej hulajnogi, proszę o doradztwo

Post autor: martyman »

Ja też brałbym tę drugą. Ale ja jestem inżynierem automatykiem, mającym potężne zaplecze maszynowe i sprzętowe. Umiem sobie poradzić z potencjalnymi problemami, które mogą się pojawić.
Jeśli chodzi o prędkości, to jest to zupełnie normalne. Dwa silniki nie spowodują, że pojedziesz od razu szybciej. Ale dadzą większy moment obrotowy i dużo większe możliwości terenowe. Zapewne też lepsze przyspieszenie.
Ale tak, jak napisał mój przedmówca, licz się z ewentualnymi usterkami, które z większym prawdopodobieństwem się pojawią w związku z niższą ceną.
gość
Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 20 maja 2019, 22:28

Re: Szukam nowej hulajnogi, proszę o doradztwo

Post autor: gość »

Ta pierwsza pewnie już nie raz była rozbierana przez róznych ludzi ale druga wygląda na produkt który nie będzie potrzebować modyfikacji.

Prawda jest taka że żadna nie będzie bezawaryjna i w razie problemów i tak najwięcej będzie na Twojej głowie.
Trochę czytałem jak wyglądają reklamacje.
aro777
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2019, 19:02

Re: Szukam nowej hulajnogi, proszę o doradztwo

Post autor: aro777 »

Na grupie fb pisali ze Angel ma słabej jakości baterie i ogólnie podzespoły....
Natomiast ten Kugoo sam widzę jest dużo bardziej popularny, i cieszy się lepszymi opiniami.
Widzę jest też wersja Kugoo G-Booster, to już dwa silniki i waham się czy warto dołożyć czy bez sensu bo już cena dla mnie powoli z kosmosu
Awatar użytkownika
BeneQ
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 10 kwie 2021, 18:45
Lokalizacja: Milówka

Re: Szukam nowej hulajnogi, proszę o doradztwo

Post autor: BeneQ »

Kugo ok
gość
Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 20 maja 2019, 22:28

Re: Szukam nowej hulajnogi, proszę o doradztwo

Post autor: gość »

Co do baterii słabej jakości to nikt nie da gwarancji że producent ogniw nie zjechał z jakością albo producent hulajnogi nie wkłada innych ogniw.

Poza tym na forum jest wiedza jak regenerować i budować takie akumulatory.

Są też spece od budowy jeśli ktoś nie chce sam.

Miałem tani model Kugo i według mnie to była zabawka dla dzieci. Koła pełne (porażka) , amortyzacja (fikcyjna) bez możliwości poprawy, głośna para sterownik + silnik.

Od siebie dodam jeszcze że opony 10"x2.0 są łatwe do przebicia. Tanie są nietrwałe, droższe podobno są lepsze ale ich cena to przegięcie.

Nie wiem jak jest z droższymi modelami Kugo.


Ale nie wiemy po jakim terenie Masz zamiar jeździć, jaka jest Twoja waga.
aro777
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2019, 19:02

Re: Szukam nowej hulajnogi, proszę o doradztwo

Post autor: aro777 »

Ważę 85kg. Jeżdżę głównie w mieście, nie ma u mnie fajnych ścieżek rowerowych i przebijam się przez te płytki i krawężniki to czasem gorzej niż po terenie. Nie planuje wyjeżdżać na jakieś specjalne szutrowe tory, choć nie wykluczam przejażdżki lasem, ale nie wyczynowo. Uwielbiam uczucie dobrego przyspieszania pod wzniesienia.
Na fb polecają mi Langfeite L8s jako dużo lepsza od Kugoo (niestety niedostępna w kraju) .
Już powoli nie wiem co robić by kasy nie wtopić, być zadowolonym.
Myślę że KUGOO G2 Pro była by odpowiednią jako jakość itd. ale ciągle mam obawy ze nie będę usatysfakcjonowany, że każdego dnia będę czół że troszkę mi brakuje mocy. Dlatego ciągle myślę o czymś dwusilnikowym jak Kugoo G-Booster ale ta cena....
Więc szukam obiektynej informacji kogoś kto jeździł nimi dwiema czy warto dołożyć do tej na dwa silniki czy nie ma potrzeby na moje wymagania
Ostatnio zmieniony 06 sie 2021, 7:28 przez aro777, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ