hulajnoga elektryczna co wybrać

Dyskusje co kupić, konsultacje parametrów, ceny i dostępności
ODPOWIEDZ
aeaa
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2021, 14:34

hulajnoga elektryczna co wybrać

Post autor: aeaa »

Cześć.
Potrzebuję pomocy odnośnie doboru hulajnogi.
Mam 85 kg i szukam hulajnogi która podjedzie pod górkę o długości 500m o kącie nachylenia ok 25 stopni. Szukam czegoś na dojazdy do pracy :) także gdy pada lekki deszcz. Czy znajdę coś do 2 tys zł co sprosta wymaganiom? Z góry dzięki.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2021, 23:01 przez tas, łącznie zmieniany 1 raz.
TerryFox
Forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: 05 gru 2019, 12:10

Re: hulajnoga elektryczna co wybrać

Post autor: TerryFox »

Hello,

Imho nie da rady. W zakladanym budzecie dostepne beda tylko xiaomi i pochodne z silnikami o niskich mocach nominalnych. A silniczki o mocach 250-300w nie tylko mocno zwalniaja na wzniesieniach, ale przy nachyleniu 25 stopni hulajka calkowicie stanie. Wiem z wlasnego doswiadczenia, tez waze 85kg :)
Z deszczem tez jest problem, male kola powoduja ze silnik jest duzo bardziej narazony na zalanie, do tego deck jest bardzo nisko i chlapie na niego woda spod przedniego kola. Ze znanych mi hulajek tylko jeden producent nadaje oficjalnie swoim produktom na tyle wysokie IP ze mozna jezdzic w deszczu. Ale to juz calkiem inny budzet.
Ogolna zasada jest taka ze w deszczu nie jezdzimy. A czy po mokrym… tu pozostaje ocena rajdera czy jest na tyle mokro zeby chlapiaca woda mogla dostac sie do silnika albo do decka gdzie siedzi bateria i cala elektronika
W takiej xiaomi silnik nie jest w zaden sposob uszczelniony. Co prawda zakryty dobrze spasowanym dekielkiem, ale nie ma zadnej uszczelki. Wiec okazyjne chlapniecia wytrzyma, ale jesli tego chlapania bedzie duzo, albo o zgrozo brodzenie w wodzie, to woda bez trudu dostanie sie do srodka. Widzialem proby uszczelniania, ale wiadomo - to zabawa na wlasne ryzyko.
Byc moze w zakladanym budzecie udaloby sie poskladac cos samodzielnie, z niewielkim zasiegiem ale duza moca zeby spokojnie pokonywac wzniesienia.
gość
Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 20 maja 2019, 22:28

Re: hulajnoga elektryczna co wybrać

Post autor: gość »

Można też szukać czegoś używanego lub konkretnie wspomagać odbijając się nogą.
A może jednak jakiś mały rower elektryczny?
Taki pojazd łatwiej wspomagać nogami.
Ostatnio ktoś się chwalił małym składakiem elektrycznym za około 1,5 kPLN.
aeaa
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2021, 14:34

Re: hulajnoga elektryczna co wybrać

Post autor: aeaa »

Dziękuję Panowie za wyjaśnienie tematu.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4923
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: hulajnoga elektryczna co wybrać

Post autor: tkoko »

25% to i rowerem z mocnym silnikiem jest trudne w podjeździe, a co dopiero hulajnogą. Symulator maksimum ma do 20%. Przy wadze 100 kg i kole 12" minimalna moc silnika to 600 wat. Teoretyczna prędkość podjazdu ~8km/godz.
Załączniki
moc.JPG
TerryFox
Forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: 05 gru 2019, 12:10

Re: hulajnoga elektryczna co wybrać

Post autor: TerryFox »

Kolega aeaa pisze o nachyleniu 25 STOPNI :) A to, o ile moja zaawansowana matematyka sie nie myli oznacza nachylenie 46%.
aeaa
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2021, 14:34

Re: hulajnoga elektryczna co wybrać

Post autor: aeaa »

Terry.... Oczywiście strzeliłem babola. 25 procent :)
Awatar użytkownika
tomekhulajka
Forumowicz
Posty: 114
Rejestracja: 25 paź 2021, 8:46
Lokalizacja: świdwin

Re: hulajnoga elektryczna co wybrać

Post autor: tomekhulajka »

Miałem Kugoo M4PRO 500w i dawało radę przy wadze 100 kg.ale to było jej maks przy takich górkach . A za 2tys jesteś w stanie znaleźć już taka na rynku nową.
Teraz mam dwa silniki po 1200w to już inna bajka ale cena też już dużo większa .
Ale kugoo daje radę tylko że baterią 16tka .
Pozdrawiam Tomek
ODPOWIEDZ