Hulajnoga elektryczna z manetką jak w motorze

Dyskusje co kupić, konsultacje parametrów, ceny i dostępności
ODPOWIEDZ
Essenter
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 01 paź 2021, 16:39

Hulajnoga elektryczna z manetką jak w motorze

Post autor: Essenter »

Witam
Jak w tytule - istnieją hulajnogi elektryczne, które mają manetkę jak w motocyklach?
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2029
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Hulajnoga elektryczna z manetką jak w motorze

Post autor: Tooropek »

Możesz ją sam sobie dołożyć, koszt jakieś 50zł. A czy istnieją takie to nie słyszałem, ale może jakieś hinduskie dziwolągi mają, trza by zrobić research.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Essenter
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 01 paź 2021, 16:39

Re: Hulajnoga elektryczna z manetką jak w motorze

Post autor: Essenter »

1. I by wtedy działało normalnie?
2. Jak by to wyglądało od strony technicznej?
slow
Forumowicz
Posty: 522
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:41
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Hulajnoga elektryczna z manetką jak w motorze

Post autor: slow »

I by wtedy działało normalnie?
A teraz działa nienormalnie? Działało by tak jak wcześniej.
Jak by to wyglądało od strony technicznej?
Odpinasz i ściągasz starą, zakładasz i podpinasz nową.

Zdjęcia półmanetki manetki z hulajnogi którą synowi zrobiłem
IMG_20200130_105714 - Kopia.jpg
wit
Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:42
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Hulajnoga elektryczna z manetką jak w motorze

Post autor: wit »

Manetka jak w motorze -czyli obracana rączka jest w hulajnodze niebezpieczna -zwłaszcza jeśli silnik ma spory moment lub moc. W momencie szarpnięcia i skoku hulajnogi do przodu jadący odruchowo robi przysiad/pochyla się co powoduje skręcenie manetki i nagły wzrost mocy -w rezultacie gwałtowne wyrwanie hulajnogi lub nawet poderwanie przedniego koła i wywrotkę. Niewiele lepiej jest z półmanetką.

Także przypadkowe uderzenie w rękę, zawadzenie o cokolwiek lub ruch reki np wskutek nagłego hałasu powoduje, że hulajnoga wykonuje skok do przodu -nawet lekkie przypadkowe uruchomienie silnika skutkuje dalszym samoczynnym dodaniem gazu i wywrotką, obtarciami itp.

Wspomniane ryzyko znacznie maleje jeśli hulajnoga ma siodełko jak skuter i pojawia się przy jeździe stojącej.

Naprawdę wygodniejsze są w hulajnodze manetki kriukowe -efekty kilkukrotnie przetestowane w praktyce. Miałem w dwóch hulajnogach manetki jak w motocyklu - zmieniłem na kriukowe.
Awatar użytkownika
tomekhulajka
Forumowicz
Posty: 114
Rejestracja: 25 paź 2021, 8:46
Lokalizacja: świdwin

Re: Hulajnoga elektryczna z manetką jak w motorze

Post autor: tomekhulajka »

witam , uważam ze wit ma całkowitą racje z tą manetką jak w motocyklu - RYZYKO ! , miałem okazje jeździć na takiej bo VIRON ma tak w originale , niebezpieczne to i do końca nie jest aż tak strasznie wygodne . chociaż uważam ze te na palec wskazujący tez do ,,kitu,, wiem ze wymieniają na takie(podobne) jak w xiaomi czyli kciukowy . Tez chce to zrobić tylko trzeba tak tam wlutować aby stary działał bo w nim ustawienia , ale myślę ze to nie problem .
pozdrawiam Tomek
ODPOWIEDZ