Hulajnoga z pełnym zawieszeniem.

Dyskusje co kupić, konsultacje parametrów, ceny i dostępności
ODPOWIEDZ
Yszty
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2021, 13:05

Hulajnoga z pełnym zawieszeniem.

Post autor: Yszty »

Cześć,
Szukam hulajnogi z pełnym zawieszeniem na dojazdy do pracy(czasami bardzo ciężki przejazd chodnikiem). Waga hulajnogi ma duże znaczenie. Poniżej co znalazłem. Faworytem jest jak narazie Mantis 10 ale słyszałem opinie, że ma dość twarde zawieszenie w przeciwieństwie do Vsett 8. Posiada ktoś Mantisa 10 i może się wypowiedzieć w tej kwestii? Może coś innego jeszcze polecicie?
hulajki.jpg
https://i.ibb.co/2cmDjDH/hulajki.jpg
Ostatnio zmieniony 12 lis 2021, 13:17 przez Yszty, łącznie zmieniany 5 razy.
gość
Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 20 maja 2019, 22:28

Re: Hulajnoga z pełnym zawieszeniem.

Post autor: gość »

Moim zdaniem koła 10" i 11" nie nadają się na wertepy.
Nawet amortyzatory nie pomagają.
Łatwo o dobicie i uszkodzenie felgi.

Mówię z praktyki na Thunder Angel.

Lepiej zrobić elektrycznego składaka, nie będzie większy od hulajnogi.

Jeśli jednak musi to być hulajnoga to wybierz taką w której można odkręcić felgę od silnika.
TerryFox
Forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: 05 gru 2019, 12:10

Re: Hulajnoga z pełnym zawieszeniem.

Post autor: TerryFox »

Nie jest az tak zle. No chyba ze mowimy o powaznym offroadzie z dolami po 20-30 cm, albo napierniczaniu 60 km/h po dziurawym chodniku. No to wtedy rzeczywiscie, konkretne uszkodzenie to kwestia czasu.
Ale tez nie ma sie co czarowac - jak kolega mowi zadna hulajka nie da komfortu jak dobrze amortyzowany rower. Mam Kaboo na 10 calowych kolach, w porownaniu z m365 ktora mialem poprzednio roznica jest bardzo duza na plus. Tak - zawieszenie jest twarde, w srodku sprezyny nie ma amortyzatora tylko element z elastomeru. Mimo to robi swoja robote w JEZDZIE MIEJSKIEJ !! Nie w offie, bo nie do tego jest. Trzeba pamietac ze to to hulajka, skok zawieszenia to zaledwie kilka cm, wiec nie mozna oczekiwac cudow, na dziurawym chodniku dziury dalej sie odczuwa, ale mniej niz na sprzecie nie amortyzowanym. Na m365 na dziurach wypadaly mi wszystkie plomby z zebow, na Kaboo tylko niektore :P
Fizyki Pan nie oszukasz - chcesz plynac jak po rownym jeziorze to musi byc duze kolo i pluszowy zawias o duzym skoku. W hulajce nie ma miejsca ani na jedno ani na drugie.
ODPOWIEDZ