Laotie es 18 lite czy warto?

Dyskusje co kupić, konsultacje parametrów, ceny i dostępności
ODPOWIEDZ
Baranski86
Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Laotie es 18 lite czy warto?

Post autor: Baranski86 »

Cześć czy ktoś z Was ma hulajnkge laotie es18 lite. Czy ma jakieś wady , jest awaryjna itp...?
Zastanawiam się nad nią albo motusem 10 pro sport.
Podzielcie się swoimi opiniami ;)
ATillett67
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 15 lis 2021, 9:42
Kontakt:

Re: Laotie es 18 lite czy warto?

Post autor: ATillett67 »

Moim zdaniem jest to idealna alternatywa dla es18, bo tamten waży ponad 40 kg, wiec targanie tego jak ktoś mieszka w bloku można sobie darować. A ten waży około 32kg, więc to duża różnica.
Więc jak dla mnie absolutnie warto :)
arten
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 31 paź 2021, 10:36

Re: Laotie es 18 lite czy warto?

Post autor: arten »

Moim zdaniem nie warto ponieważ zgodnie z nowymi przepisami od 2.listopada hulajka powyżej 30 kg jest nielegalna.
Baranski86
Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Laotie es 18 lite czy warto?

Post autor: Baranski86 »

arten pisze:
15 lis 2021, 14:48
Moim zdaniem nie warto ponieważ zgodnie z nowymi przepisami od 2.listopada hulajka powyżej 30 kg jest nielegalna.
A kto będzie ważył jak przejade na ulicy ? Straż mnie zatrzyma i wyciągnie wagę łazienkową;)?
tkoko
Forumowicz
Posty: 4924
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Laotie es 18 lite czy warto?

Post autor: tkoko »

Baranski86 pisze:
17 lis 2021, 8:57
........
A kto będzie ważył jak przejade na ulicy ? Straż mnie zatrzyma i wyciągnie wagę łazienkową;)?
Łazienkową niekoniecznie, ale już bagażową bardzo możliwe :D

https://www.google.com/search?q=waga+ba ... 68&dpr=0.9
Baranski86
Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Laotie es 18 lite czy warto?

Post autor: Baranski86 »

No może tak ;) ale to będą zatrzymywać w czasie jazdy i ważyć . Coś mi się nie wydaje;)
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Laotie es 18 lite czy warto?

Post autor: WojtekErnest »

Jak na oko 'smigniesz' szybciej niz idzie pieszy, to czemu mają nie zatrzymać. A gdy brak dokumentu zakupu sprzed wejscia w życie nowych przepisow, to jestes w podwójnej pulapce.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2021, 18:41 przez WojtekErnest, łącznie zmieniany 1 raz.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
arten
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 31 paź 2021, 10:36

Re: Laotie es 18 lite czy warto?

Post autor: arten »

Na pewno łatwiej będzie "strażakom" sprawdzić wagę niż udowodnić nadmierną prędkość jaką może rozwinąć hulaj.Masz coś takiego https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/ ... gJFtPD_BwE
i wystarczy. Oczywiście waga będzie "legalizowana" co jakiś czas. To krótka piłka.
Ostatnio zmieniony 19 lis 2021, 10:02 przez arten, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Laotie es 18 lite czy warto?

Post autor: WojtekErnest »

Waga tylko dotyczy nowych huljnog. A przestrzeganie prędkości wszystkich użytkowników. Nagranie z kamery osobistej lub samochodu straznika, bez trudu odróżni prędkość pieszego od wyższej.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Baranski86
Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Laotie es 18 lite czy warto?

Post autor: Baranski86 »

Kupiłem, ale to zapxxxxxla ;)
Awatar użytkownika
tomekhulajka
Forumowicz
Posty: 114
Rejestracja: 25 paź 2021, 8:46
Lokalizacja: świdwin

Re: Laotie es 18 lite czy warto?

Post autor: tomekhulajka »

WojtekErnest pisze:
19 lis 2021, 10:35
Waga tylko dotyczy nowych huljnog. A przestrzeganie prędkości wszystkich użytkowników. Nagranie z kamery osobistej lub samochodu straznika, bez trudu odróżni prędkość pieszego od wyższej.
Dokładnie waga i rozmiar to będzie wchodził w życie w przyszłym roku a teraz warto kupić coś dużego i na tych papierach jeździć do końca życia bo na tą chwilę nie trzeba żadnej naklejki czy tabliczki więc kupiona w 2020 roku jak by kto pytał . Ja tak zrobiłem i tylko będę sobie wymieniał je na nowsze modele a teoretycznie to będzie ta kupiona w październiku tego roku .

Myślę że później też coś wymyśla aby to obejść. Kwestia czasu .
Ostatnio zmieniony 28 lis 2021, 18:10 przez tomekhulajka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomekhulajka
Forumowicz
Posty: 114
Rejestracja: 25 paź 2021, 8:46
Lokalizacja: świdwin

Re: Laotie es 18 lite czy warto?

Post autor: tomekhulajka »

Baranski86 pisze:
27 lis 2021, 18:25
Kupiłem, ale to zapxxxxxla ;)
No gratulacje . Jest czym jechac co?! Tam chyba dwa po 1400w?
Ja mam dwa x 1200W i na dwóch ręce wyrywa z ramion przy starcie gdy zapomnę się nachylić do ruszenia .
Baranski86
Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Laotie es 18 lite czy warto?

Post autor: Baranski86 »

tomekhulajka pisze:
28 lis 2021, 18:06
Baranski86 pisze:
27 lis 2021, 18:25
Kupiłem, ale to zapxxxxxla ;)
No gratulacje . Jest czym jechac co?! Tam chyba dwa po 1400w?
Ja mam dwa x 1200W i na dwóch ręce wyrywa z ramion przy starcie gdy zapomnę się nachylić do ruszenia .
No jest fajnie, kupiłem stabilizator do kierownicy, jechałem max 48kmh i jest adrenalinka ;) jeszcze dokupie opony offroadowe bo mam na asfalt i nie wiem czy się nadadzą do lasu. Jest tam 2400w po 1200w . A Ty jaka masz hulajnoge?
Awatar użytkownika
tomekhulajka
Forumowicz
Posty: 114
Rejestracja: 25 paź 2021, 8:46
Lokalizacja: świdwin

Re: Laotie es 18 lite czy warto?

Post autor: tomekhulajka »

Ja mam teraz BEZIOR S2 wcześniej jeździłem w sumie zaczynałem na kugoo M4pro .a teraz na BEZIOR i jestem bardzo zadowolony . Daje skubana radę . Oponki offroad bo ja preferuję las I pola zostało mi chyba z dawnych lat jak jeździłem samochodem W offroad. założyłem kierownica rowerowa i do tego jeszcze ją poszerzyłem jest dużo bezpieczniej nie ma luzów - taki że się nie składa ale ja nie potrzebuję. Mogę na maila przesłać ci zdjęcia troszkę ją przerobiłem
Awatar użytkownika
tomekhulajka
Forumowicz
Posty: 114
Rejestracja: 25 paź 2021, 8:46
Lokalizacja: świdwin

Re: Laotie es 18 lite czy warto?

Post autor: tomekhulajka »

No ja Max prędkość 56 km/h ale mnie jakoś prędkość nie rajcuje wolę góry Doliny choć fajnie czasami też przejechać się te 50 na godzinę
Awatar użytkownika
tomekhulajka
Forumowicz
Posty: 114
Rejestracja: 25 paź 2021, 8:46
Lokalizacja: świdwin

Re: Laotie es 18 lite czy warto?

Post autor: tomekhulajka »

cingular
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 05 gru 2020, 18:24

Re: Laotie es 18 lite czy warto?

Post autor: cingular »

Co do tematu Laotie es 18 lite to jest to świetny sprzęt. Zrobiłem nią ok 4 tyś km. Zawiecha po prostu bajka, wcześniej miałem Laotie ti30 tylko pod inną nazwą i powiem że 18 Lite jest o niebo wygodniejsza i przy tym lżejsza i nie aż tak gabarytna. Fajną ma kierę- składana i regulowana wysokość, włożenie do bagażnika auta zajmuje 5s.Przyspieszenie bardzo dobre, bateria 52v 28.8 Ah pozwala robić na prawdę duże przebiegi nawet ważąc ponad 100 jak ja.😁Jak ktoś chce nią latać bardzo szybko wypadałoby zaopatrzyć się w stabilizator skrętu.Hamulce hydrauliczne dają radę, ogólnie widać że jakość wykonania jest bardzo dobra.Fajne są również bajery typu kierunkowskazy,tempomat, wszystko jest bardzo intuicyjne i ułatwia życie. Jak dla mnie sprzęt dobry na i za miasto.
Baranski86
Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Laotie es 18 lite czy warto?

Post autor: Baranski86 »

cingular pisze:
07 gru 2021, 19:58
Co do tematu Laotie es 18 lite to jest to świetny sprzęt. Zrobiłem nią ok 4 tyś km. Zawiecha po prostu bajka, wcześniej miałem Laotie ti30 tylko pod inną nazwą i powiem że 18 Lite jest o niebo wygodniejsza i przy tym lżejsza i nie aż tak gabarytna. Fajną ma kierę- składana i regulowana wysokość, włożenie do bagażnika auta zajmuje 5s.Przyspieszenie bardzo dobre, bateria 52v 28.8 Ah pozwala robić na prawdę duże przebiegi nawet ważąc ponad 100 jak ja.😁Jak ktoś chce nią latać bardzo szybko wypadałoby zaopatrzyć się w stabilizator skrętu.Hamulce hydrauliczne dają radę, ogólnie widać że jakość wykonania jest bardzo dobra.Fajne są również bajery typu kierunkowskazy,tempomat, wszystko jest bardzo intuicyjne i ułatwia życie. Jak dla mnie sprzęt dobry na i za miasto.
Czy laotie es 18 jest dużo lepsza od wersji lite? Jest teraz promocja na bangood . Kupiłem już lite, ale mnie zastanawia ta es 18 jakie to ma przyspieszenie, 2x 2800w skoro ta lite już ma fajne.
cingular
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 05 gru 2020, 18:24

Re: Laotie es 18 lite czy warto?

Post autor: cingular »

Hej sory ze tak późno odp ale nie zaglądałem ostatnio na forum.Sprawa wygląda tak ja miałem Laotie es 18 lite i Laotie Ti30.Wersja lite ma sterowniki 25A wersje ti30 oraz zwykla 18 ma sterowniki 40-45 A.Moc jest nieporównywalna na korzyść ti30 i zwyklej 18.Wersja lite jest ok ale dla wariatów polecam jednak te dwie o których wspomniałem.
Aha te moce silników typu 2800 W to takie mocno przeklamane to jest podawane w peeku czyli w szczycie-max maxów.
To co napisałem w swoim poście to prawda obi maja swoje plusy i minusy, zależy gdzie mieszkasz i gdzie bedziesz trzymał.Wersja lite waży sporo mniej i dużo łatwiej np. jak ktoś mieszka w bloku Ti 30 to kolos i jest mega ciezki.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2022, 18:24 przez cingular, łącznie zmieniany 2 razy.
Baranski86
Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Laotie es 18 lite czy warto?

Post autor: Baranski86 »

cingular pisze:
20 sty 2022, 18:16
Hej sory ze tak późno odp ale nie zaglądałem ostatnio na forum.Sprawa wygląda tak ja miałem Laotie es 18 lite i Laotie Ti30.Wersja lite ma sterowniki 25A wersje ti30 oraz zwykla 18 ma sterowniki 40-45 A.Moc jest nieporównywalna na korzyść ti30 i zwyklej 18.Wersja lite jest ok ale dla wariatów polecam jednak te dwie o których wspomniałem.
Aha te moce silników typu 2800 W to takie mocno przeklamane to jest podawane w peeku czyli w szczycie-max maxów.
To co napisałem w swoim poście to prawda obi maja swoje plusy i minusy, zależy gdzie mieszkasz i gdzie bedziesz trzymał.Wersja lite waży sporo mniej i dużo łatwiej np. jak ktoś mieszka w bloku Ti 30 to kolos i jest mega ciezki.
Kupiłem lite , a 2 tyg później była promocja na es 18 w takiej samej cenie no i nie mogę tego przeżyć hehe ;) w sumie to mi wystarczy ,ale nie jeździłem mocniejszymi
cingular
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 05 gru 2020, 18:24

Re: Laotie es 18 lite czy warto?

Post autor: cingular »

Nie masz co żałować polóż na swoją hulajnogę 10-cio pak cukru i spróbuj podnieść to zobaczysz o czym mowa.Wszystko zależy od twojej "sytuacji", ale wersja lite jest bardzo wygodna i bardzo uniwersalna w przeciwieństwie do Ti 30 która gabarytowo jest po prostu sporo wieksza.Druga sprawa zawsze możesz sprzedać myślę że chetni się znajdą.
Baranski86
Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Laotie es 18 lite czy warto?

Post autor: Baranski86 »

cingular pisze:
22 sty 2022, 15:38
Nie masz co żałować polóż na swoją hulajnogę 10-cio pak cukru i spróbuj podnieść to zobaczysz o czym mowa.Wszystko zależy od twojej "sytuacji", ale wersja lite jest bardzo wygodna i bardzo uniwersalna w przeciwieństwie do Ti 30 która gabarytowo jest po prostu sporo wieksza.Druga sprawa zawsze możesz sprzedać myślę że chetni się znajdą.
Przejadę się jak ktoś będzie miał na sprzedaż i zobaczę, ale mam w planie trochę podlać sterowniki żeby miała te 3.5kw. Była na olx też t30 bez "i" za 3tysiace , ale ktoś kupił.
cingular
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 05 gru 2020, 18:24

Re: Laotie es 18 lite czy warto?

Post autor: cingular »

T30 bez literki i z tego co kojarzę to ma bebechy te same co wersja lite, takze to nie wchodzi w gre bo nie będzie roznicy.Jak chcesz laotie musi byc wersja Ti lub es18,19 no chyba że się myle ale na 99% mam rację.Czytaj dokładnie opisy bo teraz to straszna kombinatorka jest i moze się okazac.ze w środku zupełnie co innego
Ostatnio zmieniony 24 sty 2022, 12:03 przez cingular, łącznie zmieniany 3 razy.
Baranski86
Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Laotie es 18 lite czy warto?

Post autor: Baranski86 »

cingular pisze:
23 sty 2022, 19:15
T30 bez literki i z tego co kojarzę to ma bebechy te same co wersja lite, takze to nie wchodzi w gre bo nie będzie roznicy.Jak chcesz laotie musi byc wersja Ti lub es18,19 no chyba że się myle ale na 99% mam rację.Czytaj dokładnie opisy bo teraz to straszna kombinatorka jest i moze się okazac.ze w środku zupełnie co innego
Pojeżdżę na wiosnę i jak mi będzie mało mocy to zwiększę moc +1000w
Baranski86
Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Laotie es 18 lite czy warto?

Post autor: Baranski86 »

cingular pisze:
20 sty 2022, 18:16
Hej sory ze tak późno odp ale nie zaglądałem ostatnio na forum.Sprawa wygląda tak ja miałem Laotie es 18 lite i Laotie Ti30.Wersja lite ma sterowniki 25A wersje ti30 oraz zwykla 18 ma sterowniki 40-45 A.Moc jest nieporównywalna na korzyść ti30 i zwyklej 18.Wersja lite jest ok ale dla wariatów polecam jednak te dwie o których wspomniałem.
Aha te moce silników typu 2800 W to takie mocno przeklamane to jest podawane w peeku czyli w szczycie-max maxów.
To co napisałem w swoim poście to prawda obi maja swoje plusy i minusy, zależy gdzie mieszkasz i gdzie bedziesz trzymał.Wersja lite waży sporo mniej i dużo łatwiej np. jak ktoś mieszka w bloku Ti 30 to kolos i jest mega ciezki.
A wiesz może czy ta bateria wytrzyma 40a prądy ciągłego, a chwilowego 60a I z jakich ogniw jest zrobiona?
cingular
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 05 gru 2020, 18:24

Re: Laotie es 18 lite czy warto?

Post autor: cingular »

Niestety nie znam odpowiedzi na twoje pytanie.
ODPOWIEDZ