Agresywni ludzie.

Dyskusje co kupić, konsultacje parametrów, ceny i dostępności
ODPOWIEDZ
Patryk123456
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 04 lut 2022, 12:23

Agresywni ludzie.

Post autor: Patryk123456 »

Witam,
Mam taki problem, kupiłem elektryczną hulajnogę, jeżdżę zgodnie z przepisami maksymalnie 15 kmh/h, przepuszczam pieszych, czasami kogoś wyprzedzę na drodze rowerowej, moja e-hulajnoga przy włączeniu tempomatu wydaje dźwięk.
Moim problemem jest to że często przechodnie czasami kierowcy, po prostu zachowują się w stosunku do mnie agresywnie, wyzywają, podchodzą mi pod koła kiedy jadę, krzyczą na mnie i chodzą po Ścieszkach rowerowych.
W posiadaniu e-hulajnogi jestem nowicjuszem, więc nie wiem co robić kiedy będą takie sytuacje, proszę o pomoc, lub udzielenie odpowiedzi.

Pozdrawiam, ;)
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Agresywni ludzie.

Post autor: tas »

Może nie ustępujesz pierwszeństwa w miejsca, gdzie powinieneś?
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Patryk123456
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 04 lut 2022, 12:23

Re: Agresywni ludzie.

Post autor: Patryk123456 »

Wszędzie ustępuje, na chodniku jadę z prędkością pieszego lub przybliżoną około 5km/h, a na drodze dla rowerów też ustępuje ale jadę 15km/h
Ostatnio zmieniony 04 lut 2022, 12:53 przez Patryk123456, łącznie zmieniany 1 raz.
Baranski86
Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Agresywni ludzie.

Post autor: Baranski86 »

Patryk123456 pisze:
04 lut 2022, 12:30
Witam,
Mam taki problem, kupiłem elektryczną hulajnogę, jeżdżę zgodnie z przepisami maksymalnie 15 kmh/h, przepuszczam pieszych, czasami kogoś wyprzedzę na drodze rowerowej, moja e-hulajnoga przy włączeniu tempomatu wydaje dźwięk.
Moim problemem jest to że często przechodnie czasami kierowcy, po prostu zachowują się w stosunku do mnie agresywnie, wyzywają, podchodzą mi pod koła kiedy jadę, krzyczą na mnie i chodzą po Ścieszkach rowerowych.
W posiadaniu e-hulajnogi jestem nowicjuszem, więc nie wiem co robić kiedy będą takie sytuacje, proszę o pomoc, lub udzielenie odpowiedzi.

Pozdrawiam, ;)
Wszystkim nie dogodzisz ;)
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Agresywni ludzie.

Post autor: miki »

Wytatuuj sobie jakiś więzienny obrazek na ramieniu i będziesz miał spokój :-) Ludzie lecą stereotypem. Jeżeli gdzieś jakiś młody baran z hulajnogą 6kW trafił pieszego i media zrobiły z tego temat, to teraz wszyscy hulaj-ludki są na cenzurowanym. Stereotypy są trudne do wyplenienia. Nawiasem mówiąc, mnie też mijał gostek taką hulajnogą pewnie ze 2-2,5kW (a ja na e-bajku) i nie wzbudził we mnie zachwytu jego odjazd spod świateł. Po prostu kilku baranów psuje wszystkim zabawę.
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1003
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Agresywni ludzie.

Post autor: Przemek »

Patryk123456 pisze:
04 lut 2022, 12:30
.... przy włączeniu tempomatu wydaje dźwięk.
...
możesz to rozwinąć tą wypowiedz ,,,
TerryFox
Forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: 05 gru 2019, 12:10

Re: Agresywni ludzie.

Post autor: TerryFox »

No to ja mam szczescie.. albo ludzie tutaj spokojniejsi, albo jestem za stary i za duzy zeby na mnie nawrzeszczec :P Zasadniczo - nie zdarzylo mi sie.
Patryk123456
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 04 lut 2022, 12:23

Re: Agresywni ludzie.

Post autor: Patryk123456 »

Przemek pisze:
04 lut 2022, 15:00
Patryk123456 pisze:
04 lut 2022, 12:30
.... przy włączeniu tempomatu wydaje dźwięk.
...
możesz to rozwinąć tą wypowiedz ,,,
Moja e-hulajnoga po około 15 sekundach kiedy przytrzymuję gaz to włącza się tempomat i e-hulajka wydaje taki dźwięk jak w autobusie miejskim przy ostrzeżeniu o zamknięciu drzwi tylko jest krótszy i cichszy.
PS: Jest to fabryczne
Ostatnio zmieniony 04 lut 2022, 19:50 przez Patryk123456, łącznie zmieniany 1 raz.
Rychu
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: 28 mar 2019, 0:27

Re: Agresywni ludzie.

Post autor: Rychu »

Masz po prostu pecha i jesteś osobą, która przyciąga idiotów, ale nie wyglądasz na tyle groźnie, żeby Cię zostawili w spokoju :lol:
Znam to z autopsji, niestety.
Tylko ja tak mam podczas jazdy samochodem. Już uważam za wszystkich, przewiduję, nie prowokuję, a prawie zawsze idiotę spotkam. Ostatnio nawet takiego idiotę trafiłem za kierownicą karetki, bo zaczął na mnie trąbić, tylko dlatego, że go wyprzedziłem (jechał bez sygnałów)....
Musisz się uzbroić w cierpliwość i uważać, bo nic z tym nie zrobisz.
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Agresywni ludzie.

Post autor: radasss »

Hulajnogi na chodnikach między pieszymi to jest ogromna nowość i wiele czasu minie za nim się piesi do tego przyzwyczają o ile w ogóle. Taki pieszy czuł się kiedyś na chodniku w miarę swojsko a nagle musi się rozglądać za hulajką czy go jaka nie trafi. Tak dla porównania wyobraźmy sobie, że wprowadzają przepis, że na autostradzie jak jest nieco miejsca może sobie wylądować samolot.
warsztatmotocykli.pl
Awatar użytkownika
cyklista
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:14
Lokalizacja: Rzeszów, gg:7481912

Re: Agresywni ludzie.

Post autor: cyklista »

Najlepiej nagraj filmik ze swojej jazdy to może coś się w oczy rzuci jako powód. A jak masz akurat okolice gdzie krowy chodzą po ścieżkach i uważają że są święte to tylko porządny sygnał dźwiękowy pozostaje. Generalnie to nie ma sensu się w jakiekolwiek dyskusje wdawać tylko jechać przepisowo dalej.
TerryFox
Forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: 05 gru 2019, 12:10

Re: Agresywni ludzie.

Post autor: TerryFox »

I napisz jeszcze jaka hulajka jezdzisz, bo jesli to jakis potwór o sporym rozmiarze i masie to reakcje rzeczywiscie moga byc rozne.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Agresywni ludzie.

Post autor: WojtekErnest »

Hulajnogi spotykaja sie częściej z niechęcią pieszych niz rowery. Ale wg mnie skutecznym jest ostrzeżenie o zbliżaniu przez szum silnika niz agresywny, nagły dzwonek. Taki na pewno budzi niechęć lub wręcz agresję.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Patryk123456
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 04 lut 2022, 12:23

Re: Agresywni ludzie.

Post autor: Patryk123456 »

TerryFox pisze:
05 lut 2022, 13:24
I napisz jeszcze jaka hulajka jezdzisz, bo jesli to jakis potwór o sporym rozmiarze i masie to reakcje rzeczywiscie moga byc rozne.

E-SCOOTER THUNDER N8
TerryFox
Forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: 05 gru 2019, 12:10

Re: Agresywni ludzie.

Post autor: TerryFox »

Czyli taka inna Xiaomi.. w takim razie nie widze tu winy sprzetu. Mowisz tez ze jezdzisz spokojnie, wiec nie widze tu innego powodu niz po prostu pech, albo wyjatkowo "anty" spolecznosc.
Czy cos mozna na to poradzic, obawaim sie ze nie. Poza taka "praca u podstaw" czyli serio kulturalna jazda, ustepowaniem pieszym itd i niereagowaniem na zaczepki. Moze z czasem sie przyzwyczaja.
annabooko
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 05 lip 2022, 22:34
Lokalizacja: londyn
Kontakt:

Re: Agresywni ludzie.

Post autor: annabooko »

Patryk123456 pisze:
04 lut 2022, 19:49
Przemek pisze:
04 lut 2022, 15:00

możesz to rozwinąć tą wypowiedz ,,,
Moja e-hulajnoga po około 15 sekundach kiedy przytrzymuję gaz to włącza się tempomat i e-hulajka wydaje taki dźwięk jak w autobusie miejskim przy ostrzeżeniu o zamknięciu drzwi tylko jest krótszy i cichszy.
PS: Jest to fabryczne
mogę zapytać, jaka to hulajnoga ?
posiadaczka — Hulajnoga Xiaomi Mi Electric Scooter 3 600 W 20 km/h
ODPOWIEDZ