Jaką hulajnogę wybrać

Dyskusje co kupić, konsultacje parametrów, ceny i dostępności
ODPOWIEDZ
Lavender98
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 06 mar 2022, 11:36

Jaką hulajnogę wybrać

Post autor: Lavender98 »

Cześć,
Chciałabym kupić hulajnogę dla Siebie i partnera w większości do jazdy po mieście ale nie mam kompletnie pojęcia jaką, prosiłabym o jakieś propozycje osób, które się znają i mogłyby doradzić.
Waga: 62kg /94kg
Teren : Białystok i okolice ( chciałabym zasięg minimum 40 km )
Budżet: 2- max. 3 tyś za jedną
PS. Co sądzicie o ładowarkach zewnętrznych by dodać zasięg ?
Awatar użytkownika
irrss
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 15 mar 2018, 19:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaką hulajnogę wybrać

Post autor: irrss »

Uwaga na podawane zasięgi, bo są podawane dla prędkości w moim przypadku o 40% niższej moja użytkowa i dla wagi też niższej niż moja użytkowa co sprawia, że liczbę katalogową musiałem podzielić przez dwa. Należy porównywać pojemności baterii podane w Wh.

Amortyzacja - jest zadziwiające jak dobrze brak amortyzacji rekompensuje stanięcie na palcach w momencie uskoku w drodze (10''). Mówię o sytuacji, gdzie 98% podróży odbywa się po asfaltowych DDR w mieście, gdzie obowiązuje utrzymanie ciągłości warstwy bitumicznej przy projektowaniu DDR. Bo jest pełno DDR, gdzie każde skrzyżowanie z jezdnią oznacza uskok. A jakbym miał po kostce jezdzić non stop to bym narzekał.

Tak do tej amortyzacji się odnoszę, bo bardzo chiałem ją mieć, ale dobra bezawaryjna amortyzacja musi swoje kosztować (przynajmniej jeśli się sugerować konstrukcjami z rowerowej części forum).

Rozważanie extendera zasięgu przed zakupem hulajki to skrajna niegospodarność.
Taki extender to pare ogniw z elektroniką dający z siebie 2A (powinno być tyle co ładowarka).
Lepiej mieć te same ogniwa w pakiecie w baterii dające z siebie 15A, czyli kwotę na extender przesunąłbym do budżetu hulajki i powiększył baterię.
ODPOWIEDZ