DUALTRON Mini 13Ah - blokada prędkości max

Dyskusje co kupić, konsultacje parametrów, ceny i dostępności
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ArDu
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 22 mar 2022, 11:36

DUALTRON Mini 13Ah - blokada prędkości max

Post autor: ArDu »

Witam,

Chciałbym poruszyć na szanownym forum temat, który mnie osobiście dotknął, a mianowicie problem z odblokowaniem prędkości maksymalnej w hulajnodze Dualtron Mini z rynku niemieckiego.
Sprawa dość prosta ponieważ dużo wideo instrukcji w sieci oraz proste zadanie na 20 min - rozpięcie jednego kabelka (zworki) wystającego ze sterownika i można rozpędzić się do 45km/h co czasem pomaga w dynamicznym przemieszczaniu się w sytuacjach awaryjnych (oczywiście poza drogami publicznymi, ścieżkami rowerowymi i chodnikami)
... pod warunkiem, że nie jest to zakup z rynku niemieckiego gdzie wszelkie nowe obostrzenia wchodzą najszybciej i z dużą determinacją przepisów aby je przestrzegać.
W tym momencie chciałbym zadać pytanie czy ktoś z szanownych forumowiczów może potwierdzić fakt fizycznego blokowania silnika w tym modelu powodującego permanentne ograniczenie prędkości do 25km/h na 3 biegu, które można usunąć tylko poprzez wymianę silnika.
Taką w każdym bądź razie otrzymałem diagnozę od jednego z dużych serwisów w naszym kraju.
Może ktoś coś słyszał, wie... miał podobne doświadczenia?
Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
Awatar użytkownika
ArDu
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 22 mar 2022, 11:36

Re: DUALTRON Mini 13Ah - blokada prędkości max

Post autor: ArDu »

Witam,
problem rozwiązany. W Dualtronach od roku 2021 wprowadzono blokadę prędkości max poprzez mikro przełącznik w manetce na kierownicy. Także w starszych modelach jest to zwarta pętla przy sterowniku w podłodze a w nowych w manetce na kierownicy.

Poniżej film jak to zrobić. Po odblokowaniu 1 - 15km, 2 - 32km/h a 3 - 45km/h, przy blokadzie 1- 20km/h a 2 i 3 - 25km/h

https://www.youtube.com/watch?v=qEw3QUN4J2o

https://photos.app.goo.gl/FJHATFQTeH6Abh2fA
https://photos.app.goo.gl/HAVF6bTq7d1dRdUS9
ODPOWIEDZ