Hamulce hydrauliczne xtech hb100 do xiaomi mi1s

Dyskusje co kupić, konsultacje parametrów, ceny i dostępności
ODPOWIEDZ
gustaw1234
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2022, 19:23

Hamulce hydrauliczne xtech hb100 do xiaomi mi1s

Post autor: gustaw1234 »

Witam,
Czy ktoś korzysta z hamulców xtech hb100 w hulajnodze mi 1s i czy jest to opłacalna inwestycja. Dodatkowo mam problem ze znalezieniem do nich odpowiedniego adaptera, tylko do pro 2 i m365, więc jak ktoś mógłby podesłać link.
Pozdrawiam
gość
Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 20 maja 2019, 22:28

Re: Hamulce hydrauliczne xtech hb100 do xiaomi mi1s

Post autor: gość »

A czy można wiedzieć na co Liczysz kupując tego typu hamulce?

Bo jeśli nie Wymienisz linki wraz z pancerzem to nie ma co liczyć na lepszą modulację hamowania.
To linka stawia opór w pancerzu.

Hamulce hydrauliczne nie mają takiego oporu bo zamiast linki jest płyn w przewodzie.

Tego typu hamulce "hydrauliczne" będą łączyć wady obydwu typów czyli opór na lince i możliwości zapowietrzania.

Dodatkowo mocne hamowanie tyłem może doprowadzić do poślizgu...
Tak że... Czy Jesteś pewien że tego chcesz?
gustaw1234
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2022, 19:23

Re: Hamulce hydrauliczne xtech hb100 do xiaomi mi1s

Post autor: gustaw1234 »

Oryginalny hamulec można nazwać co najwyżej spowalniaczem, więc tak potrzebuje lepszego hamowania. Co do tego że to linka sprawia opór to się nie zgadzam, ponieważ jak zaciśniesz hamulec to ona skraca się bez problemu, to brak klocków z obu stron i docisk do samej tarczy jest za słaby i dlatego chciałbym zainstalować hamulce pół hydrauliczne
TerryFox
Forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: 05 gru 2019, 12:10

Re: Hamulce hydrauliczne xtech hb100 do xiaomi mi1s

Post autor: TerryFox »

Tu musze zgodzic sie z kolega w kwestii slabej jakosci oryginalnych hamulcow. Jezdzilem przez dluzszy czas pierwsza xiaomi (pierwszy wypust m365) i rzeczywiscie jakosc hamowania byla mowiac delikatnie... dyskusyjna, nawet biorac predkosc maksymalna 25 km/h. A gdy w koncu udalo mi sie ustawic hamulec tak zeby hamowal przyzwoicie kiedy trzeba.. to okazalo sie ze lekko hamuje caly czas, rowniez gdy klamka nie jest nacisnieta.
Wiec tu zdecydowanie jest miejsce do poprawy.
Nie widzialem jak ten wskazany przez kolege hamulec sie sprawdza, ale w oryginalnych hamulcach nie chodzi tylko o to ze jest "linka". Ale miedzy innymi o to ze klocek hamulcowy nie ma syku z tarcza na calej swojej powierzchni co drastycznie zmniejsza skutecznosc hamowania, albo o to ze tloczek jest tylko z jednej strony. Ten wspomniany przez kolege "na papierze" rozwiazuje te problemy.
ODPOWIEDZ